Uljana repica 2022/2023

Redukovana obrada,jednom tanjirano,jedan prohod grubera i jedan prohod germinatora,posejan ogled uljane repice sa razlicitim razmakom redova u setvi:

Ambasador 25/50cm
Aviron 25/50cm
Artemis 25/50cm
Absolut 25/50cm
Architect 25/50cm
Anniston 12.5/25/50cm



f646fa9c68efc6d62c04e939d77106d7.jpg
4822afe2949c0b4fc0b66f777b03746c.jpg
352a81fa7400eb09c795840d0cec6f07.jpg
8e10a514e0e036f135a78966093cda8f.jpg


Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
Od skidanja pšenice samo jednom tanjirano+jedan Gruber+germinator? Kod mene je sve zazelenilo pa je išao još jednom gruber. Kojim djubrivom i u kojoj količini je djubreno?
 
Kod mene posle psenice isao je gruber pa sad pred setvu tanjiraca+setvospremac i setva
 
Kod nas ce mnogi tek sad da spremaju za repicu,ima je i posejano ali dosta njih ce tek sad od nedelje posle ovih kisa u setvu
 
Od skidanja pšenice samo jednom tanjirano+jedan Gruber+germinator? Kod mene je sve zazelenilo pa je išao još jednom gruber. Kojim djubrivom i u kojoj količini je djubreno?
Tako je,pokoseno je nisko do zemlje i slama je ravnomerno rasturena,prvo tanjiranje je bilo pre 3 nedelje(nedelju dana pre toga je palo 10l kise pa je krenuo samonik i sitna trava) posto nismo imali padavina jako jako dugo ciste parcele su ostale ciste(zakorovljene parcele je krenula ambrozija)
Sto se tice djubriva islo je 150kg 3x15 po kj obicno idemo 200kg/kj ali s obzirom da je psenica imala umanjen prinos 25% a djubrilo se redovno tu sam onda malo redukovao.


Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
 
Imate prosle godine kod Radoslava primer
Setva,prskanje,zetva-tri videa cini mi se
Kako je izlgedala ta repica i koji je rod bio na kraju
 
Pratio sam kod nas repice zadnjih par g, one ranije bolje izgurale uvek.Nije to neko pravilo ali...
Ja sam svasta probao sa repicom ima i kad sam je posejao u oktobru pa je nikla u novembru i na kraju sam izvukao prinos od 3300kg/ha i to na 35ha
Sve zavisi od proleca kako ce biti vreme ne mora da znaci da ako je sejes kasno da ce biti losa
 
Samo bi dodao na maxin komentar jos da zavisi jako u kakvoj je kondiciji zemlja.
Sto je bolja i jaca parcela to je pad prinosa manji i obrnuto.

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
 
Koji je minimum biljaka na m2 koji je prihvatljiv da se ostavi?
Danas sam gledao moju prvu posejanu pre 11 dana, onako retka mi deluje ali je pokorica ogromna videčemo posle ove kiše šta će se još pojaviti.
 
Moja je evo tek nakon dva tjedna i koji dan vise pokazala redove kako treba, tako da ona jos možda nikne, a uvjeti sa vlagom nikad idealniji.
Ja ostavljam sve preko 15 biljaka, samo neka je otprilike ravnomjerno rasporedjeno i ako dobro napreduje i zaštiti se, dat će ona dobar rod, a ako je loša u rastu, svejedno jel 50 biljaka ili 15... Inače je jako osjetljiva biljka pa može jako puno toga utjecati na rod...
 
Danas završio poslednju parcelu. 4 sorte,Sve sejane na 25 cm jedna parcela na 12,5 išlo se na setvenu normu od 550000 zrna po ha, Na kraju kad se sve preračunalo izašlo je 521000.Ima za probu jedna gruberisana i jedna tanjirana parcela.Ostalo orano.Sve su posejane u vlažno i pokisle nakon setve.
 
Koji je minimum biljaka na m2 koji je prihvatljiv da se ostavi?
Danas sam gledao moju prvu posejanu pre 11 dana, onako retka mi deluje ali je pokorica ogromna videčemo posle ove kiše šta će se još pojaviti.
Dovoljno je 15ak na m2 za normalan rod a ako imas 20ak moze biti i vrhunski rod. Vecina u Nemackoj seje oko 300000 biljaka na hektar da bi imali 250000 biljaka u vrsidbi.
Narednih dana se vodi racuna od buvaca koji moze da napravi jako velik3 stete, a i pipa je opasnost. U klopkama za sada nema najave ali pratim i dalje.
e816538b6f78cc87659a1abbf29cc3a0.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Prije 3god kad sam imao repicu,u jesen je bilo 2 prskanja insekticidom.....na dva lista su vec poceli grickati......sada nema nista,da barem tako i do zetve ostane......tko zna sto leti zrakom, kad tih nametnika nema,sto je skoro nemoguce
 
Nazad
Vrh