Uradi sam

Počeo sam da pravim kompresor od zamrzivača ali da ga ugradim na bocu da imam akumulator vazduha kad treba nešto izduvati recimo oko struga ili bušilice i slično i sve znam kako ću gde šta namestiti, ali negde sam na forumu pročitao da neko otvori kompresor i ugradi cevčicu da nevuče ulje iz njega pa sad nemogu da nadjem gde je to objašnjeno kako se to radi. Ako je neko to radio ili zna gde je objašnjeno mnogo bi mi značila pomoć oko toga.
 
To je objasnjavao kolega Mirosti u temi o alatima.
Hteo sam da postavim link do stranice, ali nece. Ima na strani 507 snimak kako se to radi.
 
To je objasnjavao kolega Mirosti u temi o alatima.
Hteo sam da postavim link do stranice, ali nece. Ima na strani 507 snimak kako se to radi.
Našao sam. Hvala :ppozdrav:
@bosserb to je ono što hoću i ja da uradim samo što nije izvlačio cev da radi bez ulja ali objašnjeno je u alatima .
 
U svakom slucaju nije lose otvoriti kompresor, i proveriti kakvo je ulje i eventualno usuti novo motorno ulje(redje).
Ima i slucajeva da ulje pocrni, a treba i proveriti pritisak koji daje kompresor. Ako daje slab pritisak, treba ili naci bolji, ili sleduje skidanje glave i provera ventilica, ali to je vec posao..
Kada se izvuce cevcica i sve proveri, mogu se polutke uklopiti i zalepiti jakom lepljivom trakom.
Opet, napominjem, ako se nema automatski regulator za iskljucivanje, treba biti oprezan da nesto ne eksplodira, jer ako je sve u redu ovaj kompresor nabija i do 40 bara..
Dakle, obavezno manometar i pratiti pritisak i iskljuciti ispod 15 bara..
 
A može li to ulje da se istoči kroz usisnu cevčicu i da se istim putem uspe novo, dakle bez sečenja i skidanja poklopca. (Tj. znam da može ali ne znam da li će isteći svo ulje i ima li efekta tako raditi.) Imam jedan takav mali kopresor skinut sa nekog starog frižidera. Jednom se prevrnuo i malo ulja je isteklo. Sad bih ja da istresem i preostalo ulje i da uspem novo ali ne znam koliko, tj. mogu izmeriti koliko će isteći starog ali ne znam koliko je izašlo kad se bio prevrnuo (mada, ako se dobro sećam izašlo je baš malo ulja).
 
Hoće li faliti nešto ako toliko uspem i u ovaj od frižidera, tj. ako ima malo više ulja od propisanog?
 
Ja dok završim ovo bacanje veštaka pa ću se zanimati sa tim polako ali planirao sam da otvorim i sve odradim kako je objasnio kolega da ne bi imao problema kasnije jer smatram da može biti samo bolje. A ako ne zaboravim pašće i koja sličica pre i posle da to dokumentujemo.
 
Kad su kod nas bili ljudi iz PSS da pregledaju ispravnost prskalica, imali su ovakvu aparaturu za proveru manometra na prskalici. Veliki manometar je kontrolni, mali je onaj koji se kontroliše, a ovo plavo je neka vrsta pumpe kojom se pravi pritisak. Okretanjem ručice u jednom smeru se podiže pritisak, a okretanjem u drugom smeru se smanjuje. Pretpostavljam da je unutra neka špingla koja gura neki klip kojim se sabija vazduh i tako pravi pritisak.

Da li neko zna kako bi to moglo napraviti, ili još bolje iskoristiti nešto fabričko za tu svrhu, tj. kako napraviti neku pumpicu za pravljenje pritiska u svrhu kontrole manometra, a da to ne bude preskupo. Imam jedan veliki dosta precizan manometar, pa bih hteo da ga iskoristim i napravim ovako nešto, čisto za kontrolu svojih manometara (prskalica, duvanje guma i sl.). Mislim da sam već postavljao ovako pitanje ali ne mogu da nađem gde, pa se izvinjavam što se ponavljam...

 
Imao ja dok sam radio u šećerani nešto slično ali na ulje.Isti princip ručka sa navojem,mala pumpa,mali rezervoar za ulje i precizan manometar.Isto koristili za proveru manometara i baždarenje presostata.
 
Ne seci nista ,iskreni na stranu i vidi kakvo je ulje, kakvo lepljnje trakom ,smesno uopste tako nesto i pomisliti,,proveri kakv mu je pritisak i pristupi sklapanju ,pod obavezzno sklopka (tlacna sklopk).kontrolni manometar i regulacioni i kompresor kao takav moze se koristiti
 
Jesi li ti to tako napravio?
Voleo bih da vidim tu 'tlačnu sklopku', što uključuje ovaj kompresor.
Nemam ništa protiv da nešto naučim.
 
Kad su kod nas bili ljudi iz PSS da pregledaju ispravnost prskalica, imali su ovakvu aparaturu za proveru manometra na prskalici. Veliki manometar je kontrolni, mali je onaj koji se kontroliše, a ovo plavo je neka vrsta pumpe kojom se pravi pritisak. Okretanjem ručice u jednom smeru se podiže pritisak, a okretanjem u drugom smeru se smanjuje. Pretpostavljam da je unutra neka špingla koja gura neki klip kojim se sabija vazduh i tako pravi pritisak.

Da li neko zna kako bi to moglo napraviti, ili još bolje iskoristiti nešto fabričko za tu svrhu, tj. kako napraviti neku pumpicu za pravljenje pritiska u svrhu kontrole manometra, a da to ne bude preskupo. Imam jedan veliki dosta precizan manometar, pa bih hteo da ga iskoristim i napravim ovako nešto, čisto za kontrolu svojih manometara (prskalica, duvanje guma i sl.). Mislim da sam već postavljao ovako pitanje ali ne mogu da nađem gde, pa se izvinjavam što se ponavljam...

najjednostavnije ti je da nadjes neku malu bocu ili napravis od neke cevi u koju ces zavrnuti taj glavni manometar i ostaviti mesto za kontrolisani, pa rucnom pumpom za gume napraviti pritisak
 
Nazad
Vrh