Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Dzabe njima sve, gledaju samo za njih, a nase uredbe ima vreme do Nove godine... Pricaju samo o EU kao da tamo mi imamo da prosperiramo u pm... tek onda bice nam jos gore...aL tu si gde si moras da trpis...
 
Kakva je drzava takva je i strategija,dno dna da covek ne poveruje nama gde zivi!Nema nama pomoci sa ovakim politicarima mislim na sve stranke sve je to ista skola i ista banda,sve lopov do lopova
 
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Svi-zateceni-greskom-u-drzavnom-racunu.sr.html
И пре обелодањене коначне процене Републичког завода за статистику, да је пад бруто домаћег производа (БДП) у 2009. години био 6,2, а не 3,1 одсто, како је гласила ,,претходна процена” државних статистичара, многи економисти су указивали да више трошимо него што зарађујемо.

http://standard.rs/vesti/37-ekonomi...liki-zavod-za-statistiku-lairao-podatke-.html
Domaći političari su se gordili da je Srbija prebolela krizu lakše nego njeni susedi, i taj stav su potkrepljivali relativno malim padom BDP u 2009. godini od 3,1 odsto. Novi podaci, ako gospodin Stamenković ne greši, kažu da je stvarni pad BDP bio dvostruko veći i da iznosi 6,2 odsto. Pri tome sve stope rasta od 2001. godine do 2009. su korigovane i nijedna nije ostala onakva kakva je godinama unazad prezentovana javnosti.

Koji god vam link odgovara! U kontekstu gornjih vesti treba videti novu politiku 'novog' ministra poljoprivrede. Opste poznata cinjenica je da para nema, preostaje nam novo smanjivanje iznosa novca koji bi se davao u poljoprivredi. Treba samo iznaci nacin da se to odradi a ne izazovu protesti i strajkovi. Kako je vec prosla prolecna setva bez novca od drzave i bankarskih kredita a nikakvih protesta ni na pomolu, veliki su izgledi da i 'nova' politika min.polja prodje lako. Mazanje ociju sa kreditima stocarima ce biti nova podela u poljoprivredi uspesna kao i ona na hobi i profi seljake. Mozda gresim ali ako bi bio na otvaranju sajma poneo bi neku dobru pistaljku, za pocetak.
 
Ministarstvo poljoprivrede i trgovine predstaviće na predstojećem Sajmu poljoprivrede u Novom Sadu svoju zamisao buduće agrarne politike Srbije, izjavio je danas resorni ministar Dušan Petrović. Petrović je istakao da se to ministarstvo nalazi u finalnoj fazi razrade svih bitnih elemenata mera agrarne politike.



Prema njegovim rečima, na Novosadskom sajmu poljoprivrede, koji počinje 14. maja, biće predstavljen "najopštiji propis, iz koga će posle biti izvedene sve druge mere agrarne politike".

ako ja dobro čitam, na sajmu sleduje govorancija tipa "mi moramo, mi bi trebalo, mi ćemo..."
a "sve druge mere agrarne politike" - čitaj subvencije, predstavićemo na jesen...
 
pa pošto smo posejali i bez subvencija evo več i prskamo bez subvencija a uskoro če nam i pšenica stiči pa če biti malo para da se izdrži do jeseni a za narednu setvu videćemo to je po sistemu ne lipši magarče do zelene trave
 
Trebalo bi provaliti kad ce predstaviti nove mere, prvi dan, na otvaranju ili poslednji dan, pa da organizujemo "okupljanje i druzenje" za taj dan i u to vreme. Cisto da budemo zahvalna publika za nedaj Boze.

A sto se tice kredita za stocare, ma ljudi na cemu da im zavidimo? Na hipotekama koje ce morati da potpisu i na kamate koje ce placati?
 
