Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Biće Dragane, negde na Tv je rečeno da će do septembra sve biti sredjeno (ili rešeno), tako nekako su rekli.
 
Pre sat vremena je ministar" novi" u emisiji Brazde rekao o kreditima i da ce za 10-ak dana biti subvencije po 14000 din za vecinu proslogodisnjih registrovanih gazdinstva.To samo znaci da ce biti ali ne za sve ili za svaki hektar.
 
Odlicno, ajde 10 HA i sa kojom mehanizacijom to obraditi? Jel se meni isplati drzati kombajn za 10 Ha, ili treba za tih 10 Ha
da platim 500 evra vrsidbu, jeste, to je povoljno i to je prosperitet! Onaj ko ima 10 Ha ovde u selu to daje u arendu. Dobije
pare i ne placa svaku uslugu sto je po meni i normalno jer se NE ISPALTI. A ja od pocetka godine nisam izasao iz radionice,
jer treba svu tu gvozdjuriju odrzavati.

A sto se tice stocarstva slazem se da ga treba forsirati. Ali koj stocar, onaj sto ima stado ovaca od nekih 500 komada, a ispasu na mojoj njivi? Ima ih kod nas, 50 krava i 3 jutra zemlje, ziveli.

Uvezli su neke junice pre par meseci se samo o tome pricalo ako se secate, e sad njih treba neko da kupi. Pitam se ko ce tu da se ovajdi, jer je ministarstvo dalo kredite za uvoz istih ali ih je uvezao neko drugi, ne drzava. Kupi tele za 400-500 evra,
utovi ga do 500 kila i prodaj po 1.6 evra kila. Super i gde je tu racunica?

I jos te psuju kako je inflacija 14 posto jer je cena hrane otisla zbog cene polj. proizvoda. Ja moje svinjce i dalje prodajem po 110 din i to teskom mukom nadjem nekoga i po toj ceni, a sto je poskupelo u radnjama, i to sam ja kriv?

Pocrkali dabogda!
 
Sve mislim da oni žele da zabašure prošlogodišnju jesenju setvu, kao što su i pre neku godinu uradili. Da sad navodno daju nešto para za prolećnu a za jesenju na jesen dok se poseje. Sve mi više na to liči
 
Jer ste čuli danas izjavu ministra poljoprivrede , na " nacionalnom dnevniku "? Obećao 14.000 din po hektaru , ali kako sam razumeo , na osnovu prošlogodišnjeg stanja veličine prijavljene površine
 
Pa ako tako bude sta ce biti sa parcelama koje su ubacene ove godine ja sam nekih 4 hektara zaveo kao nove parcele u trezoru.Koliko vidim vracacemo se na prepravke i to ce bas dosta vremena da oduzme pa onda tek racuni
 
A sta ce biti ako je neko prosle god.radio 100 ha,a ove npr. 10?Dobice subvencije za zemlju koju ne radi vise... pa zasto smo onda obnavljali gazd.? Ljudi to je nemoguce.....
 
  • Like
Reagovanja: 472
ne bi puno da [polemisem ali jednom je u nekoj emisiji iznesen podatak da je lane 76 posto subvencija otislo u Vojvodinu pa valjda ce de sa smanjenjem hektara taj odnos popraviti pozdrav za Vojvodjane koji vole puno raditi
 
Svaki kredit koji je veći od 0% je za našeg poljoprivrednika (većinu) poprilično opterećenje jer i ovako prezaduženi poljoprivrednici teško bi i ovo vraćali
 
Ako se smanji subvencionisana površina neki ljudi kod mene će se naći u nevolji, jer su tu subvenciju ukalkulisali u cenu arende koju plaćaju. Slično je i sa državnom zemljom uzetoj u zakup, gde su se licitirale ogromne sume. Takođe je dosta ljudi, koji ne ispunjavaju uslove za subvencije, registrovalo svoje njive u gazdinstvima drugih ljudi (koji ispunjavaju uslove), ili na prijateljskoj bazi ili za procenat. Uglavnom će sad te dodatne površine biti višak od ove nove granice koje odredi ministarstvo.
 
Prvo,kad će ti jebeni komunisti prestati da budu krivi za sve što se dešabva danas pa i za kradju a već ih trideset godina nema..
Upravo ovde i lezi problem. I odmah na startu si pao na razumevanju situacije. Mozes li mi navesti bilo kog bizMismena, a da nije izasao ispod sinjela ili da mu komunjarska deca nisu dobrano pomogla? Kljuc resenja nase zalosne situacije upravo lezi u raskidu sa komunjarama i komunjarskom decom. Drze se i povezani su kao creva. Mi i dalje ne mozemo do istine od pre 70 godina, a sve istocno evropske zemlje pootvarse arhive. Nama UDBA i dan danas kroji sudbinu, i dalje jurimo udbaske ubice, i dalje se lomatamo sa izdajnicima, i dalje ne mozemo da pokopamo mrtve, i dalje kad otvoris neki udbaski sifonjer ispadaju kosturi. Normalno da oni ne smeju da prepusti stvar da izmakne kontroli i da se svi njijovi snovi sruse. Tu su danas njihova deca da im cuvaju pozicije. Pa mi u danasnjoj vladi imamo koliko hoces dece komunjarskih generala i ostalih visokih primata. Sve u svemu kolega zivis u opasnoj zabludi kad kazes da komunista nema vec 30 godina. Tu su, nikad prisutniji, nikad bogatiji, nikad sa vecom kontrolom. Jeidni je problem sto su jadni nesposbni, i sistem se raspada, a mogli su kao carevi sledecih 300 godina sa ovakvom zemljom i narodom.

Znam da je ovo off, ali me je kolega opasno inspirisao, a tek je tema inspirativna, i jos svasta bi imalo da se kaze.
 
Tako je to svuda nabijaju arende i do 200 evra po jutru a sad neznam kako ce im to biti isplativo
 
A niste možda razmišljali posle ove izjave ministra da će povećati površine i da one budu veće od 100ha ali ne mnogo do 150ha-200ha
 
Nazad
Vrh