Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Nema zbog čega sad da kukamo, htelismo promene to smo dobili, hteli smo demokratiju i to smo dobili, sad hoćemo Evropu i to će mo dobiti, pa dosta nam je više, neki za takav život kao kod nas nemogu ni da sanjaju.
 
I ja slično mislim.

Kod promene vlasti (ne ulazeći uopšte u to ko je vlast a ko opozicija, jer je isto i da su uloge obrnute), svaka nova garnitura će opet ispočetka postavljati svoje ljude i krasti opet, da se i oni namire. Ne znam kako je to na državnom nivou i da li baš tako mogu da drpišu, al' u lokalu je to katastrofa. Kad se tako gleda, onda ono "manje i veće zlo" dobija sasvim drugu konotaciju.
ali se boje promene koja bi mogla da dovede do oduzimanja njihovih POSTENO steknutih para,a i vlast je slatka bolje biti predsednik nego poslanik .Niko se dobrovoljno nije odrekao vlasti ma koliko ona mala bila,a ovi nisu nimalo drukciji od ostali .nego neka oni lepo isplate te subvencije po hektaru .
 
Jugos, dukej, apsolutno tačno. Nije za ovu temu ali ne vidim drugo rešenje osim samoorganizovanja poljoprivrednika. Takva ideja postoji na forumu ali je više niko ne posećuje. ::lose::
http://poljoinfo.com/showthread.php?878-Stranka/page4&highlight=agrarna+stranka

30cwyyu.jpg

14sh5on.jpg
 
A svima puna usta ovih dana poljoprivrede. Najvaznije je to da su duplirali budzetski iznos za finansiranje stranaka sa 0,15 na 0,3 % ukupnog budzeta.
 
Pa normalno,svako na sebe misli...na vreme su se obezbedili i ako odu sa vlasti da im stalno kaplje.A ja licno mislim da ako vec rese da limitiraju do 50 ha kako vec svi pricaju,onim ljudima koji imaju npr do 100 ha daju barem 10000 hilj. po hektaru,bilo bi u redu...Realno,ti sa 175 k.j si gazda i ako ti ta kolicina,velicina obradive zemlje,nazovi to kako hoces ne donosi prihod od cistih 50-60 hilj. eura godisnje sta ti ocekujes i trazis,jos i jos,i jos i tako u nedogled...Treba biti realan!Svaka cast svakome,ali granica mora da postoji...Ne kazem da ne treba da dobiju,treba svako da dobije ali ako je vec tako tajkuni,veleposednici,velike gazde treba da vise od drugih da istrpe krizu u kojoj smo svi,u koju su nas doveli Zutaci...
 
Kakve veze ima koliko ko obradjuje hektara,svi smo mi proizvodjaci hrane.Zamislite da fabrika stocne hrane placa sirovine(kukuruz,soju...)
sa PDV-om i kad je proda opet da kupac plati cenu sa PDV-om.Bilo bi normalno da i mi placamo repromaterijal bez PDV-a i ne trebaju
nam njihove jebene subvencije koje su zapravo nase pare.Ovako nasem vladaru nije tesko da kaze kako je poljoprivreda najvaznija za Srbiju,
a sutra nesto drugo i tako dok se ne dobiju izbori.
 
Brisi brisi samo ono sto se tebi nesvidja da nisi u nekoj stranci mozda

ovi kada odu sa vlasti nece niko nista dobiti, a sada barem nesto malo dobijamo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Poljoprivrednici su ogorčeni iz svakog izbija samo bes i gnev, dal su svesni političari šta se dešava ovo može lako biti stepenica do rušenja vlasti, a pogotovu ovakve vlade kakva je ova, naš ministar nije za ministra ovog resora ipak je on pravnik i navikao je kao i svaki advokat da gleda samo svoje interese. Ljudi vreme je da se otključa tema o protestima a ne samo da se otključa tema već da se protesti sprovedu u delo jer ne sprema se dobro za poljoprivredu, briga o stočarstvu je čista utopija znamo svi da je stočarstvo sistematski uništavano da bi sada velike firme (da ih ne pominjem lakše spavam) počeli da kupuju sve što ima četiri noge ne gledajući kvalitet lepo namešteno od strane ministarstva poljoprivrede a da ne zaboravimo gde su pare za junad iz 2007 godine kad je ministarstvo zaboravilo da isplati subvencije tad nije bila "kriza" u stočnom fondu treba ih pitati dal je to bilo pre sto godina ili pre pet godina. Ovi će nas dovesti do prosjačkog štapa. i nemojte puno verovati kreditima jer za godinu dana će reći da nemaju pare da subvencionišu kamate i onda banke stupaju na scenu to se dogodilo sličan scenario sa prevoznicima 2008 godine kad su im pustili ogroman posao i kad su ljudi nakupovali kamione posla više nema znam dosta ljudi koji su ostali bez para i osnovnih sredstava ljudi čuvajte se ne mogu vam sve reći kakvo je stanje kod nas ali moraćemo pod hitno da preduzmemo mere budite pozdravljeni nek vas sreća prati i da da bogb da se ova vlada što pre izbriše iz svih istorija.:sjasi:
 
