Uljana repica 2023/2024

Da li spremate za uljanu?Kad planirate u sjetvu ?Mislim da do 10 .09 necu sijati .Oko tog datuma mi se pokazalo nabolje do sada.Medjutim ima do vremenskih prilika isto nesta.Ako budu kisu najavili mozda i ranije posijem.
 
I ja cu Umberto, danas naručen ali mislim da prije neke ozbiljnije kise ne idem u sjetvu.
 
Ne moze se fino pripremiti pa nista do kise..ma uvijek sa repicom je stanipani..a nema Nurella vise pa ako ne nikne jednako sa cim ucinkovito prskati.
 
Jel krenuo sa setvom neko?Ja imam pripremljenih par desetina hektara samo sejalicu da ubacim, palo je pre 5 dana 70lit kise i veceras je oko 3lit i plus jos ce pasti u toku noci. CIm malo se prosusi planiram da sejem dok ima vlage jer kako gledam po prognozama nece biti kise skoro barem u narednih nedelju dana.
 
Pa ja to snimam, skoro u svakom videu, tako i u ovom ima gdje se okrećem na uvratini, dižem priključak i vidi se kako fino razvlači TLS. Mislim realno ovaj traktor nosi ivaj komplet i bez utega tako da ono.. Snimim jedno okretanje i mislim da je dovoljno..
 
Nazad
Vrh