Uradi sam

Planiram da pravim rostilj,pa bi svaka ideja dobro dosla. Hocu da napravim veci,da moze bar 3-4kg mesa od jednom da stane i ne znam kakvo bi bilo loziste od bojlera,da se ne iskrivi od jake temperature...



Evo ideje,samo umesto ovih fiksnih nozica prodlozio bi ti da zavarsi dupleniplove i zavrnes u njih vodovodne cevi da ih mozes skidati. I dodati sa strane mesto za serpu!
 
Valja sigurno. Ja sam pravio drugarima i do sad su izrostiljane kile i kile mesa bez problema. Tih bojlera bar ovde ima na svakom koraku.
 
Ja imam bocu od ekspanzione posude,dosta veliku.Ubedjuju me da od toga napravim roštilj sa poklopcem.Šta će mi poklopac dok se peče meso,ili ipak vredi?Da li neko ima nešto slično?
 
Ja imam od bojlera cak ima i poklopac,bolje je kad se poklopi meso,em brze em lepsi ukus.
 
Bolje trazite plinsku bocu od auta nego bojler. Bojler je pocinkovan i prilikom sagorevanja stvaraju se otrovni glasovi, svi koji su varili pocinkovane cevi to znaju.

Ja sam pravio rostilje od plinske boce od 60l i stane lepa kolicima mesa, a resetka je od flahova 12x6mm, i pravio sam jedan od ekspanzione posude od centralnog, isto lep rostilj. Poklopac mu znaci samo kad je hladno i vetrovito da nema podhladjivanja mesa.



Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moj je od auto gas boce , napravljen na brzinu , bitnija mi je bila resetka, nju sam napravio od punih prohromskih sipki fi8.

88002ac0daa7800195e77ac6792281a0.jpg


Od druge pole cu napraviti malo ozbiljniji , sa tockicima i policama sa strane, resetka ce opet ici od prohroma.
Gledacu i da okvir resetke bude od prohroma.
 
lHWxFNW.jpg


Kad smo već kod roštilja, dal se neko susretao sa tandoor ili tandir ili tako neki naziv i gdje bi se to moglo nabaviti, osim u rusiji.
 
I ja sam hteo resetku celu od prohroma da uradim, kojom elektrodom se vari i da li mogu uopste variti sa malim aparatom 140 A?
Inace korito je od plinske boce ali vec je dotrajalo i ono, moracu ponovo da pravim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh