Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Pitanje: kupio sam 26.08. dizel na NIS-u sa agrokarticom po 179 a na računu nema ni JMBG ni BPG (nisu mi tražili da im izdiktiram prilikom plaćanja). Gledao sam u e-agraru i nema evidencije o ovom računu. Da li će se nekad pojaviti ?
 
Ne znam kako je to rešeno preko agrokartice jer recimo preko aplikacije obavezno traže da se izdiktira BPG.
Jednom prilikom sam sipao preko aplikacije na mom telefonu a zeznuo se pa izdiktirao BPG od matorog i njemu se pojavio račun tako da mi nije jasno kako uopšte funkcioniše aplikacija.
 
Nemam aplikaciju, koristim karticu... Imam 4 sipanja i prva tri puta su mi tražili da im diktiram ili JMBG ili BPG, ovo zadnje sipanje mi kasirka nije tražila (mada mislim da je neka nova i možda nije znala il' se nije setila da me pita...)
 
Neće se taj pojaviti čim nema podatke.
A druže popto ti je 4 put da sipaš što joj nisi napomenuo zašta ti treba i da upiše to.
Aj da ti je prvi put pa i da razumem.
 
Pitanje: kupio sam 26.08. dizel na NIS-u sa agrokarticom po 179 a na računu nema ni JMBG ni BPG (nisu mi tražili da im izdiktiram prilikom plaćanja). Gledao sam u e-agraru i nema evidencije o ovom računu. Da li će se nekad pojaviti ?
Ako ne izdiktiraš broj gazdinstva pre plaćanja i on to ne ukuca u sokoćalo - nema refakcije od 50 dinara po litru za taj račun, neće se nikada pojaviti u eAgrar platformi.
I to svaki pu tako mora. Glupo, al tako je...

Ako je veliki račun i isplati se cimanje - zovi NIS call centar i pokušaj da uradiš nešto, postoji šansa. Ako imaš fiskalni kod sebe, naravno.
 
Poslednja izmena:
Ako ne izdiktiraš broj gazdinstva pre plaćanja i on to ne ukuca u sokoćalo - nema refakcije od 50 dinara po litru za taj račun, neće se nikada pojaviti u eAgrar platformi.
I to svaki pu tako mora. Glupo, al tako je...

Ako je veliki račun i isplati se cimanje - zovi NIS call centar i pokušaj da uradiš nešto, postoji šansa. Ako imaš fiskalni kod sebe, naravno.
Mali je račun 100L. Videću sledeći put koliko imam pravo da sipam po 179
 
Poštovanje, sin je registrovan tri godine ali nema nisovu poljo karticu . Da li može da puni na nekoj drugoj pumpi i da kaže broj gazdinstva da bi dobio povraćaj?
 
Može na svakoj pumpi samo ne može po povlašćenoj ceni od 179 din kao na NIS . Kupiće po trenutnoj ceni koja je na pumpi i na toj ceni će ostvariti povraćaj od 50 din. Barem sam ja tako razumeo. Ako neko može da potvrdi ovo jer ja sam samo na Nisovoj pumpi kupio.
 
Može na svakoj samo ne može da dobije cenu od 179 već onu koju ta pumpa ima,neke imaju popust na malo veću količinu ali nigde se ne može dobiti po 179 iao na nis-u.A onda se na tu cenu dobija 50 dinara refakcije.
 
Da li mora da se odreknes zalbe na dobijeno resenje za gorivo, predao sam jos pre dva meseca dobio resenje ali se nisam odrekao zalbe i pare nisam dobio jos.
 
Meni leglo iz Avgusta 8-og, a iz jula što sam poslao nisu mi pustili. E sad možda se ja nisam odrekao žalbe pa zbog toga kasni( ne mogu da se setim). Koj će ga znati.
 
Nazad
Vrh