Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Sad ce biti vruce kad se cuje za koliko ovi mafijasi na vlasti misle da opeljese nase seljake za psenicu.
 
Pa posto je yimus bila draginova vlast , koji je imao spremljene uredbe do100h verovatno da tvoj knjigovodja ume da vraca .
Posto si ti mehanicar , cemu ti sluyi knjigovodja , da nisi postao neki expert pa si usao u PDV :haha::haha:
Mani dezinformacije , ima ovde ljudikoji imaju veceg obrayovanja od stalskog , ili i ti verujes u takve gluposti
Jok ti si usao! Seti se one privatne poruke sto sam ti poslao pre izvesnog vremena u kojoj sam ti napisao cime se sve bavim. Ti si prokomentarisao da sam ja samo prosao pored tih ljudi. E ako ne verujes meni pitaj clanove koji me poznaju s cim se bavim... @mladen88,@igor dulic.... Naravno da ovde ima pametnijih ljudi Rale, i od tebe i mene zajedno! Zato smo na forumu zar ne? Sto se tice vracanje knjigovodje..... Ne znam,mozda gleda u solju ili pasulj,a mozda vari bez maske pa tako sazna informacije... Uopste me ne zanima! Znam samo da zna znanje.
 
ljudi dali ima pravo na subvenije jedna zena sad. muz gu placao pio i platio za ovu godinu i za krave uplatio ..

ali on nastrada .

i dali sad ta zena ima ista od ovoga.sto ce drazava valjda dati?
 
Zena ciji je suprug bio nosioc gazdinstva je nastradao.Uredno je izmirio obaveze prema PIO fondu,pa se zena pita da li ce moci da ostvari nesto od subvencija.Moze li ovako Petre?
 
Treba u lokalnoj upravi za trezor i PIO fondu da podnese sve papire o smrtnom slučaju, pa da se sve nadležnosti (nosioc RPG-a, PIO status) sa supruga prenesu na nju.
Samo će to potrajati...
 
Jadni Vuk da se kojim slucajem ponovo pojavi medju svojim narodom cenim da bi se bas zabrinuo.:sta:
 
ljudi dali ima pravo na subvenije jedna zena sad. muz gu placao pio i platio za ovu godinu i za krave uplatio ..

ali on nastrada .

i dali sad ta zena ima ista od ovoga.sto ce drazava valjda dati?

nemoj nista da dira jer ce da joj brise svu zemlju nek preda racune pa posle ostavinske rasprave dignu pare iz banke , ja sam napomenuo da je kod mene deda umro a bio clan gazdinstva i u upravi mi obrisali svu njegovu zemlju pa tek sledece godine sam je ponovo registrovao posle ostavinske rasprave
 
Zahtevi, ali i davanja za srpsku poljoprivredu na putu u EU
Međunarodni Radio Srbija - Pre 19 minuta

Srpsku poljoprivredu u procesu pridruživanja EU očekuje ispunjavanje zahteva u budžetskom, institucionalnom i zakonodavnom smislu, ali i mogućnost da godišnje iz pretpristupnih fondova u proseku povuče i do 50 miliona evra. Kako je Tanjugu izjavio pomoćnik ministra poljoprivrede i trgovine Miloš Milovanović, po sticanju statusa kandidata i otpočinjanju pregovora za članstvo u EU veliki zahtevi "obojeni evropskim bojama" biće postavljeni ne samo pred srpski agrar, već i celokupnu ruralnu ekonomiju i oblast bezbednosti hrane. On je naveo da će prvi zadatak biti postepeno uskladivanje domaćeg zakonodavstva sa zajedničkom agrarnom politikom EU i usvajanjem njenih mera. Milovanović je objasnio da su direktne mere plaćanja koje primenjuje EU u određenom delu iste ili slične kao u našoj zemlji, dok veliki broj tih mera Srbija ne primenjuje iz više razloga, pre svega zbog tehničke neopremljenosti i drugačijih potreba od onih u pojednim zemljama Unije. On je naglasio da je Srbija već dosta učinila, s obzirom na to da je tokom 2009. i 2010. usvojen 31 zakon i više od 250 podzakonskih akata iz te oblasti, ali i istakao da je od usvajanja zakona još važnija njegova puna primena u praksi. Po iskustvima ostalih zemalja, procena je da bi poljoprivreda Srbije mogla prosečno da ima na raspolaganju do 50 miliona evra godišnje, a ta sredstva će u prvoj fazi biti usmerena u četiri namene - za podsticanje proizvodnje voća, povrća, mleka i mesa, ukazao je Milovanović.

Samo obećanja i bla bla bla...
 
Ne kaze nas narod dzaba "Lipsi magarce do zelene trave", tako vam ide sa ovim nasim demagozima.Non stop nas obmanjuju i odlazu svoje obaveze za neko kasnije vreme a sve nase obaveze moraju odmah da se ispune.Nama se usi uvrcu i uvode nas u red dok drzava nije nista promenila u svom resoru.Kod njih i dalje vlada opsta anarhija i rasulo.
 
Hajde da se vratimo na PIO i subvencije za ovu godinu. Skroz sam se sada zbunio. Do kada je rok da se plati za 2011 da bi se ostvarilo pravo na subvenciju u prvom krugu. I da li uopste to i treba ili placamo tj samo ono sto smo vec platili za 2010. Da li neko zna da mi kaze ali stvarno
 
A sta se to promenilo u zadnje vreme,osim sto su cene polj. proizvoda otisle u materinu,?Ja nesto nisam primetio drugih promena.
 
