Uljana Repica 2015-2016

Hoce neravnomerno da sazreva od ureje, tj. stabljike budu jace ,a gore se osusi ljuska
 
Nisam imao tih problema prosle godine. Sazrela je ko "jedan" u dan. Do duse sejao sam hibrid, pionirov, mozda to kod sorti bude problem. Ipak je ovo jos februar mesec pa ne vidim neki problem da se produzi vegetacija sa ureom, sto moze biti slucaj kod kukuruza.
 
I ja sam pre tri dana prehranio u proseku izmedju 170 i 200kg ureje po hektaru.
Kazu da je rano ali nisam djubrio jesenas pa sam morao malo da pozurim jer jako su gladne a krenule u brz porast,ovo toplo vreme nije bas dobro.
 
Sad ce se videti razlika izmedju sorti I hibrida. Sorte ima da podivljaju zbog ovakvog vremena. Prosle godine se isto primetilo gde je sorta, a gde hibrida.
 
Juce malo castili miseve. Nema ih puno, ali cisto preventivno. Inace repica polako pokazuje znake budjenja, ali posto ovaj hibrid ima odliku ranijeg prolecnog porasta, nije to jos tako izrazeno.

xlgy2h.jpg
[/IMG]
 
Ja tamo u mom postu pre ovog napisah ranijeg prolecnog porasta, a treba kasnijeg.Becar ova tvoja repica bas velika I bas gusta. Koji je sklop I cija je repica ?
 
Ja tamo u mom postu pre ovog napisah ranijeg prolecnog porasta, a treba kasnijeg.Becar ova tvoja repica bas velika I bas gusta. Koji je sklop I cija je repica ?

Na slici je KWS Hybrirock - hibrid, 2.5kg/ha, sijana 11.9.
Pred usjev pšenica.
Predsjetveno 10t/ha karbokalka + 150kg/ha 7:20:30
I jučer 1. prihrana 200kg/ha KAN-a.


Danas planiramo prihraniti i ostale, ako nas kiša ne otera.
 


Prihranjena sa 350 kg po ha 15-15-15 i Kan. Ovo je prva i zadnja prihrana repice.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas moju oprskao sa Roninom(Kletodim)1lit/h+Fastak 100mil/h,bilo malo samorasta i poneka mala repicina pipa.
 
Danas isao da obidjem,trebao bi oprskati samoniklu psenicu a neznam dal valja po ovakvom vremenu nestabilnom,u 15h je bila rosna a i mokro je u njivi......
axfvk1.jpg
 
Kada ćemo raditi drugu prihranu.? Dali ima neki gamadi u repici ,ja moram otići pogledati moju , nisam bio mesec dana na njivi.
 
Nazad
Vrh