Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

kako sta uzmes povoljan kredit kupis deset krava muzes prodajes mleko i vracas kredit i naravno ostaje i profit
 
Jeste povoljno je. Banka ce da ih izmuze. A i onog ko je uzo kredit. Al je povoljno, 8%, ubilo se!
 
Sto se kredita tice, to sto se najavljuje sa kamatom od 8%(za stocarstvo) na godisnjem nivou, zaista nije lose za nase uslove, ali sve je to uzalud ako stanje na trzistu bude kao i do sad.
A bice. Ama bas niko od odgovornih u drzavi nije spomenuo kako ce da obezbedi trzisne uslove da ja kao proizvodjac neke robe cija je prizvodna cena npr. 15 din po nekoj
jedinici tu istu robu ne prodajem po 12 dinara, jer je toboze ta cena u funkciji "slobodnog trzista" (kako mrzim ovu frazu).
Ko bre moze da izadje na kraj sa monopolistima i tajkunima koji su nam u vecoj meri i napravili ovo sto imamo sad.
Ovo se resava temeljnim reformama citavog drustvenog uredjenja a ne nekim usmenim uredbama

Znaci da dobijes i beskamatni kredit u ovim uslovima mozes samo da puknes
 
I vrlo pametan potez,kao u slučaju hobi i profi poljoprivrednika pokušavaju da stvore jaz između stočara i ratara.U prvom slučaju im je uspelo a uspeće i u drugom.Dok mnogi shvate poentu biće gotovo i pošto je broj subvencionisanih poljoprivrednika mali time će lakše eliminisati i taj mali broj
Zoki znaci najgorisi , PA PRIJAVI JEDNO DETE NA POLJOPRIVREDU , STA BI TI I SUBVENCIJE I SOCIJALNU POMOC I RADNO MESTO A DA NEPLACAS NIKOME NISTA I SAMO DA KUKAS , ZAJEBI MILOSEVICEVO NEPLACANJE MORA SE GRADITI DRZAVA DRZATI KORAK SA SVETOM , DRZAVA SE MORA BORITI SA LJUDIMA POPUT TEBE , ILI DAJ OTKAZ U FIRMI DA SE ZAPOSLI NEKO MLADJI A TI BUDI PROFI POLJOPRIVREDNIK .
TI BI I 5 RADNIH MESTA , I SUBVENCIJE , I STIMULANSE I BESPOVRATNE KREDITE I TO BI TI BILO MALO
 
Zoran je vrlo tvrdoglav i po prilici prek čovek ali sve što napiše ima smisla i vremenom se obistini.
Nije vreme da jedni druge napadamo jer to "ONI" i žele da ostvare.Sačekajmo konačne uredbe i biće vremena da se odreaguje.
 
kaze nas ministar sad na sajmu .....pa i krediti sa 8% su subvencije :sta: :sta: :sta: :sta:
Radujte se dobili ste subvenciju....jaram oko vrata :haha: :haha:
 
Zoran je vrlo tvrdoglav i po prilici prek čovek ali sve što napiše ima smisla i vremenom se obistini.
Nije vreme da jedni druge napadamo jer to "ONI" i žele da ostvare.Sačekajmo konačne uredbe i biće vremena da se odreaguje.
Ne kazem ja da je sve u redu , al zoki ga bas pretera , sedim posle 20 dana za kompijuterom i citam samo njegove gluposti , sve je samo prema njemu nepravda . Ja bi voleo da je PIO bar 150 000 jer tako cu imati necemu da se nadam (nekoj penziji) ovako nema predispozicije , da nam umesto subvencija daju besplatan PIO broj poljoprivrednih osiguranika bi se povecao za 400 do 500 procenata , i nebi bas kukali ko zoki a to bi znacilo znas koliku manju stopu nezaposlenosti
 
Nešto se ućutaše zagovornici Draginove smene.Izgleda se ni oni ne usrećiše sa "ovim" novim.
Bolje da ne oteraš komarca koji se već na tebi nasisao krvi nego da ga oteraš pa da dođe novi gladan(žedan) tvoje krvi.Bićeš srećan samo u momentu kad jedan odleti ,a dok drugi ne doleti.E to Vam je drugovi moji naša situacija.
 
