Uljana Repica 2015-2016

Bice to dobro samo da nisi duboko posejao,posto si spremio mozes kuruze sejati...
Ja sam danas narucio Fastak da bijem buvac,posto ce krenuti zbog ovog lepog vremena.
 
Juce zavrsena setva repice,posejano 11,2 h sve na strnjistu.U subotu je i bilo vlage a vec juce skroz suvo.Nadam se kisi za vikend inace nece valjati.Sejan Singentin Aviator sa nekih 2 kg po h a Nk Petrol 2,5kg.Ako pitate sto tako tako je ispalo a sejalica je bila nastelovana na 2,5kg i za jednu i za drugu sortu.Agrotehnika je samo 2 tanjiranja oba puta na maksimalnu dubinu koja je varirala od njive do njive.
 
Najisplativiji usev ali isto kao soja svake 2 ili 3 godine jer nemoze svake godine da se poseje a da nikne na vreme a i trgovci sve prate pa kad nema dovoljno posejano dizu cenu kao ove godine a sledece bude manje nego suncokret.
 
I ja juce zavrsio sa setvom, posejan kws triangl i euralis hydromat, sve ukupno 50tak kj,sad kad bi htela kisica par litara bilo bi idealno:ppozdrav:
 
Najisplativiji usev ali isto kao soja svake 2 ili 3 godine jer nemoze svake godine da se poseje a da nikne na vreme a i trgovci sve prate pa kad nema dovoljno posejano dizu cenu kao ove godine a sledece bude manje nego suncokret.

Takodje imam isto misljenje da ce sleedece godine biti cena mannja nego kod suncokreta.Proslih godina u mojoj okolini samo smo mi posejali repicu na 50kj godisnje,sad ove godine ima preko 1000kj posejanih sigurno,samo moja zadruga uzela preko 80 vreca uljane repice.
 
Poslednja izmena:
Posijana repica i dobar dio je vani ali imam problem, ima dosta i tritkala koji je bio pred usijev šta da radim, da ostavim tako, šta bi bilo najbolje dali će joj smetati, koliko vidim tritikal tera možda i brže od repici?

IMG_20150919_130751_zpsxcc4byxf.jpg


IMG_20150919_130539_zpspc4f8wbw.jpg


IMG_20150919_130516_zpstajirqwu.jpg


IMG_20150919_130556_zps1cz2j3mj.jpg


IMG_20150919_130527_zpssqg7ll6n.jpg
 
Nazad
Vrh