Uljana Repica 2015-2016

Ima i malo samonikle psenice,dal lontrel i nju skida,i kad prskati, sto prije ili jos malo sacekati mozda jos nesto izadje....?
 
Ne skida uskolisne,za to ide Fusilejd,al mi drugar rekao da moze i Kletox,ja nisam koristio.
Mozes jos sacekati imas fore do repicine visine od 15cm,al pazi da napolju ne zaladi,tada losije deluje hemija.
 
Pricalo se da netreba prskati jer repica ugusi korove,pa zato pitam jer nemam iskustva a vidim da korov napreduje,ok sacekacemo jos,znaci repica moze i kasnije da se prska da pustimo da krene sve sto ima nameru krenuti......
 
evo slike od danas..............imam na par mesta veoma malo gde se po koja biljka susi,u zemlji je i predpostavljam da nesto od dole gricka koren,jel imao neko nesto slicno....(druga slika)
riyvc8.jpg

33nhrgk.jpg
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Sta mislite o mojoj repici? Euralis hydromel :ppozdrav:
 
@danger malo kopaj ispod biljke i vjerujem da ćeš pronaći sovicu pozemljušu.Prskanje obaviti piretroidima po noći kada sovica izađe na površinu.
Ja sam ove godine većinu od 63ha zasijane repice morao prskati jer je bilo sovice.Dok smo imali tretirano sjeme problema nije bilo,a sada moramo stalno obilaziti njive jer je vječito nešto napada.
Evo kako se kod nas odrađivala sjetva:
 
Poslednja izmena:
da li se uljana repia može koristiti ponovno za sjetvu, npr kada se ovrši i posije, ili treba biti baš sjemenska????
 
Pionirov hibrid D05, danas iskoristio lepo popodne da obidjem. Za sad deluje obecavajuce i mozda malo pregusto, ali dok izadje iz zime onda cemo donositi zakljucke.

714emq.jpg
[/IMG]
2hs0ps4.jpg
[/IMG]
 
Gledao sam malo juce repice i mogu reci da su trenutno u idealnom stanju pred zimu. 6-8 listova, koren nije deblji od 10 mm, miseva nema, bolesti nema. Ima jedino malo traga od mraza, alo to je sve sasvim normalno.
 
Kod mene u ataru jedino ja imam posejanu i ok je,a u susednom selu je ima nasejano ali je tek sad na brazdama,mozda malo veca...Bolesti i gamadi nema za divno cudo posto je jesen idealna za to
 
Kod mene u ataru jedino ja imam posejanu i ok je,a u susednom selu je ima nasejano ali je tek sad na brazdama,mozda malo veca...Bolesti i gamadi nema za divno cudo posto je jesen idealna za to

Sta ces raditi sa psenicom sto se vidi na slici......jel prskas na prolece ili ce to repica ugusiti.....imam i ja malo pa zato pitam.....
 
Nazad
Vrh