Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Sad ti dolazi do izrazaja "zemljoposednik" i "seljak".Razlika je od 100ha,i do 100ha.
 
Ako smanje granicu od 100ha, iz mog mesta ce dobiti 50% glasova manje na sledecim izborima, pa da vidimo da li im se isplati...
 
Ta "bojazan" za izbore mislim da ne postoji, samo pogledajte šta izjavljuju a kampanja je već počela. Znaju oni dobro nad kim vladaju i koliko još mogu da stežu bez posledica. Glasajmo još par puta za "manje zlo" pa nas neće ni biti. Izvinjavam se za :off_topic:, popizdeo sam više od vesti koje izlaze.
 
OK, da su to rekli pre registracije gazdinstava. Neko bi se snasao pa podelio na 2x50ha, neko i ne bi, a neko bi ulozio manje u repromaterijal za setvu, jer svi smo racunali na tih 14000din i tako pravili kalkulacije (kolicina djubriva, zakup, seme). Ova drzava treba da shvati da ako hoce da zaradi neki EURO od izvoza polj. proizvoda, subvenciju treba dati PRE SETVE ili u setvi, da mi odradimo parcele najkvalitetnije moguce onda ce i njima biti bolje jer cemo imati vise robe za izvoz, a oni ce vise uzeti na PDV-u i tako u krug... Kako ne kapiraju, da poljoprivrednik nece svoj steceni dinar (euro) uloziti u jahtu u Monte Karlu ili letovanje na Havajima, vec ce taj novac ostati u Srbiji.

@future
A sto se tice manjeg ili veceg zla. Grdno se varaju ako misle da cu da glasam za njih samo zato sto su drugi "vece zlo". Kako mi se gade...
 
I moje je mišljenje ako nas sada prevare i za onovne subvencije po hektaru do 100h koje ima svaka držva u okruženju mislim da će završiti karijeru na prestojećim izborima !
 
Ako smanje granicu od 100ha, iz mog mesta ce dobiti 50% glasova manje na sledecim izborima, pa da vidimo da li im se isplati...

Sta niih briga koliko ce glasova dobiti oni iz tvog ili mog mesta.
Njima je vazno da ljudi izadju samo.
A oni i onako sami zaokruzuju sta im treba i koliko da pobede.
 
Sale je u pravu,ko god da dođe na vlast nama se isto piše,glasali mi ili ne.
Ako je neko imao 100ha,sada će umesto jednog plaćati najmanje 3 PIA i kada pokupe te novce onda idu subvencije.Nisu dobili ništa od EU a od nas su već sve uzeli.Ako ne glasate za njih glasaćete za njihovu braću po novcu a ako ne izađete oni ostaju i na tu varijantu oni pucaju
 
mislim da treba otvoriti ponovo temu protest traktorima i na ulicu ovo vise nema smisla svako kome nije po volji od radnika protestuje:haha: i imaju sindikate a sta mi imamo udruzenje koje je od jake vajde
 
Tema od 28 strana a skoro ni jedne korisne informacije, osim kukanja i nagađanja...

pa forum je da se pise... dok ne izadju uredbe (koje su davno trebale da izadju) normalno je da ljudi pisu ono sto misle, naslucuju ili su culi. mogu ljudi i da prestanu da pisu pa vi moderatori na temi " uredbe za poljoprivredu 2011" pisite samo "korisne informacije". ja sam napisao da sam cuo da ce biti smanjena povrsina, rekao sam i da je to rekla kazala.... e sad ako se tako nesto obistini jel to korisno ili nekorisno? po meni je svejedno jer bice onako kako sila kaze a zahtevi su predati.
aj da vidim sta su moderatori na ovoj temi "korisno" napisali. sta moze da se napise korisno osim da se nagadja na osnovu ponasanja vlasti ili da se prenese neka poluvest? ja pogotovo u tvojoj konstataciji ne vidim nista korisno za temu "uredbe..."
http://poljoinfo.com/showthread.php?2405-Uredbe-za-poljoprivredu-2011-god./page29
 
"... ta Uredba neće važiti za registrovana gazdinstva koja imaju izuzetno velike posede."
pa oni su rekli da je registracija do 100ha. sta je sada to tu veliko? klasican lopovluk.
 
Svi forumasi koji idete sutra na sajam,ako vidite ministra,pitajte ga gosp. ministre kad ce te osisati bradu i prestati da nas lazete.:osmeh:
 
Nemojte tako da gledate u Vojvodini sei proizvede 80% poljoprivrednih proizvoda
 
OK, da su to rekli pre registracije gazdinstava. Neko bi se snasao pa podelio na 2x50ha, neko i ne bi, a neko bi ulozio manje u repromaterijal za setvu, jer svi smo racunali na tih 14000din i tako pravili kalkulacije (kolicina djubriva, zakup, seme). Ova drzava treba da shvati da ako hoce da zaradi neki EURO od izvoza polj. proizvoda, subvenciju treba dati PRE SETVE ili u setvi, da mi odradimo parcele najkvalitetnije moguce onda ce i njima biti bolje jer cemo imati vise robe za izvoz, a oni ce vise uzeti na PDV-u i tako u krug... Kako ne kapiraju, da poljoprivrednik nece svoj steceni dinar (euro) uloziti u jahtu u Monte Karlu ili letovanje na Havajima, vec ce taj novac ostati u Srbiji.

@future
A sto se tice manjeg ili veceg zla. Grdno se varaju ako misle da cu da glasam za njih samo zato sto su drugi "vece zlo". Kako mi se gade...

Glasaju njih gradovi , ne zavise oni bas nesto od poljoprivrednih glasaca , a i za njih imaju metode prinude ( ti si protiv aaaaaaa pa nemogu da ti primim robu ne zadovoljava hvalitet)
 
Briga drzavnike sta vi mislite,dal cete glasati za njih ili ne?...Za cetiri godine se tolko nakrali da njima ne smeta dal ce seljaci da glasaju za njih ili nece,bice subvencija ili ne svejedno::lose::
 
Briga drzavnike sta vi mislite,dal cete glasati za njih ili ne?...Za cetiri godine se tolko nakrali da njima ne smeta dal ce seljaci da glasaju za njih ili nece,bice subvencija ili ne svejedno::lose::

I ja slično mislim.

Kod promene vlasti (ne ulazeći uopšte u to ko je vlast a ko opozicija, jer je isto i da su uloge obrnute), svaka nova garnitura će opet ispočetka postavljati svoje ljude i krasti opet, da se i oni namire. Ne znam kako je to na državnom nivou i da li baš tako mogu da drpišu, al' u lokalu je to katastrofa. Kad se tako gleda, onda ono "manje i veće zlo" dobija sasvim drugu konotaciju.
 
Nazad
Vrh