...Ja bi voleo da je PIO bar 150 000 jer tako cu imati necemu da se nadam (nekoj penziji) ovako nema predispozicije , da nam umesto subvencija daju besplatan PIO broj poljoprivrednih osiguranika bi se povecao za 400 do 500 procenata , i nebi bas kukali ko zoki a to bi znacilo znas koliku manju stopu nezaposlenosti

Rale a odakle tebi to da te ceka to sto uplacujes? ti ces dobiti onoliko koliko zaposleni (kojih tada bude bilo) budu uplacivali onda kada ti budes u vremenu za penziju. Ne zanosi se da neko tamo sabira tvoje uplate i da ce ti nesto shodno tome dati... nego ti za zivota kupuj koje KJ vise - to sto je tvoje (ako opet ne dodju komunisti otimaci) je ono sto je tvoje - sve ostalo je ispunjavanje forme i suplja prica.
Da budem slikovitiji - Ako u vremenu kada budes u penziji - ne bude zaposlenih znas li kolika ce ti biti penzija? 0! - niko ne cuva tvoje uplate. nije ovo nemacka gde na kraju radnog veka biras model "isplate penzije"
 
Kao što ste primetili ja sam samo čitao ovu temu a svašta ste pisali i ni u jednom momentu nisam mislio da su to gluposti a ako bih izneo svoje mišljenje mnogi bi se naljutili ali ako neko bude insistirao izneću ga.
Rale moj post koji si citirao i tvoj odgovor nemaju ama baš nikakve veze.Da bi mogao na taj način da pišeš trebalo bi dobro da poznaješ moju situaciju.Samo ću navesti da ja obrađujem zemlju koja je do sada bila u vlasništvu 2 poljoprivredna penzionera a sada jednog.
Diklofen je u pravu.
Rale ako ti misliš da je ovaj način subvencionisanja pravedan onda nemam komentar a ja sve vreme o tome pišem.Neka onaj moj ha koji ja posedujem(a nisam ga nikad ni prijavljivao) ne subvencionišu ali zato 10 ha koje je u vlasništvu (ne mojem) neka subvencionišu-
Prijavio sam 2jutra pod vodom i nisam dobio ni zrno semenskog kukuruza koje su delili a da sam prijavio svu zemlju koju radim dobio bih.Zar ne treba Rale protiv takvih da se boriš (ček možda nisu imali ni kvadrat vode) a kod mene je stojala do skoro,Ja kao pošten građanin treba da budem istrebljen a svi koji su gazdinstva prebacivali na tetke i strine treba ostavljati za primer)mada im ja opet kažem ne zameram jer ne bi to radili da ne moraju
 
pa kada misle da daju kredite jedino da kupimo sada seme za sledecu godinu ?! a ako bude na 10 ha kako ja sa 10 ha da spremim hranu za 25 krava?! ako On (ministar i njegovi iz ministarstva) bude uspeo onda svaka im cast...
 
Zorane, u potpunosti te razumem. Ako ti je za utehu, ja sam imala oko 30kj pod vodom prosle godine i nisam dobila nista, sem oslobadjanja vododoprinosa na 17 kj drzave zemlje posle visemesecnog dopisivanja sa Vodama Vojvodine.
Ove godine sam za istu parcelu platila zakup unapred, a jos uvek nije obradjeno 70% povrsine.

Izvinjavam se za off
 
Zoki znaci najgorisi , PA PRIJAVI JEDNO DETE NA POLJOPRIVREDU , STA BI TI I SUBVENCIJE I SOCIJALNU POMOC I RADNO MESTO A DA NEPLACAS NIKOME NISTA I SAMO DA KUKAS , ZAJEBI MILOSEVICEVO NEPLACANJE MORA SE GRADITI DRZAVA DRZATI KORAK SA SVETOM , DRZAVA SE MORA BORITI SA LJUDIMA POPUT TEBE , ILI DAJ OTKAZ U FIRMI DA SE ZAPOSLI NEKO MLADJI A TI BUDI PROFI POLJOPRIVREDNIK .
TI BI I 5 RADNIH MESTA , I SUBVENCIJE , I STIMULANSE I BESPOVRATNE KREDITE I TO BI TI BILO MALO

Ne kazem ja da je sve u redu , al zoki ga bas pretera , sedim posle 20 dana za kompijuterom i citam samo njegove gluposti , sve je samo prema njemu nepravda . Ja bi voleo da je PIO bar 150 000 jer tako cu imati necemu da se nadam (nekoj penziji) ovako nema predispozicije , da nam umesto subvencija daju besplatan PIO broj poljoprivrednih osiguranika bi se povecao za 400 do 500 procenata , i nebi bas kukali ko zoki a to bi znacilo znas koliku manju stopu nezaposlenosti

....(ako opet ne dodju komunisti otimaci)....

