Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Pa to ostaje da se vidi. Ne mora ni ovo biti tačno. Poenta je da izgleda to još nije jasno. Ne znamo tačno šta je dogovoreno, da li će se vlada držati dogovora, neizvesnost još traje. I dalje raspravljamo naslepo kao i pre 6 meseci.
 
Što bi ja tebi objašnjavao uzmi rešenje pa pročitaj ako si pismen.
Ako ja dobro razumem da je tih 45 dana krajnji rok za uplatu kvartala a to što piše je sa uračunatih 45 dana .
Prvi kvartal moraš izmiriti do 15.02. drugi do 15.05 ....itd.
pošto si ti pismen pročitaj na uplatnici kad je datum dospeća.
I ubuduće smanji malo ironiju jer od toga niko nema koristi :ppozdrav:
 
Kolege samo da Vam kažem uredba je stopirana i daje se na doradu, predaja zahteva će biti od 01.07. a obrazac koji je satavni deo uredbe takođe ide na doradu zato nemojte požurivati puno sa popunjavanjem obrazaca pošto se menja i da Vam kažem da isplata refakcije u Pančevu ide bez problema i moji ljudi su već dosta njih, dobili.
 
Kolege samo da Vam kažem uredba je stopirana i daje se na doradu, predaja zahteva će biti od 01.07. a obrazac koji je satavni deo uredbe takođe ide na doradu zato nemojte požurivati puno sa popunjavanjem obrazaca pošto se menja i da Vam kažem da isplata refakcije u Pančevu ide bez problema i moji ljudi su već dosta njih, dobili.

Pa odakle ti ta informacija ako mozemo da znamo ...

Evo ja sam danas direktno zvao ministarstvo ... i zena koja se javlja na telefon, nistra drugo mi nije rekla osim onoga sto pise u uredbi ... znaci nema ni ona pojma!
 
Vidim da se spominu kvartali za 2011 god u predjasnjim postovima .
Sad jel tacno da se mora izmiriti samo PIO za 2010 god ili i kvartali koji za 2011 ?

Hvala na odgovoru
 
Koliko sam ja njih shvatio mora da se izmiri PIO za 2011. u potpunosti do 31.5.2011. da bi bio u prvoj turi za subvenciju.Danas idem u trezor pa cu se raspitati.
 
Mora da se izmiri 2010 i deo 2011 koji je protekao

Zvao sam ministarstvo jutros , znaci ovako : U periodu 14.08.2010 do 30.05 2011 ko je uplatio 42800 din ( nebitno dal za 2010 ili 2011 neki kvartal ) ukupan iznos ima prava da podnosi zahtev u prvoj turi koji pocinje sa prijemom 15.06.2011. npr. platili ste PIO za 2010 god u celosti u februaru mesecu 2011 god iznos od 43000 imate prava da podnesete zahtev u prvoj turi .
Na moje pitanje da li ce biti neke dopune (izmene)uredbe ... rekla mi je da za sad nema nikakvu informaciju
 
Zvao sam ministarstvo jutros , znaci ovako : U periodu 14.08.2010 do 30.05 2011 ko je uplatio 42800 din ( nebitno dal za 2010 ili 2011 neki kvartal ) ukupan iznos ima prava da podnosi zahtev u prvoj turi koji pocinje sa prijemom 15.06.2011. npr. platili ste PIO za 2010 god u celosti u februaru mesecu 2011 god iznos od 43000 imate prava da podnesete zahtev u prvoj turi .
Na moje pitanje da li ce biti neke dopune (izmene)uredbe ... rekla mi je da za sad nema nikakvu informaciju

Hvala , to je i mene mučilo .:ppozdrav:
 
To je to, rok za uplatu 15 jun, podnosi se od 1 Jula. Osim ako posle 15 Juna kada mnogi već uplate ne donesu novu ispravku i vrate na staro:osmeh:
 
ko je uplatio pio do 31 maja moze od 15 juna da preda a ko placa sad u junu tek od 1 septembra lopovi:zli:
 
Ovo je strasno. Ispadne da neko ko je platio treci kvartal za 2010 npr. 13. avgusta i platio jos jedan do kraja godine i dva kvartala za 2011. (prakticno je uplatio tri kvartala u intervalu napomenutom u uredbi) na vreme nema pravo na subvencije u prvom krugu, a neko ko nije bio kadar da do sada uplati 2010. moze da uplati sada i imace pravo. U ovoj drzavi se ne isplati raditi nista po pravilima i u rokovima.

@Petru pa drugi post iznad tvog ima link sa izmenom uredbe, pa procitaj, zar je tesko? :sta:.

[FONT=&quot]1) од 15. јуна до 31. јула 2011. године[/FONT] [FONT=&quot]носиоци који су допринос из члана 2. став 1. тачка 2) ове уредбе платили до 31. маја 2011. године[/FONT][FONT=&quot];[/FONT]
1) ОД 1. ЈУЛА ДО 31. ЈУЛА 2011. ГОДИНЕ НОСИОЦИ КОЈИ СУ ДОПРИНОС ИЗ ЧЛАНА 2. СТАВ 1. ТАЧКА 2) ОВЕ УРЕДБЕ ПЛАТИЛИ ДО 15. ЈУНА 2011. ГОДИНЕ.
 
Danas sam bio u trezoru da se raspitam sta ce sve trebati da se preda za subvencije,i kaze mi da je uredba jutros sklonjena sa sajta ministarstva,da imaju neku dopunu,da li zna neko nesto o tome?!
 
Juce sam pricao sa Dr Grujicem koji je ucestvovao u samim pregovorima sa ministrom. Ovako je on rekao: "Treba izmiriti PIO do 15.06 za 2010 i to je to. Prijave krecu od 1.07. Ko ne izmiri obaveze za pio u ovom periodu morace da ceka na podnosenje zahteva do 1.09."
Ovo je dogovoreno na pregovorima i tako ce glasiti najvazniji deo uredbe uz onaj o povrsini koja se subvencionise, 30 + 70 do 31.01.2012 (sredstva iz budzeta za 2012.)
Dakle ko nije izmirio PIO nek to ucini do 15.06 i nek spremi racune jer prijem pocinje od 1.07.
To znaci da se PIO ne placa unapred vec samo za 2010. godinu. 2011. godina nema veze sa ovogodisnjim subvencijama, a verovatno ni sa 2012. jel subvencija naredne godine nece ni biti, najverovatnije.
Ako neko nije razumeo, ponovicu :osmeh:
 
Nazad
Vrh