Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

I ja sam tako cuo kao pidikanac na radio S. osam odsto :haha: :haha: sunce im...i samo do 5miliona dinara ! Pa sta je to?nemozes da kupis ni neki ozbiljniji traktor
 
Ko sme da uđe u kredite dok god se donose uredbe.Uredbe su ogledalo jedne Vlade.Kada bi se doneli zakoni (mesto uredbi) mnogo ljudi bi se upustilo u veće investicije i na taj način bi Vlada pokazala svoj dugoročni cilj u poljoprivredi.
Po cifri koja je odvojena za finansiranje dela kamata bankama mislim da će subvencija biti.E sad ko će dobijati i pod kakvim uslovima ćemo tek čuti.
 
Ja mislim da je C.A. banka na sajmu sa boljim uslovima izasla sa 5 % kamate godisnje koliko sam razumeo.
 
Ovo mi liči na Cigu koji ima dve tone uglja u jednoj šupi i zna da sa tim ne može zimu pregurati.On raspodeli po tonu u dve šupe i opet zna da zimu neće pregurati.Kad ga pitaju što je to uradio on reče:nek bar komšije misle da imam uglja za celu zimu.
E to je situacija sa ovim uredbama i subvencijama.
 
Za repromaterijal bas sad posle setve treba kome i repromaterijal i kredit za mehanizaciju kad ljudi nemaju predstavu ni o prinosima ni o ceni kultura.
 
Sad su ovi iz "neke" asocijacije na Pvoj TV rekli da su tražili da subvencije budu 17000din/ha ali da od toga nema ništa.Po njihovim rečima nastaviće se kao prošle godine ali će biti po izgledu smanjene površine za subvencionisanje.Proširiće se krug podele subvencija pa da bi se to desilo moraju se smanjiti subvencionisane površine.
Otprilike sam tako razumeo.
 
Nazad
Vrh