Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ne možemo mi od APS-a očekivati čuda-pa mi smo svi asocijacija samo neorganizovana i podeljena i ne pomažu nam ni kožne čakšire
 
Danas sam zvao lokalnu ekspozituru Banke Inteza. Rekli su mi da je uredba o subvencionisanim kreditima doneta, ali se dorađuju tehnički detalji. Sve će biti obelodanjeno sledeće nedelje.
 
Da li ce i ove godine biti isplata na subvencije ( ako budu ) za min.djubrivo po onoj tabeli 9000 , 6500 , 4500 din . Mislim da li je bilo prosle godine tako ko je imao po ha 6500 na uvid racune dobije nazad 4000 din ?
 
eto prođe sajam i sa njim donešene uredbe o subvencijama.Znati mi je šta će sledeće da izmisle koji rok.
 
Asocijacija poljoprivrednika o kreditnoj uredbi Vlade


NIŠTA NISMO VIDELI

Miroslav Ivković, predsednik Skupštine Asocijacije poljoprivrednika, posle odgledanih emisija (B92 i RTV Novi Sad), u kojima je gostovao ministar Dušan Petrović, nije bio zadovoljan onim što je čuo o agrarnoj politici planiranoj za ovu godinu.
- Nama je vreme iscurilo. Ministar Petrović je obećao da ćemo imati priliku da uredbe vidimo pre donošenja i da će one biti saopštene na Poljoprivrednom sajmu – kaže za gazdinstvo Ivković.
Miroslav%20Ivkovic.jpg
- Danas sam na kratko sreo ministra (nedelja, 15. maj) i pitao ga da li ćemo uredbe videti po dogovoru. Rekao mi je: „Sajam ima još dana.” Teško je sve ovo shvatiti, nastavlja Ivković, mi smo od 2004. godine naučili kako se donose uredbe. To ne može biti na brzinu. Imam utisak da oni u Ministarstvu sve ono što su trebali da urade za ovu godinu nisu još ni pipnuli. Za uredbu o kreditima, koja se naziva krunskom, glasalo se na telefonskoj sednici Vlade? Dok ne vidimo šta je doneto, mi ništa ne znamo. Pominje se iznos od 2,7 milijardi dinara kao stimulacija za kamate. To smo imali - 2,5 ili tri milijarde. Šta je tu novo? Imali smo i kamatu pet posto, a ne osam. Dok ne vidimo papire i predloge koje kasne, ništa ne mogu i neću da govorim o našim daljim potezima – kaže Ivković.
 
hteo bih samo da kazem da uredbe treba da budu objave pre jesenje setve za narednu godinu i da poljoprivredna godina ne krece 01.01 - ako neko uopste hoce da se bavi poljoprivredom treba da zna na cemu je na vreme - mada sa njihove tacke gledista ovo je vrlo dobro napravljena postavka da narod poseje zito, a kad ga je vec posejao on ce ga i ovrti bez obzira na uredbe, i bice hleba

a sta narodu drugo treba da ne misli o onima na vlasti nego hleba i igara - citaj tv -
 
Nazad
Vrh