Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Danas sam bio na sajmu i taman došao na izjavu ministra sve priča ali o subvencijama slabo priča ,kaže biće ko i prošle godine samo neznamo još do koje površine.I po njegovoj izjavi najveće subvencije će biti subvencionisani krediti od 8 % kamate pa sad procenite sami .
 
Ako uredba se bude odnoslila na one koji obradjuju do 30 ha...sledece godine duplo vise registorvanih domacinstava...znaci duplo vise uplaceno u PIO fond manji posedi.... pa tako u krug!
KLASICNA SACEKUSA:sta:
 
Samo od 100ha pa do 149.9ha, takvih poljoprivednika i srbiji je najvise, tako sam razumeo ministra dok je pricao sa Zaharijem punih usta Slovenackog ovceg sira. Uopste ne racunam na subvencije ako budu bice dobro. Ako im je cilj da povecaju poljoprivrednu proizvoidnju onda subvencij treba da budu bez obzira na povrsinu, ali sam ja razumeo da oni hoce da pomognu male poljoprivrednike da se podignu na ekonomski odrziv nivo i to kreditimaa?!
 
Mozda bi to bilo kontra produktivno kad malo bolje razmislim. Ova tema dodje kao izduvno sigurnosni ventil, pa se bojim da bi se ovo rasirilo po drugim temama, a onda bi imali svasta nesto na forumu.
 
Ako se smanji subvencionisana površina neki ljudi kod mene će se naći u nevolji, jer su tu subvenciju ukalkulisali u cenu arende koju plaćaju. Slično je i sa državnom zemljom uzetoj u zakup, gde su se licitirale ogromne sume. Takođe je dosta ljudi, koji ne ispunjavaju uslove za subvencije, registrovalo svoje njive u gazdinstvima drugih ljudi (koji ispunjavaju uslove), ili na prijateljskoj bazi ili za procenat. Uglavnom će sad te dodatne površine biti višak od ove nove granice koje odredi ministarstvo.
Vala i treba
 
nedelja, 15. maj 2011, 19:07 -> 19:30
Subvencije 14.000 dinara po hektaru


Ministar poljoprivrede Dušan Petrović rekao da će subvencije za poljoprivrednike ostati 14.000 dinara po hektaru. Za razliku od prošle godine, ta Uredba neće važiti za registrovana gazdinstva koja imaju izuzetno velike posede.
Subvencije za poljoprivrednike ostaće 14.000 dinara po hektaru, najavio je Ministar poljoprivrede Dušan Petrović.
Izjava Dušana Petrovića

Za razliku od prošle godine, ta uredba neće važiti za registrovana gazdinstva koja imaju izuzetno velike posede.
"U toku sledeće nedelje reći ćemo za koliko hektara će biti ta subvencija, ali ono što mogu da vam kažem bez ikakve zadrške da najveći broj ljudi koji je uzeo tu subvenciju prošle godine će zadržati svoje pravo, neće dobiti manje novca nego što je to bilo prošle godine", naveo je Petrović.
Petrović je precizirao da će najveći broj građana dobiti istu sumu kao i prošle godine.
Prema Uredbi Vlade Srbije, iz budžeta će biti izdvojeno dve milijarde i 700 miliona dinara za subvencionisanje kredita za poljoprvredu.
Zahtevi za povoljne pozajmice mogu biti podneti do novembra.


Preuzeto :



http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/892266/Subvencije+14.000+dinara+po+hektaru.html
 
Slažem se ja sa tobom,nego mi čudno to "Izuzetno veliki posed" kad je limit bio 100 ha !
Znači li to da trebaju ti posedi da se prepolove?
 
Nazad
Vrh