Uljana repica 2017/2018

A tako. Mi malo drugacije racunamo, ali je efekat isti. Krupno seme cim je islo 3 kg/ha.
 
ja sam sebi uzeo na knap al kad sam prehranjivao repicu video sam da neke parcele nema potrebe prskati bespotrebno tako da ce mi ostati,ako zatreba javi.....
 
Ima i po koji pupoljak u sredini stabla,sada sta raditi ima kamilice.Clearfild su isto kamilice ima pa sam mislio proci sa litrom po hektaru ikarusa?
 
Jbi se to je sve kasno,neznam sta da ti recem nisam nikada tako kasno prskao msm u tom stadijumu...I to je mnogo Pulsara(40g) posto Cleranda ima (17g) Imazamoksa,dosta ce biti 0,5lit/h,ali to sve ide do 8-mog lista.
 
Njoj nista,Gorusica je ozbiljno dobila ali je pocela da se vraca,malo je to Betanala za nju a i islo se da je zaustavi,sada sam je poklopio sa Salsom i tu je kraj.
 
Nikola da stavim manju dozu,ako gorusica probije to je haos posle u vrsaju.Greska gorusica,mislio sam kamilica.
 
Poslednja izmena:
Kako bre manju dozu?Bice 20g Imazamoksa a u Clerandi ima 17g,gorusica je jako slaba prema Imazamoksu...Gorusica ne pravi toliki problem u vrsaju koliko Galium i Kamilica,ona sada zeza posto kupi sve moguce od hraniva i zaklanja sve oko sebe,u vrsaju stize kada i repica i kosi se suva,jedino sto kod nje bude sitno zrno i pada teret prikolice ali to ako bas bude ardala,po neka ne smeta toliko.
 
Cepicu ja clearfild sa 1 litar po hektaru ikarusa, a obicnu sa salsom i imacemo novo iskustvo.:ppozdrav:
 
Cleranda je zakon jeste skupa ali odradi lepo poso. Basf sto se tice repice je prvi na listi pa onda par mesta praznih i posle idu ostale kompanije ali svugde ih hvali samo basf


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Današnja
5957cbc73cc0557f5468cf5c24fa5f46.jpg
7c745af91b5f48a2a66e4781cee7f614.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh