Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Nesto specificno spremaju tako da se vise i ne nadam tim subvencijama.Saplesce nas ne samo na PIO vec i na neku njinu zackoljicu.:zli::zli:::jako_besan::::jako_besan::
 
Nesto specificno spremaju tako da se vise i ne nadam tim subvencijama.Saplesce nas ne samo na PIO vec i na neku njinu zackoljicu.:zli::zli:::jako_besan::::jako_besan::

Moze biti vrlo lako .. da donesu aneks uredbe koji glasi : do 30.04.2011 ko nije izmirio ( uplatio ) avansno prva dva kvartala ,tj . do 19.08. 2011 PIO nema prava na subvencije .. bojim se da ne bude ta zackoljica pa veci deo poljoprivrednika odpadne
 
To ne verujem ali da jos nesto pored PIO traze to je moguce.Ajde da sacekamo pa cemo videti.Moje misljenje je da je najbolje po kilogramu predate robe a za stocare po hektaru.
 
To ne verujem ali da jos nesto pored PIO traze to je moguce.Ajde da sacekamo pa cemo videti.Moje misljenje je da je najbolje po kilogramu predate robe a za stocare po hektaru.
kako Vi zagovornici ovog nacina mislite da sprecite zloupotrebe ?
Ko je taj ko ce odrediti koliko je rodilo na mojoj njivi kukuruza po Ha?
A ja od komsije koji nije registrovano gazdinstvo dokupio ili se dogovorio sa njim da delimo po pola a da preda na moje ime i ja po Ha kukuruza imam recimo Kermessa 2 vagona zrna?Zar je nemoguce??A dal' je istinito?
A sta cemo sa razlicitim kategorijama zemljista u celoj Srbiji?Ovi oko Srbobrana pa nista da ne djubre zemljiste imace veci prinos nego recimo mi sa severa ili severni Banat??
Pricate price a uopste ne razmisljate sta pricate !!
Sacekajmo lepo uredbe i onda mozemo komentarisati
Najcistija varijanta je po Ha i moras da prikazes racune da si stvarno upotrebio toliku kolicinu djubriva,kupio semensku hibridno seme a ne sa tavana i samo tako mozemo svi napredovati i mi seljaci a i drzava da popravi prosek prinosa po Ha
 
kako Vi zagovornici ovog nacina mislite da sprecite zloupotrebe ?
Ko je taj ko ce odrediti koliko je rodilo na mojoj njivi kukuruza po Ha?
A ja od komsije koji nije registrovano gazdinstvo dokupio ili se dogovorio sa njim da delimo po pola a da preda na moje ime i ja po Ha kukuruza imam recimo Kermessa 2 vagona zrna?Zar je nemoguce??A dal' je istinito?
A sta cemo sa razlicitim kategorijama zemljista u celoj Srbiji?Ovi oko Srbobrana pa nista da ne djubre zemljiste imace veci prinos nego recimo mi sa severa ili severni Banat??
Pricate price a uopste ne razmisljate sta pricate !!
Sacekajmo lepo uredbe i onda mozemo komentarisati
Najcistija varijanta je po Ha i moras da prikazes racune da si stvarno upotrebio toliku kolicinu djubriva,kupio semensku hibridno seme a ne sa tavana i samo tako mozemo svi napredovati i mi seljaci a i drzava da popravi prosek prinosa po Ha

U potpunosti se slažem, i takodje mislim da bi tako bilo mnogo zloupotreba. Druga stvar, mi iz Šumadije i ljudi iz ostalih krajeva zemlje južno od Beograda bi dobijali manje subvencije jer imamo uglavnom zemlju lošeg kvaliteta, a samim tim i manje prinose.
 
A sta ja da radim sto sam izbacio 2000 tona stajnjaka na njive i gde da bacim jos vestak? Da im dam racune za stajnjak? A naftu koju sam potrosio za taj hobi naravno ne racunaju. Jos mi lupetaju o bioloskoj proizvodnji i ostalim glupostima!
 
