Unutrašnjost štala

Na 2,4m ce odlicno izguravati .
Kod mene je 2.3 pa im fali tih 10-15cm kad predju 550kg , dok su laksi (250- 300kg) racunaj da ce vise tabati nego izbacivati jer nemaju masu da razbiju djubre ispod sebe.
 
Hvala Milane! Znam da ce tabati ali do tih 250kg nije ni problem uci medju njih i pocistiti, ima mesta da se kreces medju njima, a u nisu jos toliko jaki. Imam ja vec boksove bez kosune koje cistim tako, ali posle ih povezem u stalu, jer ciscenje postane izuzetno tesko. Interesuje me jos je l' ok da razlika na podu bude 14-15cm, da ne bude suvise ostro, a da ne bude ni blag pad.
 
Da li ubacujete slamu pod bikove na kosoj ploci?
Ovde blizu mene jedan drzi bikove na kosoj ploci ali ne stere nista, nagib onako na oko nije veci od 10cm na oko 3m sirine
 
Surdonja@
Pa to je odprilike to, kod mene je pad oko 5% i to je dovoljno za izgurivanje a nije previse koso da se klizaju.
CvetojevicM@
Ja licno ubacujem ,ima i kod nas koji ne ubacuju i onda moze da bude blazi pad poda.
 
Ako moze pomoc oko vezova dal je dobro. Ostalo nam je da to radimo i planirali smo ovako da odradimo dal je dobra visina od zemlje do cevi.
1. Visina od zemlje do cevi 170cm
2. Svaka krava ce imati 120cm svog prostora i sa strane kao cevi za boks.
3. Na 75cm planiramo da stavimo pojilice.
4. Zidic koji bi trebao da spreci raznosenje hrane pod kravu 35cm
4cd27ed701799b8c175e3ea19b22b50f.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Iskustva da li je bolji I sigurniji Grabnerov vez,ili takozvani niski vez(gde je krava fiksirana levo I desno lancima)?
Kazu mi da je u Grabnerov krava vise ogranicena,nema toliko mrdanja
 
Grabnerov vez sam ja kod sebe svaki preradio(modifikovao) jer se zna desiti da zivotinja prebaci glavu na kontra stranu okomitog lanca, tada automatski nastupa davljenje.
 
Grabenarov vez je po meni najbolje resenje,nema velikog mrdanja lijevo - desno kao ni napred - nazad, naravno vertikalni lanac treba biti pravilno zategnut
@gromil
Da ne ostavis vertikalni lanac previse otpusten, pa da moze zabaciti glavu
 
Poslednja izmena:
[QUOTE="CetojevicM, post: 1503310, member: 1516
@gromil
Da ne ostavis vertikalni lanac previse otpusten, pa da moze zabaciti glavu
[/QUOTE]
Mozda je i to bio razlog, davno je bilo ne sjecam se vise. Bez obzira, sad vise ne razmisljam, lanac moze biti potpuno opusten nema bojazni da se nesto desi. Jedina je mana sto sad imaju vise lufta.
 
Da li moze sipke da se utipluju,da ne lupam vec postojeci beton?
Utiplaj metalne ploče 10x10 cm ali nemoj da tiplama nego sa armaturom tako što ćeš rupe bušiti ukoso. Kroz rupe na ploči natuci armaturu koliko može višak odseci i zavari armaturu za ploču. Ja sam tako radio. Stoj ne pomera se nigde.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
Utiplaj metalne ploče 10x10 cm ali nemoj da tiplama nego sa armaturom tako što ćeš rupe bušiti ukoso. Kroz rupe na ploči natuci armaturu koliko može višak odseci i zavari armaturu za ploču. Ja sam tako radio. Stoj ne pomera se nigde.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
To je bitno,znaci ne moze da iscupaju,tako nekako bi mogao I onaj srednji lanac
 
Bitno ti je da armature pobiješ ukoso tako da se međusobno šire.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
Kada se ovako radi hranidbeni hodnik u istom nivou po kojem hodaju na koju visinu staviti gornju prečku, za krave i steone junice?
67b796844d4ac501ab835c64730baba9.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mislim na gornju prečku da ne mogu da izadju preko jasala napolje? ovo dole mi je rešeno, fosna i profil su zajedno 35

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh