Uljana repica 2021/22

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
6.128
Lokacija
Petka,Pozarevac
Danas narucen hibrid LG Arhitekt.
Plan je da se zaseje 9 hektara ove jeseni.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pisao sam vec u prethodnoj temi ali ajde da pitam i ovde:Koliko ha zasejete sa jednom setvenom jedinicom od 1.500.000 zrna? 3ha ili više?
 
3 Ha je neki optimum, mada ja mislim da treba ici na gornju granicu setve od 550000 jer to nikad ne nikne 100 %. Poucn dosadasnjim iskustvom samo ona repica koja ima dobar sklop nema problema sa korovima. Prosle godine nije dobro nikla pa smo je preorali. Ove godine cemo probati "jovo nanovo".
 
Ako sejes zitnom trebao bi od450000 do 550000 hiljada semenki po hektaru zavisi od hibrida.
A ako sejes pneumatskom dovoljno je 350000 semenki na 50cm red od reda.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Na 4cm u redu a 50 red od reda 500000 biljaka

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja isto prakticiram gušću sjetvu i posijem 2,5 ha. Je da je skupo sjeme, ali zbog nicanja radim tako. Ove godine ću pokusirat 2 jutra na 37,5 cm pa ću vidjet kako će se to pokazat.
 
@Srdjan Žorž sta kaze profesor Garalejic koji je najbolji medjuredni razmak izmedju redova za repicu... 50cm...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja cu ove godine imati setvu na 25 cm i na 50cm medjurednog razmaka. Samo još da se potrudim da to bude na istoj parceli jedno do drugog radi pravog poredjenja. Da li ste imali repicu na ekstra dobrim parcelama:njiva dobro i redovno djubrena stajnjakom, humus 4,8... Na takvoj parceli sam imao lošiju repicu nego na nekoj njivi prosečnog kvaliteta. Imam utisak da bolje napreduje na njivama malo slabijeg kvaliteta, slicne slike sam vidjao i po ataru jer dobar deo njiva znam ko radi i kako radi.
 
Mi ove godine sejali sa kukuruznu na 35cm izmedju redova pa negde omasili pa bilo i na 70cm. Negde bilo i na 20cm. Razlika je samo sto je redje vise se izgrana i to je to.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
A da li je na tim bočnim granama bilo mahuna sa zrnom? Ako jeste onda je to pogodak jer rastom u visinu ona ne dobija nesto znacajno mahuna koliko sam ja primetio.
 
Ma mahuna koliko hoces po 7, 8 bocnih bilo iz 1 biljke..
72d867bf7dba30a376901d34e01ff8c1.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
ja sam imao ove godine na jednoj parceli pola na 25 pola na 50,imali smo nesto losiji prinos ove godine,prosek je skoro 20 meteri po kj,na 25cm je dala nepunih 150kg vise po jutru.....
sto se tice gustine ja sam isao na 550000 i skoro sve repice su mi polegle,nisu bas do zemlje al su se nagle,strucnjaci mi kazu da je bilo pregusto pa zbog toga da je polegla,ove godine sejem 500.000,nek opstane 450.000 to je super
 
Firma sa kojom radim ide u setvi na 420000 biljaka. Mislim da je neko postavljao rezultate ogleda iz Madjarske sa setvom od oko 300000 biljaka/ha i medjurednim razmakom do 70-75 cm ali ne mogu to da nadjem gde je.
 
Sejem na 50 cm medjuredno, razmak u redu 4.1, 4.3 cm, 460-490 isejanih zrna, pokazalo se odlicno ali kad je dobro seme sa dobrom energijom. U ovogodišnjoj setvi hibrid DKC Exalte sa lošim semenom mi je skinuo na ovu cenu repice po 400-500 e po jutru u odnosu na druge hibride koje sam imao .
Koje hibride planirate da sejete?
 
Lg arxitekta i pionir cl 200

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Lg Arhitekt, još nesto od Lg ako ga ima u prodaji i lomim se da li da ostanem na Kws Hibrirok ili da predjem na Syngenta Iowa.
 
Nazad
Vrh