Kao da sada nemoze komsijina zemlja da se registruje na tebe pa podelita subvencije.Pa zaredis po celom selu od baba i dedova i opet delis subvenciju.Pricas i ti gluposti onaj ko radi 500 h registrovao 5 gazdinstva na tetke i strinke pa opet ima najvise.I ako imas kermesa 2 vagona to netreba da brine nikoga jer ima i koristi od toga.Svaki kilogram zita je isti i od njega ima korist drzava.Nemoraju da nas primoravaju da sejemo njino djubre od semena zita kad moje istrijerisano prskano po ps-u i uzareno bolje od njihovog rodi i preko 7t po hektaru, njihovo je samo da nagradi rad i trud sa premijom po kg.Jos nesto ovaj forum postoji da bi se komentarisali razliciti predlozi i stavovo nemoj da sad ti uvodis red ko prica price i ko ne razmislja,ako hoces da komentarises ucestvuj ako neces nemoj.Nije lepo tako reci.
 
Zato sam ja lepo pitao za PIO u martu mesecu zasto smo platili za brata skoro 57000 dinara svi mi objasnjavali da je neka greska sigurno a sad mi je jasno da je to i za 2011 deo uplate moguce da ce to traziti u uslovu PIO da je izmiren i neki deo 2011
 
Siguran sam da ce nas na salteru uprave za trezor docekati upravo ovo.


P.S.
Molio bih vas da se vise ne gadjate procenama oko toga sta je to famozni uslov za subvencije.
 
Subvencije po kilogramu su cista glupost. Bolje su subvencija po hektaru samo da bude razlicita za svaku kulturu...najmanje za zita(nikako ispod 14000rds) najvise za repu i povrarske kulture, zavisnno od intenziteta proizvodnje.
 
Subvencije po kilogramu su cista glupost. Bolje su subvencija po hektaru samo da bude razlicita za svaku kulturu...najmanje za zita(nikako ispod 14000rds) najvise za repu i povrarske kulture, zavisnno od intenziteta proizvodnje.
Pa ce onda svi prijaviti u trezoru da seju repu..a niko nece sejati zito,a polj.inspekcija nema sanse da obidje svaku njivu:haha::haha:
 
Treba drzava da vidi sta joj je najbitnije da ima,da ne zavisimo od drugih i to nek najvise subvencionise.Pa onda neka se subvencionise,sve ono sto nam moze doneti dosta deviza,i naravno najmanje ono sto je i naj manje potrebno.Ali dzabe nama sve to kad su sva skladista prodata u ruke tajkuna,koji ucenjuju i igraju se sa nama macke misa.Novi 5 oktobar nam treba,AL PRAVI!
 
Dragane imaju oni dovoljno ispektora...ali nista ne rade. kad bi to uveli godisnje pet puta bi proveravali...minimalno
 
Samo u nasoj opstini ima sigurno preko 20000 ha,pa nek obilaze celu drzavu:haha::haha:
Mogu samo helikopterom,onda moraju jos dici cenu nafte,da bi naplatili potroseno gorivo :haha::haha::haha:
 
U Hrvatskoj posmatraju preko satelita šta je gde posejano, pisao je član Bobo o tome u nekoj temi zimus.
 
Radi i inspekcija samo se malo zna. Primera radi moj komsija je prosle godine imao primedbu na racun na kome je pisalo psenica, a ustvari bila je semenska psenica, za trgovca nebitno.
inspektora nije zanimalo sto ta radnja prodaje samo semensku psenicu ali ne i merkantilnu, (priznaje se samo racun za semensku psenicu)
slucaj je u postupku...
 
Toliko nagadjanja i predloga bez ikakve potrebe. Ko da vas neko sa vlasti pita dal cete za ha ili za kg subvencije. Nije mi jasno zbog cega nekima smeta sistem koji je bio do sad. Ispunis uslove dobijas, ne ispunis dovidjenja.
 
Nazad
Vrh