@ DusanA

Obično se PIO uplaćuje kvartalno, tj. četiri puta godišnje. Međutim nikakv problem nije ni ako neku ratu propustite pa onda naredni put umesto jednog kvartala uplatite dva (tekući i onaj koji niste platili) ili čak sve četiri rate odjednom. Takođe, niko Vam neće praviti problem ni ako svake nedelje uplaćujete neku manju svotu ili bilo koja druga kombinacija rokova i iznosa. (Naravno, ako ipak zakasnite da kvartalni iznos uplatite u za to predviđenom roku, računaće Vam i neku malu kamatu, ali ona nije neki veliki iznos i u ovoj priči je možemo zanemariti.) Dakle, kad god da uplatite i koliki god da uplatite iznos za PIO, taj iznos će leći na Vaše ime i oni u poreskom će sve te uplate sabirati i videti da li još treba da platite za tekuću godinu ili imate i više novca na računu pa onda taj višak prebace u PIO za narednu godinu. Sad ga već komplikujem, ali poenta je da za subvencije morate imati uplaćeno 43000din u periodu od 14.08.2010. do 15.06.2011. godine i nije bitno za koju su godinu ti iznosi. Bitno je samo da u tom vremenskom intervalu imate uplaćeno 43000 din. Naravno, govorim o uplatama za PIO 2010. i 2011.

Evo i primera: Neka ste za PIO 2010. uplatili npr. 19000 din do 14.08.2010. a još posle tog datuma npr. 15000. To znači da vam za PIO 2010. nedostaje još 9000. Ako uplatite još tih 9000 sada, Vi će te izmiriti PIO za 2010. ali to nije dovoljno da bi ste ispunili uslov za subvencije, jer posle 14.08.2010. imate uplaćeno 15000 + 9000 = 24000 din. Uslov za subvencije traži da imate uplaćeno ukupno 43000 din od 14.08.2010. do 15.06.2011. , Vi imate u tom periodu uplaćeno 24000 i onda do 15.06.2011. morate uplatiti još 19000 din PIO za 2011. da bi ukupna svota uplaćena u tom periodu(14.08.2010.-15.06.2011.) bila najmanje 43000 din.

Evo i drugačijeg primera: Neka ste kompletni PIO za 2010. (43000 ili više din) uplatili nakon 14.08.2010., recimo u novembru kad ste dobili lovu za soju. U tom slučaju ne morate ni dinara više uplatiti za PIO 2011 zbog subvencija za 2011. (PIO za 2011 će te svakako morati izmiriti zbog samog PIO, ali nema veze sa subvencijama za 2011.), jer imate ispunjen uslov da ste u periodu 14.08.2010. - 15.06.2011. uplatili 43000 din. To što je kompletna svota samo za PIO 2010. i ništa za PIO 2011. i što je uplaćena u novembru i ništa još u ovoj godini, za subvencije njih ne zanima.

Evo i trećeg primera: Neka ste kompletni iznos za PIO 2010. (43000 din) uplatili još u recimo maju 2010. jer ste uzoran građanin, imali ste love u tom periodu i odmah ste prvo namirili obaveze prema državi, bla, bla, bla, nebitno zbog čega, bitno je samo da ste tih 43000 din. uplatili pre 14.08.2010. i da posle tog datuma niste više ništa uplatili, ili ste u ovoj godini uplatili još neki iznos za PIO 2011. Da bi ste ostvarili uslov za subvencije morate uplatiti do 15.06.2011. skupno 43000 za PIO 2011. (ako niste ništa uplatili onda svih 43000 za PIO 2011. a ako ste već uplatili neki iznos za PIO 2011. onda još onoliko novca za PIO 2011. da ukupno bude 43000 din.).

Izvinjavam se svima na preteranom detaljisanju i banalnosti, to sam uradio jer se iznova i iznova postavljaju ista pitanja pa se nadam da će ovako biti jasnije...
 
@Dukej
Sad jedan komentar: 15.08 je 3 rata PIO za tekucu godinu. 14.08.2010 je bila subota, prema tome pretpostavljam da onaj ko izmiruje obaveze u roku, da je 3 ratu uplatio u petak (13.08.2010) i znaci da je naj.bao.

Drugim recima, gde nadjose bas 14.08? Teorija zavere ili smicalica nase demokratske vlasti da kao i obicno najebe onaj ko je legalista i isplacuje svoje obaveze na vreme?
 
@Dukej
Sad jedan komentar: 15.08 je 3 rata PIO za tekucu godinu. 14.08.2010 je bila subota, prema tome pretpostavljam da onaj ko izmiruje obaveze u roku, da je 3 ratu uplatio u petak (13.08.2010) i znaci da je naj.bao.

Drugim recima, gde nadjose bas 14.08? Teorija zavere ili smicalica nase demokratske vlasti da kao i obicno najebe onaj ko je legalista i isplacuje svoje obaveze na vreme?

Pa ljudi vlast je tu da vodi racuna o svemu zar ne?::sramota::::samo bes::
 
pa ja sam uplatio 14.-tog decembra 42400dinara za 2010.godinu,tako su mi napisali da toliko uplatim.Šta sad,zašto mora 43000?u poreskoj su mi napisali da toliko uplatim i tako sam i uradio
 
Nazad
Vrh