Unutrašnjost štala

To zavisi od velicine goveda koja su tu,treba da bude klizno da moze da se pomera
Od 80 do 150 cm

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Evo jednog snimka nase stale.Umesto zadnje 4 bale deteline dobiju slamu posto je detelina jako podbacila
 
Juče sam završio moj deo u jednom projektu, isporuku i montažu dviju zavesa proti promaje dimenzija 70*3 m.
Dva objekta oko 70*20 metara, za oko 500 tovljenika, sva oprema, uključujuči i automatska distribucija slame.

50004926.jpg


50004931.jpg


50004929.jpg
50004930.jpg
 
Ne razumem, što fali tome?

Inače gore je prostor za ležanje, stoka prostirku i stajnjak od tamo pazvuče preko roba na liniju skrepera.
Ugrađen je Schauerov Strohmatic za automatsko dodavanje slame.

Moj deo u projektu su zavese sa mrežicom, automatizirano sa senzorom unutrašnje temperature i brzine vetra, spojeno sa sistemom Strohmatic, znači par minute pre početak raznosa slame, šalje signal u zavese, da se zatvore, jer ta slama jako nežno pada, pa se ne želi strujanje vazduha u to vreme.
 
Treba mi misljenje za preuredjenje stale.Radi se o stali za tov junadi.Do sada su bile jasle na zidu i moralo se ulaziti medju junad,a sad bih to da promenim da ne ulazim medju njih.Radio bih po sistemu grabnerovog veza.da li je u redu da duzina lezista bude 1.6m jasle,70 cm(50 cm sirina samih jasala)80 cm hodnik ispred njih za hranjenje?kanal za izdjubravanje mi je sirine 25 cm i iza njih bi bio hodnik za ciscenje 1.4m.i sa druge strane isti takav prostor za lezista.90 cm sirina lezista bi trebala da bude dovoljna?
 
Ostavi više prostora napred za hranjenje, manipulativni hodnik pozadi je dosta veliki u odnosu na hranidbeni hodnik. Kod krava ima smisla, zbog teljenja. Kod bikova bolje napravi opciju da možeš koristiti rolobale.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Profo,mala je to stala za 5 grla sa jedne i 5 sa druge strane tako da rol bale nisu u planu.taj hodnik i kanali vec postoje pa mi je bila zamisao samo da pomerim jasle od zida.mozda da uradim bez prednjeg zida jasala?onda bih imao 1.5m do vezova.
 
Pozdrav ljudi jel moze neka pomoc, kako ste pravili Grabnerov vez, okovratnik
Slike su stare, izbrisane
 
Posle mnogo muke i peripetija, više od 25 godina čekanja, Tečina farma muznih krava konačno dobija novu štalu. U ovom klipu čućemo o istorijatu držanja krava porodice Novaković, kako je Teča uspeo da izgradi ovu štalu i još svašta... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal
 
Treba mi misljenje za preuredjenje stale.Radi se o stali za tov junadi.Do sada su bile jasle na zidu i moralo se ulaziti medju junad,a sad bih to da promenim da ne ulazim medju njih.Radio bih po sistemu grabnerovog veza.da li je u redu da duzina lezista bude 1.6m jasle,70 cm(50 cm sirina samih jasala)80 cm hodnik ispred njih za hranjenje?kanal za izdjubravanje mi je sirine 25 cm i iza njih bi bio hodnik za ciscenje 1.4m.i sa druge strane isti takav prostor za lezista.90 cm sirina lezista bi trebala da bude dovoljna?
Savo s obzirom na situaciju u tovu junadi da li si odustao sa preuredjenjem posto ti je post napisan pre devet meseci??
 
Posle mnogo muke i peripetija, više od 25 godina čekanja, Tečina farma muznih krava konačno dobija novu štalu. U ovom klipu čućemo o istorijatu držanja krava porodice Novaković, kako je Teča uspeo da izgradi ovu štalu i još svašta... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal
Jako lepo snimljeno,ovaj snimak treba da uzmu svi voditelji poljo emisija i da nauce kako se snima i pravi prica.
 
Jako lepo snimljeno,ovaj snimak treba da uzmu svi voditelji poljo emisija i da nauce kako se snima i pravi prica.
Hvala Marko ali bilo je dosta problema, kamera mi ne snima lepo kad je mračno, uopšte kad je slaba svetlost. Trebao bih nabaviti bolju opremu ali imam važnijih stvari trenutno. Morao sam nešto bitno seći a ostavljati nebitno zbog treperenja snimka...Još jednom, hvala na lepim rečima.
 
Mene sada zanima ako budemo morali izmeštati krave.Ako deca ne popizde i sve rasprodaju i zaposle se.
Samo bi vodu rešio sistemom vodokotlića-koji reguliše nivo vode.Ako neko ima taj sistem da ne moram da mudrujem,voleo bih da vidim.
 
Jako dobra prica...
Coci...preuredjenje sam stopirao zbog radova na kuci,nije bilo vremena do sad,i posle skoro god. dana bez junadi nisam odustao.jedino sto me koci je katastrofalan prinos kukuruza,pa racunam da telad kupim pocetkom proleca da bih mogao sa mojim kukuruzom da docekam,Boze zdravlja,eventualni sledeci rod.
Vidim po sebi da mi ne prija nedostatak te vrste obaveze...
 
Nazad
Vrh