Гледам ове постове и размишљам како смо ми људи као роба ,,кварни,, Можда ћу мало ићи у офф али не много.Анализирам баш све оне учеснике форума који су донедавно били велики противници било каквог протеста, како против мин пољ , тако и уопште против протеста као вида изражавања незадовољства грађана, где је апсолутно већина која је била за те протесте била угрожена и наравно ЗА те протесте ,почевши од цене пшенице, па до цене стоке па млека па неисплаћених подстицајних средстава итддд, е тада су се многи са овог форума противили у стилу ,, шта ви тражите па све је добро ,није протест начин,, џаба вам протести и сијасет других примедби оних који су били ,,задовољни,,Е САДА кад се десило да су сви схватили да НИЈЕ ДОБРО и да су и они угрожени и да је њихово ду..е у питању ,,е ајмо сада да протестујемо , а ја ћу да поставим само једно кратко питање А ЗАШТО?Управо је то оно што сам ја покушавао да вам од првог дана скренем пажњу а то је тај наш ЕГОИЗАМ који је веома присутан међу нама јер не треба гледати само себе ,јер ти као јединка која одскачеш у једном селу не можеш и да хоћеш да оствариш неки значајнији добитак и напредак ,већ кад је више напредних сељака онда је лакше и продати и складиштити и сачувати и прерадити јер ту већ долази до озбиљнијег размишљања ,,типа хоћемо заједно сушару,хоћемо заједно хладњачу,хоцемо заједно млекару .Е то је наша одлика која нас и доводи до овога што смо заслужили,,,јер да је једном устало као комшије Хрвати пола сељачке Србије на ноге и блокирало целу Србију и ставило до знања онима горе да не може више овако, хоћемо ми да бирамо министра и уредбе и законе у пољопривреди а не ви који незнате ни шта је теле ни трактор,,Е тад би се бар мало померило на боље и онима којима је било добро и онима којима је било тотално лоше.Не желим никога посебно да кривим али смо глобално многи окренути себи самима и то нам се на неки начин свети ,волео бих да ме чланови који се осећају прозваним демантују али ово је било упућено свима уоппште као један вид мог размишљања ,,,ово што сам изнео не значи да и ја нећу изаћи са вама на протесте јер поучен искуством ,са овима се другачије не може,,поззз
 
jel ste vi iz asocijaceje bili na sastanku sa ministrom?sto niste rekli alo covece ne moze to tako!ovo su nasi zahtevi ako ih ne ispunis ide blokada svih vaznijih puteva u Srbiji ili svi dolazimo u beograd!ministru treba reci a ne ispravljati krive drine na forumu,ko je rekao nece-hoce proteste!izadjete na tv pa kazete opsti protesti tog dana i da vidis koliko bi seljaka doslo!
 
jel ste vi iz asocijaceje bili na sastanku sa ministrom?sto niste rekli alo covece ne moze to tako!ovo su nasi zahtevi ako ih ne ispunis ide blokada svih vaznijih puteva u Srbiji ili svi dolazimo u beograd!ministru treba reci a ne ispravljati krive drine na forumu,ko je rekao nece-hoce proteste!izadjete na tv pa kazete opsti protesti tog dana i da vidis koliko bi seljaka doslo!
Mladene u potpuno se slazem sa tobom,izgleda da ljudi iz asocijacije imaju dil sa ministrom i svom tom bagrom,pa niko ne sme da izadje na tv,kakva smo mi zatupljena nacija,gledam molopre na yotube hrvatske proteste seljaka i mislim se da smo bar pola kao oni u tom pogledu.Ministar ih zove telefonom i moli da prekinu strajk,a ovaj nas samo izlazi pred tv kad je sam,jer ne sme da gostuje ni u jednu emisiju da mu ne bi postavljali goruca pitanja.
 
Само једно кратко питање за Младена и Пујола?али молим вас да обавезно одговорите па после тога погледајте мој пост пре овога; где сте били када је на форуму објављен дан изласка тракторима прошле године и када су многа места у Србији подржала наше протесте и када су самоиницијативно изашли као нпр Шид,Зрењанин Крагујевац Панчево итд а поготово питање се односи на Младена јер су највећи протести били баш у твом месту које је организовала АПС.Где сте били када смо самоиницијативно сакупљали новац од чланства да би платили и изашли у медија центру (300е) да би упозорили тадашњег министра и његову елиту саветника(само да вам напоменем по хиљадити пут да морате да разликујете две асоцијације и то асоц пољ Војводине и асоц пољ Србије и то две огромне разлике у ставовима и понашању према пољопривреди јер се АПВ није хтела придружити протестима и имала је увек довољно новца да сто пута изађе у медије и да подршку бившем министру) -а онда вам је јасно и одакле им новац и зашто нису подржали протесте ,,према томе треба да правите разлику о којој асоц причате и какав став заузимате али да се пре тога мало инф и то можете путем овог форума, а праву слику ћете добити управо данас јер је АПВ данас била код министра на састанку па баш да видимо њихову реакцију дали ће сада изаћи на те протесте и баш ме живо занима КО ЋЕ изаћи јер је њихово чланство веома разочарано у вође које су СЕЛЕКТИВНО биле награђиване од стране прошлог министра за лојалност (добили су 140.000,00 еу за развој пољоп ) а да ми нисмо ни били упућени да тај конкурс уопште постоји.ово вам износим па пресудите сами пре ного што износите паушалне процене и осуде.толико и поззз
 
Само једно кратко питање за Младена и Пујола?али молим вас да обавезно одговорите па после тога погледајте мој пост пре овога; где сте били када је на форуму објављен дан изласка тракторима прошле године и када су многа места у Србији подржала наше протесте и када су самоиницијативно изашли као нпр Шид,Зрењанин Крагујевац Панчево итд а поготово питање се односи на Младена јер су највећи протести били баш у твом месту које је организовала АПС.Где сте били када смо самоиницијативно сакупљали новац од чланства да би платили и изашли у медија центру (300е) да би упозорили тадашњег министра и његову елиту саветника(само да вам напоменем по хиљадити пут да морате да разликујете две асоцијације и то асоц пољ Војводине и асоц пољ Србије и то две огромне разлике у ставовима и понашању према пољопривреди јер се АПВ није хтела придружити протестима и имала је увек довољно новца да сто пута изађе у медије и да подршку бившем министру) -а онда вам је јасно и одакле им новац и зашто нису подржали протесте ,,према томе треба да правите разлику о којој асоц причате и какав став заузимате али да се пре тога мало инф и то можете путем овог форума, а праву слику ћете добити управо данас јер је АПВ данас била код министра на састанку па баш да видимо њихову реакцију дали ће сада изаћи на те протесте и баш ме живо занима КО ЋЕ изаћи јер је њихово чланство веома разочарано у вође које су СЕЛЕКТИВНО биле награђиване од стране прошлог министра за лојалност (добили су 140.000,00 еу за развој пољоп ) а да ми нисмо ни били упућени да тај конкурс уопште постоји.ово вам износим па пресудите сами пре ного што износите паушалне процене и осуде.толико и поззз
Provac ja sam prosle godine u julu postao clan ovog foruma,tako da za te proteste nisam ni znao.Ja sam govorio za sve asocijacije a ne samo za APV ili APS.Mora od nekog da pocne, i to mora od veceg da pocne,jer ne mozemo mi sa juga srbije prvi da se pobunimo,vec po meni mora prvo vojvodina,centralna srbija. pa svi ostali da krenu u proteste ako do njih dodje.Al izgleda da je tacno ono staro dok se srbi sloze...ode mast u propast
 
Мислим да је излишно да било шта више полемишемо јер си сада све рекао,, ја ти лепо кажем лако је другога критиковати. ајде дајте људи сопствени пример,,какве су то небулозе! ајте ви напред ја за вама! ајте назад ја пред вама,јел те нешто тишти? ИЗАЂИ и протестуј, немој да чекаш да за тебе протестује Војводина или Чачак или Ниш па ћеш ти онда да видиш како ће бити па ћеш и ти .СМЕШНО
 
Мислим да је излишно да било шта више полемишемо јер си сада све рекао,, ја ти лепо кажем лако је другога критиковати. ајде дајте људи сопствени пример,,какве су то небулозе! ајте ви напред ја за вама! ајте назад ја пред вама,јел те нешто тишти? ИЗАЂИ и протестуј, немој да чекаш да за тебе протестује Војводина или Чачак или Ниш па ћеш ти онда да видиш како ће бити па ћеш и ти .СМЕШНО
Alo decko sta pricas,mi kad smo protestvovali tj. ratni veterani samo na jugu srbije sto vi niste protestvovali odnosno ostatak srbije,jer vama su uplacene ratne dnevnica a mozda i niste isli na kosovo,izadjemo na ulice pobije nas zandarmerija,blokiramo prugu oni nas pomeraju kao dzakove,blokiramo puteve oni nam zapisu tablice i vozila i posle pljuste kazne,otiso sam u off totalno ali samo ocu da ti dokazem da sitni nikad nista ne mogu da promene i da ja koji imam 15 ha ili neko ko ima 2 ili 3 ne moze nista vec oni koji imaju 100,200 ha oni trebaju da krenu a mi za njima,ali ocigledno da se ne razumemo i ne zelim vise da polemisem oko toga,jer nismo na istoj talasnoj duzini.
 
Seljacima pendrek a ražnjatovičkama milioni evra.Tako je to s onima koji se pomire s flašom piva i četvrtinom hleba.Seljak mora da shvati da nikoga od njih ne bi bilo da nije njegove pšenice,repe i kukuruza i da je sindikat decenijama već roba za trgovanje.Ko misli da mora da trpi taj i treba da trpi.
 
Kako odakle?Pa oni ne zive u Srbiji nego u normalnoj zemlji ko svi ostali ljudi...:zli:
Baš sam to hteo reći tamo kad ideš po kredit ideš sa smeškom a ne sa strepnjom da li će ti oguliti kožu,
Juče pričam sa prijateljom iz Austrije i kaže mi sad su i kod nas malo pooštrili keš kredite i sad je kamata na godišnjem nivou 6 posto (zamisli kolika je kamata na ostale ne keš kredite),a ja se slatko nasmejem jedno pola sata i kažem šta bi ja radio da imam takvu mogućnost.Izvinjavam se za off ali neka paralela čisto da se vidi gde mi živimo.
 
Nazad
Vrh