Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

ja sam pre 15ak dana na pumpi a i od jedne firme koja prodaje seme i djubrivo cuo neproverenu vest da ce subvencionisano biti 50ha. to je sve rekla kazala ali mislim da ako je je to istina onda je nekorektno iz razloga sto su to trebali da kazu pre prijavljivanja a ne posle podnosenja. jedino ako sada ostave mesec dana rok za ispravke da uzmu nove pare - mada ako je 50ha onda su sracunali koliko ce tu ustedeti kradjom od ljudi koji su prijavili preko 50-100ha
 
Sutra je ministar gost u brazdama koja se emituje sa sajma pa će mo valjda čuti nešto.Mada sam ja sutra na sajmu pa ću ga pitati lično:haha::haha::haha:
 
Koje su vam to cifre od 30 do 50ha to nema smisla,stvarno rekla kazala...

kako mislis kakve su vam to cifre? pa tako sam cuo od dvoje ljudi a i paracinac je napisao da je cuo. sta ti tu nije jasno? i napisao sma sta o tome mislim. a cutanje drzave po ovom pitanju mi i lici na nesto sto ce biti uskraceno... da je sve OK izasli i na sva zvona o tome. zar ne?
 
ovo više liči na stare babe ja čuo ovo onaj čuo ovo itd.čekajte dok ne izade uredba pa onda mozemo pisati ja mislim ovo ili ono.već par strana ove priče nemaju veze sa ovom temom
 
Pa da je sve OK nebi im iz usta izlazile reci subvencije,premije za mleko... prica se svasta i za predatu kilu i za vracanje tih subvencuja drzavi od kada su pocele a i da ih nece biti i da je limit 50 hektara sto sad prvi put cujem na forumu bolje ipak sacekati uredbe
 
Gde su sad asocijacije,sta je sada evo sajam a nista se nezna,price znace se za par dana su potrosene nema vise izgovora,sta ce sad krediti kada je setva gotova malo su ,,poranili,,za postrnu setvu izgleda ,ovo nema nigde
 
Odgledah sad ministrovu izjavu za RTS na dnevniku. Na pitanje novinarke o subvencijama, ministar je odgovorio da će biti subvencija i da neće biti manje od onih prošle godine, ali da će neki dobiti manje novca nego što su dobili prošle godine a da će najveći broj korisnika subvencija ipak dobiti isto kao i prošle godine. Mene to navodi na jedini logičan zaključak, a to je da će smanjiti površine koje subvencionišu po gazdinstvu.

edit: Zaboravio sam da napišem da je još rekao da se konačni izlazak uredbi može očekivati za nekih desetak dana. Ako sam dobro shvatio sledeće nedelje će još nešto da se izdogovaraju i usklade mere, a onda u narednoj nedelji bi trebalo da se pojave uredbe.
 
Odgledah sad ministrovu izjavu za RTS na dnevniku. Na pitanje novinarke o subvencijama, ministar je odgovorio da će biti subvencija i da neće biti manje od onih prošle godine, ali da će neki dobiti manje novca nego što su dobili prošle godine a da će najveći broj korisnika subvencija ipak dobiti isto kao i prošle godine. Mene to navodi na jedini logičan zaključak, a to je da će smanjiti površine koje subvencionišu po gazdinstvu.

edit: Zaboravio sam da napišem da je još rekao da se konačni izlazak uredbi može očekivati za nekih desetak dana. Ako sam dobro shvatio sledeće nedelje će još nešto da se izdogovaraju i usklade mere, a onda u narednoj nedelji bi trebalo da se pojave uredbe.

Izgleda do 50 Ha po gazdinstvu da ce imati prava na subvencije .. samo da nespuste na 30 ha
 
Ja lično mislim da neće spustiti to na 50 ha, ali možda će ukinuti ako je bilo više gazdinstva sa jedne adrese, ona varijanta tata i sin imaju svako svoje gazdinstvo... Ali videćemo šta će biti kad izađu uredbe...
 
Uf ljudi ja ne smem ni da kazem sta sam cuo od knjigovodje.... Pa ipak cu reci ali nadam se da je negde pogresila iako dosad nije! Neki njeni izvori kazu da ce se davati do 10 ha. E sad to bi moglo biti ustvari onih 50 sto se spominje a da ona nije razumela dobro..... Ono pet se mozda zagubilo prici......... Ne znam,nece biti dobro svakako a i ne svidja mi se ovo cekanje!
 
Ma da ako bude od 10-50ha cemu onda to... Samo ih treba obesiti za palceve da vise na sajmu kao ukrasi.....!!!
Sta ko ima vise prijavljenih gazdinstava tj. od 400-500ha opet ce ti proci najbolje :)
 
Čekaju da nakupe pare, pa da onda kažu da će biti isto kao i prošle godine... Kako je danas Tadić nahvalio poljoprivredu, a da nedaju subvencije? Pa to neće da bude nikako, ali opet ko zna, od nih se može svašta očekivati... Proći će valjda i tih 10 dana pa ćemo videti kako nam se i šta piše... Oni samo potenciraju stočarstvo, ali niko nije rekao da za ratarstvo neće davati... A ta logika da će davati samo za 10 ha kod mene neprolazi, aj da daju samo za zemlju u vlasništvu, to i nekako da razumem...
 
Vrlo lepo su odigrali ovo sa Draginovom smenom.
Dobili su na vremenu da presaberu koliko površina imaju za subvencionisanje.Pošto su da kažemo svi prijavljivali zemlju na komšije,rođake,drugare....logično je da su površine za plaćanje znatno veće(čak i 25%).Pošto para da sve to plate nemaju logično je da se površine moraju na neki način smanjiti.Da bi nas to smanjivanje bar manje bolelo,a boli mora se priznati,tu nastupa priča o kreditima.Čisto zamazivanje očiju jer bankama ne daju keš(kao nama) već se prebija na drugi način.
Idklecin:Asocijacije nisu reagovale(kako treba) kad se PIO postavio kao uslov za subvencije i većina seljaka ostala bez njih.Grle se i zajedno šetaju po sajmu,a ti od takvih čekaš pomoć.
To je moje viđenje stvari.
 
Nazad
Vrh