Uljana repica 2017/2018

Ja danas bio da obidjem malo,matora gorisica dobila po tamburi.....
sosuhe.jpg
 
Jel si I nju danas prskao,kod mene ima koprive divlje I ovog
IMG_20180311_154709.jpg
sada imam clearfild to ce resiti litra pulsara,ikarusa po hektaru. A imam koja nije imi za to moram traziti resenje.
 
Sve je ispolivano posto se islo i sa Carambom,Insekticid nisam mecao za rilasa ima po neki ali neka bude jos koji dan da krene pun sut pa cemo opet prskati,jbg...
 
Ja sam danas nesto sa sSalsom oprskao, a sutra jos nesto. Kod nas nije tako velika repica, ali mi se cini da je u dosta dobrom stanju. Prvi tretman od bolesti ce biti kad krene u stablo, tamo negde za dve nedelje, a pre toga jos jedna prihrana u vidu ana.
 
Jbg ja cu kontra,posto nisam uradio jesenji tretman fungicidom,"pozurio" sam sad(i msm da je ispravno,moje misljenje)a kada krene u stablo vestak drugi put...
 
Dodao bih samo da postoji i preparat Proteus koji nije bio zvanično registrovan u uljanoj repici u momentu kada je pravljen taj slajd pa nije ubačen. Postoji mogućnost mešanja Biscaya ili Proteusa sa Propulsom i varijanta da se obe zaštite rade u jednom prohodu isključivo u periodu DO POČETKA Cvetanja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo kod nas MK poceo da prska repicu protiv pipe. Videli 2 pipe na parceli od 100ha,a i da im radnici ne sede u krugu.
 
Kolege hitno jedno pitanje,

Da li bih smeo da pomesam Salsu i Kletox u jednom tretmanu?
 
@batasrle ova ima da pocne da cveta pre 1.aprila. Bas je velika, ja takvu do sad nikad nisam video u ovom periodu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh