Uradi sam

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
1.969

Kad smo već kod roštilja, dal se neko susretao sa tandoor ili tandir ili tako neki naziv i gdje bi se to moglo nabaviti, osim u rusiji.
Da li se pece unutra kao u nekoj rupi, ako je tako nesto ,to ti imaju svi pakistanci u britaniji , peku one njihove palacinke a i njihova piletina "tandori čiken" mi nesto sumnjiva:haha:.

Sad sam pitao google, zamisli taj tandoor pecnica nema veze sa rusima . A temperatura ti je unutra 480C , kad sam gledao kako priprenaju sa njom to ti je peceno za nekoliko minuta , i te peci stalno gore , zbog visoke temperature.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tandoor

To ti dodje jeftinija varijanta ovdje poznate krusne peci koja se zida u obliku kruske unutra.

https://en.wikipedia.org/wiki/Masonry_oven

batad

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
432
Ma tamo je negdje iz tog azijskog dijela, ima najviše videa. Ima i puno samogradnje od saksije, cigle ...
U principu je krušna peć ali ova mi se svidja na oko :osmeh: i bila bi i ukras na terasi.
Možda ipak nekad naletim na nešto slično.

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.762
Napravio djeci ali se meni osladilo

Mali bagi od 9 konja, nosi mene od 95kg uzbrdo i ide kao blesav. Napravljen od smeća, bukvalno.

AleksandarKV

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2012
Poruka
38
Da li si ovaj spoj/cesalj pravio na cikularu?
Poceo sam i ja da pravim 4 stolicice na rasklapanje, ostalo je da se razmontiraju, osmirglaju i ofarabaju...

nisam imao mustru pa omasih malo ugao naslona, nece smetati :osmeh:

Učlanjen(a)
15 Avg 2015
Poruka
2.543
Malo sam se oprobao u zidanju, zapoceo cesmu juce i kad uhvatim vremena narednih dana da je dovrsim. Postoji li neko sredstvo kojim bih namazao ciglu, a da se njen izgled ne promeni(da ne postane masna, sjajna)?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.762
Jučer završio sredjivanje prastarog mlina sa kamenjem. Dobio ga besplatno kada sam kupio duvaljku za kukuruz, nije imao motor i bio je u jadnom stanju, srećom pa je par decenija proveo u šupi i nije kisao. Kompletno rastavljen, sve daske prešmirglane, sve koje su bile oštećene ili su ih nagrizle bube su zamijenjene, ležajevi izvađeni i zamijenjeni, dakle pretresen 100%. Ugradio sam mu trofazni motor od 1.1kW sa pljosnatom remenicom, ostalo je još da mu napravim pljosnati remen. Namjerno nisam htio da prepravljam remenice za klinasto remenje jer sam htio da ostane originalan. Juče sam ga i probao, odlično i sitno melje. Malo sam gledao po netu i sasvim sigurno je napravljen prije WW2. Dobiće i premaz spolja, ne znam samo čime da premažem a da zaštitim dasku malo.

Vrh