Uljana repica 2021/22

Imas pravo, moja stoji 3 nedelja posejana, ne izlazi, njesra
Gledao sam u okolini koji su u suvo sejali pa dobili kiše u par navrata ,dosta je nejednak sklop. Ujak je sejao u subotu i nedelju i već mu niče ali je dosta plitko posejao. Gledao sam moju koja je sejana u petak i subotu počinje da niče iako je dublje posejana 2-3,5 cm.
 
Od 7-8 se najavljuje neka ozbiljnija kisa od 30-50l, tako da cu naverovatnije tamo ponedeljak utorak sejati
Jos se modeli nisu usaglasili daleko je 7, 8 neki skinuli kisu znace se oko nedelje ako ostane sejacu i ja.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Mi smo prosle godine sejali 4.10. Imao sam 4600kg na hektar. Nema tu pravila.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
1septebar setve,nesto sinoc posejali,nesto čeka u kesi.
20210929-134203.jpg

Vetar je juče svu razdrmao ima 4cm suve zemlje doduše danas je palo 11litara kiše,korove sada da se uradi.
 
Ja zakasnio sa prskanje crvi je pojeli totalno, bio prekjuče nije ih bilo, otisao danas ostale samo badrljice
 
Od gore oni crni mamu im njihovu,. Jel to vredi sada prskati ostalo samo stabla.?
To su pojele gusenice? Slikaj te živuljke što su je pojele.Ako ima nešto lisne mase tj. površine lista nastaviće da vrši fotosintezu i da raste ali ako nema ništa od lišća onda teško da će preživeti ali čudna je to biljka svakako. Da li nekako mogu da se suzbiju larve (crvići) kupusne muve koji se ubuše u koren biljke i odatle prave haos?
 
Slikacu ovih dana, jos jednu veliku gresku smo napravili valjali smo i pre setve i posle setve, zabetonirali smo seme bukvalno, sve ovo malo kise sto je palo nije pomoglo u nicanju jer se stvorila takva kora da je to strasno. Ne znam sta nam je to trebalo, ali i sama susna godina tj jesen je samo doprinela losem razvoju tj nicanju repice
 
Tebi je osa listarica napravila stetu jer poleze jaja i onda se polegu te gusjenice koje je pojedu.A kod mene se pojavila bijela musica ,kupusni moljac je zovu .Ovo zahladjenje ce pomoci repici da malo naraste bez kojekakvi gamadi.
 
Mi smo juce uradili repicu sa lambadom 0.25/ha i salsa 30grama/ha i inex lepak,repica je skoro zemlju zatvorila.
Bilo je na kvadratni metar oko 2larve crne izležene od lisne ose što je jaja ostavila
 
Nazad
Vrh