Izvin'te što vam se mešam u pos'o,ipak ste vi napredni poljoprivrednici da bih ja s vama o poljoprivredi,a i nisam pročitao sve vaše postove da bih mogao kompetentno diskutovati s vama.Ali ovo što sam gore iskopirao mi ne da mira ne kao poljoprivredniku jer to nisam nego kao čoveku koji trpi kao i vi vašu sudbinu jer je pod istim nebom.
Prvo,kad će ti jebeni komunisti prestati da budu krivi za sve što se dešabva danas pa i za kradju a već ih trideset godina nema.Pa zar nemate utisak da vam neko iz današnjeg vremena krade i otima ili ne smete to otvoreno da mu kažete a on to dobro zna pa se razmetnuo ko' aga i ne da krade pored nas nego razvaljuje i zna mu se tačno ime i prezime al' mu se može jer mu niko neće ništa.
Drugo,svako ko može i hoće da radi i treba da radi i da zaradi.Komunizam je prošao i nema više "alaj volem ovaj režim plata ide a ja ležim".-ali,ako neko može da radi i na poslu i kod kuće i treba da radi i treba da zaradi ali,za to mora da plati porez kao i svi drugi a ne veći zato što više radi.Ajde da vidimo koliko njih uopšte ne paća porez u ovoj državi i ne smeta nam ali nam smeta što se neki naš drug,priljatelj,komšija bori da svojim radom više zaradi.Plaća li Ceca porez-neplaća to je neki dan otvoreno rekao i Javni tužilac i to nikom ne smeta.Plaća li Karić porez ne i ono što je platio Boža Djelić mu je vratio i to nikom nije smetalo.Plaća li Mišković porez,neplaća a kaže Dinkić da plaća preko sejšelskih ostrva i da je to zakonito.Ni jedan od tih koji su se obogatili ne plaća porez jer samo neplaćanjem poreza možeš se brzo obogatiti.
Treće,samo nenormalan čovek može da priča kako je ovde dobro a Srbija je postala raj za kriminalce i organizovani kriminal,od dilera drogom do dilera lekovima i dilera politikom.Kako je onda dobro,ovde je loše da lošije nemože biti i svako u ovoj zemlji je pristao na igranku "daj da ćutim i da i ja mutim kolko mogu u mutnom inače neću preživeti".
Četvrto,na poljoprivrednim proizvodjačima ne samo u Srbiji nego u celom svetu leži blagostanje jedne zemlje.ako nema poljoprivredne proizvodnje ta zemlja nema opstanka.Samo u zemljama gde je poljoprivredni farmer udružen i jak postoji blagostanje i sigurnost zemlje.Ako neko krade seljaku,izsisava ga i ne da mu da se razvije i bude bogat,bude srednja klasa,onda seče granu na kojoj svi u toj zemlji stoje.
Peto,šta je kredit.Kredit je naš zajednički novac onih koji ga trenutno imaju više nego što im je potrebno,uložen na čuvanje i oplodnju u banku.Dužnost banke je da ga daje proizvodjačima da ga pametno iskoriste i uvećaju svoju proizvodnju,vrate ga banci sa normalnom kamatom(koja mora biti onolika kolika je i dobit svakog drugog privrednog subjekta a ne lihvarska i zelenaška,jer kamata i jeste samo dobit banke a ne šaka koja zahvata onoliko koliko ona hoće).Priča ,ko njima šta može sitni smo mi za njih i nemočni nije tačna.Oni su ovde(i banke i vlast) zato što smo mi ovde i zato što smo mi hteli da oni postoje i da prave i poštuju red i zakon da bi nam pomogli da budemo što sposobniji i što bogatiji.ako je seljak siromašan i nema dovoljno onda oni ne treba ni da postoje jer nemaju svrhu.
Ja znam da sam neke svojom pričom opteretio jer oni su protiv svakog jedinstva(u Srbiji od pamtiveka postoje marljivi Srbi i Srbi uvlakači koji misle samo na sebe i svoje debele guzice i zato Srbija nikad neće biti složna i jedinstvena) i u principu vole da se uvlače i podilaze pod kožu jer tako su sigurniji ali šta da radim ja ovo ispisah a vi me ignorišite ako morate.Još jednom izvinite na mom pametovanju i smetnji.
 
kanda ce biti nesto vezano za koliko hektara ce biti subvencija jel ministar to malo pre rekao a cim on to prica znaci da kanda nece biti vise za 100ha nego garant manje jel su sada mnogi prepisali od komsija i rodbine na svoje gazdibstvo i sad imaju vise hektara pa ce nas kanda zeznuti
 
Zato i pitam kolega Kiraj, zato i pitam- hajde da samo vratimo 10-15-20 godina u nazad i pustimo jednu za drugom samo izjave svih ministara, predsednika.....na otvaranju poljoprivrednog sajma pa da vidimo ima li razlike i u ciju korist. Nema od ovoga nista sto se obecava - dok nas potpuno ne rasprodaju, ne dotuku, ne pozatvaraju....nece biti promene- sve su to kao resenja koja obecavaju da ce biti....ali idu dani, nedelje, meseci, godine i stvarno je neverovatno da je samo seljak-poljoprivrednik onaj koji se nada i ceka i ceka..... ode ovo u off topic i ja cu se tu zaustaviti
 
Nazad
Vrh