Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Sutra treba da se održi sastanak predstavnika Asocijacije poljoprivrednika Vojvodine sa ministrom, rekli na lokalnoj tv. Možda će se tamo nešto čuti.
 
oni sada cepaju po stocarstvu,samo ce to da podsticu.Pa nije ni cudo sto su se svi tajkuni opredelili na krave i bikove.Moj prijatelj koji prevozi stoku kamionom,dan noc je vukao krave za almexa iz crepaje,kupovali su gde stignu.Znaju oni gde ce biti para.Ya nas ce ostati samo koske da glodjemo i kuvamo supu.Nego ako i dalje mirno stojimo i gledamo propascemo!
 
Stoka im je interesantna zbog zakupa državne zemlje zemlje, grlo- hektar, bez licitacije.
 
Petrović: Nove mere za poljoprivredu 14. maja
Blic - Pre sat i minut

Ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Dušan Petrović najavio je danas da će 14. maja, na novosadskom Sajmu poljoprivrede, biti predstavljene nove mere za podsticanje poljoprivredne proizvodnje.

- Na Sajmu poljoprivrede predstavićemo opšte mere iz koji će biti izvedene druge podsticajne mere za poljoprivredu - rekao je Petrović na beogradskom sajmu gde je otvorio Sajam tehnike.
 
To o podsticajima za stočarstvo je čista farsa jer mnogi u stočarstvu niti imaju umatičene krave niti imaju prava na subvencije.To im je izgovor da kao silan novac ulažu u stočarstvo,ako bi se izrazilo u procentima ne bi prešlo 5%.Ipak mislim da će dati podsticaje po hektaru,ali ne zbog sitnih poljoprivrednika
 
Ovo u vezi stocarsta ce biti trn u oku mnogima jer ce zaista biti tako 1grlo=1h iako neki misle da je to cista zezancija.

A za subvencije cu reci jos samo ovo i ni rec vise.

Posto ce "nazovimo uskoro" biti izbori, oni odugovlace sa subvencijama da bi ih dali sto kasnije, jer ako nam daju sada, zaboravice narod "za koga da treba da glasa"
 
I vrlo pametan potez,kao u slučaju hobi i profi poljoprivrednika pokušavaju da stvore jaz između stočara i ratara.U prvom slučaju im je uspelo a uspeće i u drugom.Dok mnogi shvate poentu biće gotovo i pošto je broj subvencionisanih poljoprivrednika mali time će lakše eliminisati i taj mali broj
 
Jeste samo što uopšte nije jednostavna procedura oko zakupa državne zemlje grlo-hektar,znam iz iskustva.
 
pa nije valjda da ni na sajmu necemo znati kakve uredbe ce biti,bolje da ni ne dolaze na sajam ako nemaju uredbe,nas ne interesuju opste mere nego konkretne stvari pa setva je gotova sada ce jos malo zetva,stvarno nemam reci za desavanja u poljoprivredi::lose::::lose::
 
Ja bih je iskoristio vrlo rado ali jednostavno to je preteška misija sa puno zahteva koje većina ne može da ispuni pa i ja sa njima.
 
jaooo...stocarstvo za 2011. pa da li znaju o cemu pricaju, nije to cesma pa da krava ima mleko nema mleko, za krave treba ti dug dug vremenski period da bi postigao nesto, a ne od sada maja pa do januara 2012 i super uspelo socarstvo, dal stvarno neki veruju u takve gluposti...
 
Aco u pravu si. Kod nas ministarstvo svake godine pravi druge strategije, kao kada se ti i ja dogovaramo gde cemo i kada cemo na pivo. Verovatno tako sve to i shvataju, umesto da shvate da za strategiju ne znaci nista ni 10 godina, a ne 1.
 
Nazad
Vrh