Uljana repica 2017/2018

Ja danas zavrsio sa prskanjem,formulacija je bila CARAMBA TURBO BASF+NURELLE D.
I ja sam primetio danas dosta sijajnika,kod nas pocela polako da se otvara da cveta.
 
Poslednja izmena:
Kod nas nema gamadi, bas sam danas pre kise pregledao. Kod nas je tek sad krenula u stablo. Ubedljivo najveca je Marten od Syngente, dok su Pioniri malo kasniji. Mozda krene prskanje posle ove kise.
 
Ja juce prskao Fastakom. Na jednoj parceli i po 10 jedinki sjajnika oko cveta koji je poceo da izbija. Otisao na drugu parcelu a tamo nisam nasao ni jednu jedinu bubu, doduse njive su u 2 razlicita dela atara......
 
Ja sam prskao sa Pirinex Super,krenula je u stablo ali nece cvetati pre 15-tog...

Kod mene je krenula u stablo ali nece skoro da cveta,ali kod jednog iz susednog sela pocela da se otvara ta njegova 15-tog bice skoro u punom cvetu.

- - - - - - - - - -

Kod nas nema gamadi, bas sam danas pre kise pregledao. Kod nas je tek sad krenula u stablo. Ubedljivo najveca je Marten od Syngente, dok su Pioniri malo kasniji. Mozda krene prskanje posle ove kise.

Nisi je prskao od pipe?

- - - - - - - - - -

Ja juce prskao Fastakom. Na jednoj parceli i po 10 jedinki sjajnika oko cveta koji je poceo da izbija. Otisao na drugu parcelu a tamo nisam nasao ni jednu jedinu bubu, doduse njive su u 2 razlicita dela atara......

Prvi tretman najbolji se pokazao NURELLE D a u drugi mozes slobodno da ides sa fastacom,ali prvi tretman ti je najbitniji kod nje da uradis sa Nurellom.
 
Nisam prskao jos. Trudio sam se da je pronadjem, ali je nema. Ima samo nekih cikada koje lete. Nase repice su malo manje, ali vec ove nedelje ocekujem da ce se morati prskati. Spremio sam i folukir zajedno sa insekticidom. Ja ovde u nasim krajevima nisam video da ima toliko pipe, ali bude sjajnika i za tri prksanja.
 
Prosle srede opskano sa Salsa+Piralis+Bounty+Kletox+5kg Urea/Ha
Razmak 35 cm sejano AGRIA-om , duplo ulazenje

206ctp3.jpg


11vsjo4.jpg

Malo se sofer zablenduco nazad pa su ispali blizi redovi
 
Aco nisi prskao od pipe nista?Nemoj da cekas idi oprskaj to.
 
Kod nas ima dosta sjajnika svaka 3-4 biljka po 1-2 kom. Krenucemo u sredu sa prskanjem! Obavezno!!!!
 
Izgleda je kod vas u Vrscu pipa bas aktivna. Ja je uspeo nisam naci.

I kod vas je aktivna samo je ti ne prskaj,ovaj tretman je jos trebalo da se uradi pre 15 marta a ne sad u april.Kad vam pipa polaze jaja na stablo gotovo umanjen prinos od 30% do 70% ovo vam kazem iz iskustva,sejem uljanu repicu vec 15 godina nisam neki pocetnik sa tom kulturom.
 
Predhodne tri godine, koliko sejem repicu, nikad nisam prskao pipu i nikad nisam imao slomljenih stabljika. Nije pipa bakterija, ili virus, pa da nije vidljiva golim okom. Ovde kod mene u opstini jos niko nije prskao repicu do sad nicim(mozda i neko jeste). Ja planiram danas da odradim sa Folikurom i insekticidom. I sa Draganom18 sam se bas cuo juce i on kaze da nem pipe kod njih.
Postujem Maxo tvoje 15-ogodisnje iskustvo, ali ja jos uvek verujem svojim ocima.
Samo mi jos jedno nije jasno, kako si zamislio da je trebalo da se uradi pre 15. marta?
 
Pipa se tesko nadje u repici treba jako dobro da je trazis po zemlji, ona se pojavljuje rano u prolece cim temp predje 10 c prosle godine trrtman mi je bio 9 marta.Nece se stabiljka pucati od pipe nego ce istruleti.
Ja ti kazem da si malo zakasnio al ajd neka bude kako tikazes.
Reci mi koji si prinos imao prosle godine?
 
Nazad
Vrh