Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Pogrešno sam shvaćen.
 
Poslednja izmena:
Nije li to dovoljno, neka slika (citaj emotikon) kaze vise no hiljadu reci.

U ovom slučaju se ne slažem sa Vama. Slika uvek govori više od hiljadu reči, ali se u ovoj situaciji za smajli to baš i ne može reći.
Ja sam recimo bio u nedoumici da li mislite da je sramota od Vlade što je takvu uredbu donela, ili je sramota što novine/sajt (ili već neko drugi) objavljuje neproverenu (ili možda netačnu) vest, pogotovo imajući u vidu prethodna nagađanja kakva će biti uredba.
 
Nista manje od prošle godine ne bi smeli da prihvatimo.I što se tiče din/ha i ukupno ha po gazdinstvu i sve ostale uredbe vezane za poljoprivredu.Ne da ne bi smele da budu niže nego bi trebale da se i povećaju a da ne spominjem inflaciju i cene nafte i ostalih repromaterijala.Sad tu čitamo ovo ono 10-20ha i kad izađu i ako izađu sa subvencijom do 50ha masa će odreagovati uf dobro je moglo je biti i 10.a neznaju da je 14000 po ha i na preko 100ha zrno peska u pustinji.Čista manipulacija ljudima.Štrašno kad pomislim šta su izjavile asocijacije kad su bile na sastanku pre odprilike dve nedelje kod ministra da se upoznaju sa nacrtom uredbi i tom prilikom izjavili "NEĆE BITI SUŠTINSKIH PROMENA OSTAĆE SKORO SVE KAO PROŠLE GODINE"
 
Vlasnici registrovanih poljoprivrednih gazdinstava dobijaće 14. 000 dinara po hektaru. Ministar poljoprivrede Dušan Petrović saopštiće koliko će maksimalno zasejanih hektara po gazdinstvu biti subvencionisano na taj način.
Vlada Srbije trebalo bi sutra da usvoji uredbu o subencionisanju registrovanih poljoprivrednih gazdinstava sa 14.000 dinara po hektaru, što je jednako iznosu
prošlogodišnje subvencije, rečeno je agenciji u vladi.

Očekuje se i da ministar poljoprivrede Dušan Petrović saopšti i koliko će maksimalno zasejanih hektara po gazdinstvu biti subvencionisano na taj način.

Prošle godine subvencije po hektaru, za koje je iz budžeta izdvojeno 120 miliona evra, koristilo je 74.000 registrovanih gazdinstava, a maskimalna površina koja je subvencionisana iznosila je 100 hektara po gazdinstvu.

Više od 55.000 gazdinstava koje je koristilo tu subvenciju imalo je posede manje od 10 hektara. izvor s media portal
 
Deo poruka sam obriso pošto su offtopic, a sad da i zvanično saopštim pošto se neki brinu što im se poruke brišu. Ovo je tema o uredbama, a ovi što će da pišu o blokadama puteva, imaju drugu temu na forumu.
 
Ja sam OPET hobi poljoprivrednik. Jedva se nekako rešio (čitaj skupio pare) da krenem da uplaćujem PIO , sa svojih 12ha i još uzeo od prijatelja nešto zemlje tako skupih basnoslovnih 20 i kusur ha . Još dobro da nisam uzeo i od oca . Sa parama koje sam mislio da ću "dobiti" (čitaj nameti za dizel , veštak , herbicide ... -znači sve je debelo plaćeno državi kroz to) nisam hteo da idem u Grčku nego da probam malo da obnovim dotrajalu (očajno stanje) mehanizacuju nebili sledeću sezonu dočekao spremniju . I tako lepo možemo slobodno reći izbacio pare kroz zatvoren prozor , i mesto da sam za tih 70k din kupio nešto ili negde uložio . Jer penziju od njih čekati je van pameti , kako kažu GDE ĆEŠ OD SLEPCA OČI TRAŽITI . Verujem da nisam jedini , i nije mi jasno zašto očekuju da neko upaćuje PIO kad od tog nema ama baš nikakve koristi .
 
Prebaci sve što imaš na ženu i familiju, pa kad ne budeš imao ni saksiju zemlje na svoje ime, moćićeš da izađeš iz PIO.
 
Nista manje od prošle godine ne bi smeli da prihvatimo.I što se tiče din/ha i ukupno ha po gazdinstvu i sve ostale uredbe vezane za poljoprivredu.Ne da ne bi smele da budu niže nego bi trebale da se i povećaju a da ne spominjem inflaciju i cene nafte i ostalih repromaterijala.Sad tu čitamo ovo ono 10-20ha i kad izađu i ako izađu sa subvencijom do 50ha masa će odreagovati uf dobro je moglo je biti i 10.a neznaju da je 14000 po ha i na preko 100ha zrno peska u pustinji.Čista manipulacija ljudima.Štrašno kad pomislim šta su izjavile asocijacije kad su bile na sastanku pre odprilike dve nedelje kod ministra da se upoznaju sa nacrtom uredbi i tom prilikom izjavili "NEĆE BITI SUŠTINSKIH PROMENA OSTAĆE SKORO SVE KAO PROŠLE GODINE"
i jeste samo domacinstva do 10 hektara
 
Drugari malopre smo zvali jednu zenu u trezoru kaze da su od jutros svi sokirani preko noci je izgleda uredba donesena pitamo sta da radimo jer smo 50 hektara registrovali oni kazu nemojte nista donositi za subvenciju trazili su od nas izvode da im damo ko se prosle godine od vas registrovao do 10 hektara pa da predaju spisak valjda registrovanih gazdinstava jer za vas nije sigurno preko 10 hektara da plate subvenciju zasad dodjite da predate racune za dizel gorivo za refakciju akcize ako hocete.Ja odo da predam sad za refrakciju akcize
 
Ovom jadniku stvarno nije dobroooo brate kako sam popizdeo ma već sad ću već da isteram traktore grrrrrrrrrrr
 
Eto zarad kakvih su oni otpustili dobronamerne i radne ljude iz ministarstva.Prvo kaže da država ne otkupljuje proizvode od seljaka,onda kaže da otkupljuje ali vrlo malo,i na kraju kaže da otkupljuju.E pa stvarno ko je ovde lud?
 
ljudi cija je viktorija i ostali banditi, ne daju ukljucenje u program da ja pitam onog majmuna nesto:zli:
 
Nazad
Vrh