Uljana repica 2022/2023

Sakalak turska skupljena na 50cm.
Danas isprskano sa Teridoxom 1.7lit po hektaru.
Jos kisa da pada pa mozemo da odmorimo.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ako se prosusi, ja bi danas oprskao, pa opet sutra ujutro kisa.....po prognozi 4 dana bez kise i onda opet....
 
LG Aviron
3d5aed938fa57ba72e4168f5855c67fb.jpg


Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
 
I ja malopre zavrsio setvu. Juce ujutru kisa isterala sina iz setve pa je preostalo ovih 13 kj sto sam poslepodne posejao. Setva na 50 cm 385k biljaka po Ha. KWS Hybrirock i LG Ambasador.
Jel nije malo u sjetvi 385? Ja sam isao sa 500.....pa racunam da bi u zetvi moglo ostati 400 do 450....a toliko i preporucuju
 
Kod nas 0 padavina. Čekam još sa setvom. Neko je imao prošle godine i skoro oktobarske setve. Kako je to prošlo sa prinosom u odnosu na septembarsku setvu?
 
Da li sejati na tanjirano bez spremanja? Na strnjiste je bačen stajnjak pa potanjirano 2 puta i od drugog tanjiranja palo je 80l kiše tako da se njiva sama izravnala a trava nikla taman za total pa ne bih ulazio spremacem?


Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Prema mom iskustvu, za dobro nicanje repice,poslije sjetve mora pasti kisa,jer se sije na 2cm a vlaga na 2cm jako brzo ispari, nije kao kukuruz ili suncokret....samo da dobro nikne,ostalo je onda lako....poslije treba pratiti insekte i to je to
 
Na samo tanjirano sejati je lose,mora da se razvali min gruberom,voli rastresito.
Moze da se seje kasnije ali ne posle 1-vog Oktobra,msm moze ali nema tu lepih prinosa.
Ja je sejem na dubinu kao zito,4-5cm i posle kise a moze i pred kisu.
 
Da, ni ja nebih prelazio 1.oktobar i isto potvrđujem da na tanjurano nije dobro.
Voli vlagu u pripremi ili lagane kiše nakon sjetve, jaka kiša koja zabije može biti kobna za nju, no na to ne možemo utjecati.
 
Da pljusak na laganim i lepo pripremljenim zemljistima pravi problem,pokorica,ko radi sa gruberom i podrivacem nema toliko problema,posto slama ne dozvoljava da se toliko uhvati pokorica.
 
Cak se i pokorica uhvatila i zemlja popuca i izade iz pukotine....samo da ima vlage

Na 4-5cm se bojim posijati.....

Na sijacicu dogradim onaj tocak za repu naprijed......ovako izgleda

https://postimg.cc/cvFXH7Xm][/url]
 
Kod nas 0 padavina. Čekam još sa setvom. Neko je imao prošle godine i skoro oktobarske setve. Kako je to prošlo sa prinosom u odnosu na septembarsku setvu?
Bila je jedna kod mene u blizini koju sam bas pratio jer mi je uz put.Setva je bila pocetkom oktobra ali je nikla tek krajem oktobra.Po recima vlasnika prinos odlican.
 
Ja sam sejao 4 oktobra a prinos bio od 2600kg na drzavnoj zemlji do 3400kg na mojoj sto je zadovoljavajuce kakva je godina bila.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh