Uljana repica 2021/22

Rade oni i na manjim temperaturama ali su stete neznatne. Ja sam moju i zastitio zemljisnim insekticidom pa ce da vidimo. Ova kisa joj za sada obecava dobro nicanje.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Moja stoji 4 nedelje u zemlji nije nikla valjda ce sada, icicu da je obidjem, mada ne verujem da ce biti nesto od nje
 
Slabo ce biti vajde od ove hladne kise za repicu. Trebace puno srece da novembar i decembar ne budu hladni.
 
Sreca je uvek potrebna. Jedina sansa je bila da se poseje pre ove kise inace koji su sejali ranije slaba vajda.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Koja ima energiju klijanja dobru i klijavost biće dobro,a koja nema neće ni nići mnogo je sada kiše i hladnih dana
 
Čudo je to od biljke, ne dirajte još ništa, ima se vremena do kraja decembra rešiti šta će biti sa njom. Ja sam ove godine razmišljao još i u proleće da preorem moju pa sam je ostavio. 40-50% biljaka je niklo odmah a ostatak posle mesec dana pa je na kraju donela prosek oko 2100kg/kj.
 
Izbacila klicu treba joj sunce
a493ea902e560a6a6af7cc5df7bb2798.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kod mene jako loše, ako ću sijati opet, neću više pokušavati sa reduciranom obradom, ne funkcionira...
 
Meni palo 11l posle setve. Pola izaslo, druga pola otprilike naklijala i propala.
Sacekacu jos malo ali po svemu,vise srece u sledecem izvlacenju.
 
Ja se nebi slozio da obrada ne znaci,kisa samo popravlja greske u obradi.Sem ako je neka zemlja koja se ne da izraditi,ali sa malo prohoda ne moze ni u peskovitim zemljistima pogotovo ako se radi redukovana obrada.
Jedino je problem kad se uradi kako treba a padne velika kolicina kise odjednom stvori se pokorica ali cesce su godine kada ne pada nego kada padaju
takve kise,bar na nasem terenu.
 
Nacin obrade, oranje, gruber, tanjiraca, direktna... Na to sam mislio kad kazem obrada. Mozes napraviti finu predsetvenu pripremu pa da zasusi, a mozes direktno posejati pa da padne 20 l kise i da bude dobro.
 
I mi je cekamo da nikne a dali ce da prezimi videcemo.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh