Uljana Repica 2015-2016

Ako bude pravila probleme prskacu,mada mislim da ce to repica ugusiti nema mnogo a i zuti polako samo od sebe.
 
Ja sam moju samoniklu psenicu spalio sa 4lit Fokusa na 3 hektara samo tako ali pre mesec dana.Slikacu sutra jer nisam skoro obilazio a imam jednu njivu koja je bila kao da sam psenicu sejao a ne repicu.
 
Jedva juce da slikam.Dosta sporo crkava psenica ali to je valjda normalno kada je ovako hladno.Inace ova njiva je najgora i po nicanju repice i sa najvise samonikle psenice.
313m6v5.jpg
 
Pa moguce :D
Mada nece biti po meni reprezentativan uzorak jer je mozda kasniji rok setve ili je bila susa pa nije bas narasla maximalno,no videcemo,pronacicu i vlasnika parcele pa kad se skidalo da zove da premerimo prinos :)
 
Moze li me neko uputiti u zastitu uljane repice? Cuo sam za neki napad buba, pa kao ne moze da se prema jek je velika. Ili kako vec?
Da li se moze skinuti obicnim hederom? Da li osiromasuje zemlju? Da li se moze raditi plodored sa psenicom? Primer, repica, psenica, repica, psenica? Ili se ubacuje jos nesto u plodored?
 
Neki kod nas au probali plodored s psenicom pa sad videcemo,mada nije preporucljivo.
Dosta njih radi sa zitnim adapterom ali stave samo jednu bocnu kosu bez produzenog stola.
Sto se tice plodoreda mogao bi kukuruz,psenica,repica pa opet u krug.
 
Pod ovim snegom vise nije visoka :) Moja se spustila pod težinom. Na repicu ni ne odlazim do prve prehrane, a to ce biti kad se steknu uslovi.
 
Da li ste prskali repicu od setve do sada? Ako jeste, zbog cega, I kada ste je prskali?
 
Nazad
Vrh