Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ajde javljajte se ljudi iz APP, koji su bili kod ministra, da cujemo kakve konkretne ideje ima drzava...Ne mogu da verujem da do sajma necemo nista saznati u vezi sa temom
 
Ajde javljajte se ljudi iz APP, koji su bili kod ministra, da cujemo kakve konkretne ideje ima drzava...Ne mogu da verujem da do sajma necemo nista saznati u vezi sa temom

Zasto nije bila konferencija za novinare kao sto je najavljeno da cuje cela srbija sta se planira,nego samo izjave,sve mi tu meni smrdi,ko je protiv gradjanske neposlusnosti?Oni te uredbe jos sastavljaju,pa dok ih vlada usvoji ohooho dodje zetva.
 
Na zapadu nista novo

министар најавио повећање помоћи пољопривреди

министар петровић је највио да би сет мера за помоћ пољопривреди требало да буде завршен до 20. маја.
"очекујем да ће до четвртка, 12. маја, бити завршена 'кровна уредба', а радићемо и на неколико програма о којима ћемо разговарати током сајма пољопривреде у новом саду", рекао је петровић.
према његовим речима, пољопривредницима ће бити на располагању велика и повољна понуда кредита, како би могли да повећају сточни фонд и купе механизацију.
петровић је изјавио да очекује да ће те мере променити однос у пољопривредној производњи, омогућивши бржи развој сточарства.
министар пољопривреде навео је да развој сточарства не може да се заврши за годину дана, односно, да за то време удео сточарства у укупном аграру од 28 одсто не може да се повећа на очекиваних 60 одсто.
министар петровић је оценио да је тржиште у србији слободно и да је једино цена основне врсте хлеба недавно морала да буде ограничена.
министар је додао да не верује да ће држава бити принуђена да примени ту меру и на друге основне животе намирнице.
 
Sama smena ministra je politički potez kako bi se dobilo na vremenu.Da su imali u planu da daju subvencije po hektaru u novcu oni bi to odradili.
Kao što sam i do sada pisao,što se asocijacija tiče,sve su one u vrzinom kolu.Neke više pa im je dobro i ćute ,a neke manje pa se kao bune ćuteći.
 
Kakva je uopste razlika izmedju APV i APS? Ko ih je formirao i kakvo je clanstvo u pitanju?
 
Odosmo u off ,a na pitanje stvarno ne želim da ti odgovorim da me ne bi isključili sa foruma.
 
Nećeš biti isključen sa foruma, ali priče o APV i APS-u obavljajte privatnim porukama.

@Lord OGY
Na osnovu te ministrove izjave može se zaključiti da nikakve uredbe neće biti donete tokom sajma, nego tek posle, ali i to je pitanje kada.
 
Izvinjavam se. Ovde na forumu sam resio mnoge nedoumice, pa iz navike postavih pitanje....
 
Posto je napeta situacija, ocito, evo jedan song posvecen nasem voljenom ministru:


Izvinite ako je izvan teme, ali kad se malo zamislite videcete da nam je pesma mlogo puta pomogla.
Aj ziveli :ppozdrav:
 
Imam pitanje .. Ko moze organizovati protest poljoprivrednika sem asocijacije ? Zar svi iz asocijacije su posoljeni prosle godine od bivseg ministra sa kreditima ? .. E zemljo Srbijo , takva si kakav ti narod pogan . Zelim cuti samo ko moze direktno da utice na radikalnije mere sem blagih pregovora , jer svima nam je jasno da vremena nema vise.

Molim admina da ne obrise ovaj post jer je striktno vezano pitanje za sve nas poljoprivrednike iz cele Srbije , sem ako i on sam nije posoljen od novog ministra .
 
Podsticajene mere za agrar u naredna dva dana

10. maj 2011. | 15:50 | Izvor: Beta

poljoprivreda_njiva_130x55.jpg
BEOGRAD - Asocijacija poljoprivrednika Srbije dobila je danas uveravanja Ministarstva poljoprivrede da će veći deo uredbe za pomoć agraru biti pripremljen u naredna dva dana i da će poljoprivrednici imati uvid u ta dokumenta pre nego što budu dostavljena Vladi.

Predsednik Asocijacije Miroslav Kiš kazao je na konferenciji za novinare nakon sastanka s ministrom poljoprivrede Dušanom Petrovićem da će u većini slučajeva vidovi subvencionisanja poljoprivredne proizvodnje biti kao i u 2010. godini, ali je ostalo pitanje "u kojoj sumi i do koje veličine poseda".

"Dobili smo uveravanje da će se poljoprivredna politika Srbije zasnivati na registrovanim porodičnim gazdinstvima", rekao je Kiš.

On je ocenio da su najavljene kreditne linije zakasnele i nedovoljne i da je propuštena šansa da se pomogne poljoprivrednicima da zasnuju novi rod u trenutku kada su u svetu najviše cene žitarica.

Predsednik Skupštine Asocijacije, koja okuplja više od 40 udruženja poljoprivrenika, Miroslav Ivković, kazao je da je Ministarstvo poljoprivrede najavilo da će ove godine kamate na trogodišnje dinarske kredite biti osam odsto.

Poljoprivrednici su istakli da subvencije po hektaru moraju da ostanu najmanje u istom iznosu kao i prethodnih godina, kao i da se moraju obezbediti sredstava za nabavku opreme i poljoprivredne mehanizacije, kako bi mogli da budu konkurenti na tržištu okruženja, ali i u Evropskoj uniji.

Na skupu je najavljeno da će država obezbediti kredite i za mala gazdinstva, ali i za velike proizvođače i otkupne centre za poljoprivredne proizvode, o čemu će najviše biti reči na predstojećem novosadskom Sajmu poljoprivrede.

Videćemo šta će biti .......
 
ljudi moji stvari stoje ovako.

mora se plati pio 25 iljade za2011.

pa onda ulazis u krug za subvencije.ako ne platis nema nista od subvencije.

i avgusta da se plati isto tolko sad mi rece jedan covek. veseloooooooooooooooooooooooo
 
pa ako bude tako mnogi ce da otpadnu zbog pia jer ima kod mene ljudi koji su izmirili za 2010 jos u maje2010 a do danas nisu uplacivali za 2011 tako da oni od avgusta 2010 pa do kraja aprila2011 nisu nista uplatili ili si eventualno uplatili jednu ratu za 2011 a to je daleko od 42000
 
Nazad
Vrh