Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ma bez panike ionako isplata neće krenuti dok ne izađe uredba tako da kad god predavao plaćanje kod svih počinje u isto vreme ,jedino što će u nekim opštinama biti gužva do ulice.
 
Ćaletu su juče u trezoru rekli da će uredbe izaći 25. i da će se sa predavanjima zahteva početi od 1 juna. E sad dali oni to nagađaju ili je istina, videćemo...
 
meni danas rekli da je refakcija za D2 35 dinara po litri a za eurodizel 37 din/litra
oni razdvajaju racune

Jos mi kaze predaju se fotokopije a originali samo na uvid

Onda kaze da se predaje zajedno za refakciju i za subvenciju. Pitam kako onda da predam sad
kaze mi da predam za subvenciju druge racune! Na moje pitanje koliko ja to nafte treba da kupim, kaze
"Ko ce to ponovo da sabira!"
Pop...eo sam, pa kazem, lakse meni da kupim dva puta naftu nego vi da saberete 10 racuna, na to dobijem odgovor

"Ma ajde dobro, donesi"

Kakva prava sebi daju pa to je neverovatno!
 
Ja sam bio sa bratom do opstine za strukturu setve kako se vec zove i nemogu nista da daju pao sistem kazu dodjite sutra jel se meni cini ili je nasa opstina ekstra spora ja kad odem tamo ujutru do podne nemogu da se odglavim.Nesto su rekli da ce do kraja meseca biti uredba donesena sve ce biti isto samo ce smanjiti povrsinu za subvencije ali nije precizirano koja je povrsina u pitanju nezelim ni da nagadjam sve ce se znati do kraja meseca...
Sta tu nije jasno oko dizela ide 60 litara po hektaru za refrakciju i vrednost racuna 4000 po hektaru za subvenciju i kad pomnozis hektare sa 4000 dobijes brojku za subveniju a kad pomnozis 60 litara za prijavljenim hektarima dobijes vrednost za refrakciju akcize
 
Novi Sad, 24. maj 2011.

Prema informaciji iz Ministarstva poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede, u kasi ovog resora nema novca za isplatu obaveza koje su stvorene prema gazdinstvima prošle godine dok se ne načini novi troškovnik.

Ovaj zastoj koji je nastao rekonstrukcijom Vlade najviše pogađa registrovana poljoprivredna gazdinstva koja su kupila mehanizaciju i za koju od države očekuju povraćaj 30 ili 40 odsto. Ove isplate prema redosledu poteza u Ministarstvu poljoprivrede mogu se očekivati do kraja juna.

Ministar Dušan Petrović na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu rekao je da će sve obaveze biti izmirene, ali da moli za strpljenje.

Prošlogodišnja novčano „najteža“ uredba o subvencijama po hektaru neće se ponoviti. Iznos od 14.000 dinara biće najverovatnije isplaćen, ali će se odnositi na površine od 30 ili 50 hektara, o čemu će biti doneta ubrzo posebna uredba Vlade. (AgroServis)
 
Poslednja izmena:
Da 60 litara po hektaru x 35,00 din i(znos refakcije - akcize za d2) = 2.100 din po ha, e onda mozez da mnozis sa prijavljenim hektarima
 
Postavio redakcija
Tuesday, 24 May 2011
Prema informaciji iz Ministarstva poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede, u kasi ovog resora nema novca za isplatu obaveza koje su stvorene prema gazdinstvima prošle godine dok se ne načini novi troškovnik.

Ovaj zastoj koji je nastao rekonstrukcijom Vlade najviše pogađa registrovana poljoprivredna gazdinstva koja su kupila mehanizaciju i za koju od države očekuju povraćaj 30 ili 40 odsto. Ove isplate prema redosledu poteza u Ministarstvu poljoprivrede mogu se očekivati do kraja juna.

Ministar Dušan Petrović na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu rekao je da će sve obaveze biti izmirene, ali da moli za strpljenje.

Prošlogodišnja novčano „najteža“ uredba o subvencijama po hektaru neće se ponoviti. Iznos od 14.000 dinara biće najverovatnije isplaćen, ali će se odnositi na površine od 30 ili 50 hektara, o čemu će biti doneta ubrzo posebna uredba Vlade.
(AgroServis)
 
Postavio redakcija
Tuesday, 24 May 2011
Prema informaciji iz Ministarstva poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede, u kasi ovog resora nema novca za isplatu obaveza koje su stvorene prema gazdinstvima prošle godine dok se ne načini novi troškovnik.

Ovaj zastoj koji je nastao rekonstrukcijom Vlade najviše pogađa registrovana poljoprivredna gazdinstva koja su kupila mehanizaciju i za koju od države očekuju povraćaj 30 ili 40 odsto. Ove isplate prema redosledu poteza u Ministarstvu poljoprivrede mogu se očekivati do kraja juna.

Ministar Dušan Petrović na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu rekao je da će sve obaveze biti izmirene, ali da moli za strpljenje.

Prošlogodišnja novčano „najteža“ uredba o subvencijama po hektaru neće se ponoviti. Iznos od 14.000 dinara biće najverovatnije isplaćen, ali će se odnositi na površine od 30 ili 50 hektara, o čemu će biti doneta ubrzo posebna uredba Vlade.
(AgroServis)
Ne bitno,ali postavio sam identican post 2 sata pre tebe,pogledaj vrh stranice pa ces naci...Da ne dupliramo i ne stajemo ljudima jos vise na muku :)
 
dekim koji je tvoj problem, danas je krenula u St. Pazovi isplata Refakcije za D-2 I Eurodizel.
 
Pa ovo je uzas , pa u Vojvodini ko ima do 10 Ha 90 % takvih je dalo zemlju u zakup a , koga oni lazu ?? 90 % poljoprivrednika gosp. Min. ostaje bez subvencija . Ja radim 15 Ha pa evo ministre izvoli zivi ti sa tom golemom zemljom , posto ste nas navukli da platim PIO , vestacko djubrivo 90 % skuplje nego lane , seme itd . SRAMOTA !! ... Sve sam ocekivao ali ovo ni najmanje ... Asocijacija se nije oglasila jos ?? . sta se CEKA !!
 
Nazad
Vrh