Pa normalno,svako na sebe misli...na vreme su se obezbedili i ako odu sa vlasti da im stalno kaplje.A ja licno mislim da ako vec rese da limitiraju do 50 ha kako vec svi pricaju,onim ljudima koji imaju npr do 100 ha daju barem 10000 hilj. po hektaru,bilo bi u redu...Realno,ti sa 175 k.j si gazda i ako ti ta kolicina,velicina obradive zemlje,nazovi to kako hoces ne donosi prihod od cistih 50-60 hilj. eura godisnje sta ti ocekujes i trazis,jos i jos,i jos i tako u nedogled...Treba biti realan!Svaka cast svakome,ali granica mora da postoji...Ne kazem da ne treba da dobiju,treba svako da dobije ali ako je vec tako tajkuni,veleposednici,velike gazde treba da vise od drugih da istrpe krizu u kojoj smo svi,u koju su nas doveli Zutaci...
Izvini ali koja je to proizvodnja na 100 ha mogla da donese po tebi toliki zaradu, ali preskoci proslu godinu. Daj savet pa da radimo po tome pa da svi toliko zaradjujemo!
 
Bilo bi po selima puno više milionera nego napuštenih kuća i praznih učionica.
Napiši Savato iz kog si mesta bar da se nekad vidimo na kafi,blizu smo. :cao:
 
Uredba u cetvrtak ide na vladu, na usvajanje. 14.000 po hekataru, sve isto kao i prosle godine, samo se ne zna jos da li ce biti do 30ha, ili do 50ha...Pare u junu

Tako sam ja cuo, ajde da vidimo...
 
otkud sad 30h a sta ko ima 40 taj ne dobija ništa ili 50 a neko ima 51 po tome ko ima 1 h preko dozvoljenog ne dobija ništa?ili kako ?
 
Sta sve nece da izmisle da nebi davali pare, pa da li jedna porodica od 5-6 clanova moze da prezivi sa 30h zemlje, mislim na bavljenje cisto ratarstvom...
 
sacekajmo jos koji dan ovo je sve rekla kazala i tako to , ja imam 90h u moje vlasnistvo i sta onda trebada to podelim da bih dobio za moje , a ovi sto rade 1000 h i vise registruju na neke bednike im placa pio i da mu koju kutiju cigara i po nesto da plati struju e njima ne treba dati i onima koji imaju 5 do 10h hektara i oni registruju od onog do ovog pa dele pola pola takve treba prijaviti a ostali koji rade bez obzira koliko treba da dobiju bez ljutnje :ppozdrav:
 
Gde ste sada svi vi koji ste bili pristalice smene ministra Dragina, ovaj sadašni mu nije ni do kolena.

Doduše po visini jeste ali po ponašanju i delima je jedna velika nula. U nedelju na sajmu na moje pitane kat će uredbe i subvencije ,izjavio je da i ove kredite što nudi i to su subvencije i da svako od nas ima na raspolaganju 5 miliona dinara. Znači možemo uzimati a ako nebudemo mogli da vratimo vratiće umesto nas tajkuni i gotovo , mićemo biti njihobi radnici.
Uredbe za mehanizaciju je otvoreno rekao da neće biti, a po hektaru treba da izađe za par dana,samo nije hteo reći do kolko hektara.
Našta sam mu ja rekao da je došao na čelo ministarstva poljoprivrede da nas upropasti i da nije njegovo ministarsto ni do kolena Draginovom ministarstvu, samo se nasmejao i rekao da sačekamo malo da će on biti boli ministar od Dragina a mi ćemo biti zadovolniji nego prošle godine. Jasam još samo dodao da možemo biti zadovolni pogotovo vašom prvom uredbom zabranom izvoza pšenice i da po mom mišlenjenu gospodine ministre bićete za sve ovo kažnjeni na pretstojećim izborima !
:zli::zli::zli:
 
E moj Mikulaš.Koliko smo se trudili i pisali da nije dobar momenat da se Dragin smeni ali džaba.APS je htela smenu po svaku cenu i evo dokle nas je to dovelo.Sad ih nema nigde jer valjda vide da su pojeli go...
A opet ovi iz AP(APV) se prodadoše za po meni sitne pare.
Sram Vas bilo seljaka koje (bi trebalo) predstavljate.
 
Nazad
Vrh