Uljana repica 2023/2024

Sejao sam pre 2 godine 6.10 i bila je ok ali prinos oko 3 tone po hektaru. Zadnji rok ne postoji ali do 20.09 ima velike sanse za veci prinos.
Na zalost i ja sam ove godine kasnio i posejao u suvo pa kako bude. Samo seme se gubi kao i nafta za setvu. Njiva ce biti spremna za suncokret ako repica ne nikne.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kod nas je pala kisa pre neki dan. Pa cu posejati od ponedeljka.
Nego dvoumim seda li sa ili bez Npk? Jel ona ima dublji koren od psenice?
Prosle godine bacao 350kg mesavine za psenicu, a prinos bio 4t prosek....
 
Ma ja to nisam radio godinama.
I bas sam planirao na jesen da uzmem iz jedno 3-4 parcele...
Na suncokret i kukuruz vec nekoliko godina ne bacam, kod nas su isti prinosi, bacao ili ne.
Osim se na zitu poznaje, bas slabo rodi bez NPK.
 
Računam da si ozbiljan poljoprivrednik i da radiš sa egzaktnim podatcima i da đubriš prema njima ili ne đubriš zavisi od rezultata. Pitao si pre nekoliko godina za prinos pšenice kod Minđušara, moj odgovor je da on ništa ne radi na pamet kao 95% naših kolega. Nije teško uzokivati, samo malo volje. A analize su smešno jeftine, a često i za džabe. Mislim na sve vrste analiza, zeljišta, semena, N-min i td.
 
Nije lose.
a2c2ece0202ad9727793d299b8fbf6e4.jpg


Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
 
Jucer priprema danas posijana.. uhvatio sam zadnji trenutak, javljaju jos toplog vremena. Vlage ima taman nadam se dobrom nicanju. KWS Umberto, sjetva na 12,5 cm površina 2.40 hektara
 
Sto je sejano u petak krenulo nicati,al ima problem dosra biljaka izlazi ljubicasto ,jel se neko susreo sa tim ?
 
Kws granos nije,lg aviron jeste to sa zapazio.
Kod kolege 120ha lg arhitect 80%biljaka isto,ukorenjava se al slabo raste kod njega.
 
Insekti, može da procveta, samonikla pšenica, a ko zna nedaj Bože bolesti.
Klima se menja pa moramo i mi da se prilagođavamo.
Upravo uslužno sejem repicu
 
Nazad
Vrh