Uljana Repica 2015-2016

Ma procitao sam opis slike ali odokativno gledajuci sliku deluje mi kao na 50cm,al nebitno.......
dal je neko probao sejati suncokret odmah po skidanju repice,ako ne dal je sejao nagodinu suncokret.......
Ja sam radio kod mene svega 2kj za neki ogled pa su rekli da nije preporucljivo ali bio je jako dobar suncokret,sve zavisi verovatno od zemljista koliko je bogato Kalijumom,i sta su bile prethodne kulture,kod nas repica i suncokret se nisu sejali nikad od kad ja znam da radimo te parcele.
Radio je clan Dragan proju ja mislim ili tako nesto posle repice postrno,ja sam radio stocni sirak za krave i bilo je to dobro.
 
Ja sam radio kod mene svega 2kj za neki ogled pa su rekli da nije preporucljivo ali bio je jako dobar suncokret,sve zavisi verovatno od zemljista koliko je bogato Kalijumom,i sta su bile prethodne kulture,kod nas repica i suncokret se nisu sejali nikad od kad ja znam da radimo te parcele.
Radio je clan Dragan proju ja mislim ili tako nesto posle repice postrno,ja sam radio stocni sirak za krave i bilo je to dobro.

Jel si radio postrno ili tek nagodinu taj ogled suncokreta......?
 
Pozdrav dobri ljudi, radim završni rad na fakultetu koji se tiče uljane repice i kukuruza pa me interesuje da li je neko od Vas u istoj godini posle kukuruza sejao uljanu repicu? Kakvi su problemi i prednosti (ako ih ima )ove plodosmene kukuruz--uljana repica i uljana repica--kukuruz?

Hvala
 
Teško da ce neko posejati repicu posle kukuruza, osim ako ne radi silazu i to početkom avgusta, eventualno do polovine.
 
Pozdrav dobri ljudi, radim završni rad na fakultetu koji se tiče uljane repice i kukuruza pa me interesuje da li je neko od Vas u istoj godini posle kukuruza sejao uljanu repicu? Kakvi su problemi i prednosti (ako ih ima )ove plodosmene kukuruz--uljana repica i uljana repica--kukuruz?

Hvala


Pošto nemam iskustva sa tim, a kolege ništa ne odgovaraju, odi na http://www.agroklub.com/ i tamo u pretraživač članaka ukucaj uljana repica i izbaciti će ti skoro sve članke koji imaju veze sa njom.
Vjerujem da ćeš makar nešto naći.

LP
 
Receno mu je vec,znaci Repica se seje pocetkom Septembra,idealno do 15-tog....E sad kuruzi se skidaju u to doba pa dok se izvrsa potrebne pripreme izace iz roka setve sto automatski utice na prinos,zato nije pogodan predusev,jedino neki jako rani kuruzi ili da nagazi nedaj Boze kao 2012-te kad se skidalo u Avgustu pa imas lufta da spremis.Ima jos jedna stvar,neznam kako uticu ostaci hemije,ako kojim slucajem ostanu u povrsinskom sloju.
 
Pozdrav dobri ljudi, radim završni rad na fakultetu koji se tiče uljane repice i kukuruza pa me interesuje da li je neko od Vas u istoj godini posle kukuruza sejao uljanu repicu? Kakvi su problemi i prednosti (ako ih ima )ove plodosmene kukuruz--uljana repica i uljana repica--kukuruz?

Hvala

Ja sam ove godine posejao 22kj na kukuruz uljanu repicu,skinuli smo kukuruz sa 14-17% vlage kako koji hibrid,nocu uzorali i pripremili i sutradan posejali,za sada repica izgleda ok,sem na jednom cosku de je ostala redja jer je bilo suvo pa nije sva nikla,em smo ubacili neko staro seme 5 godina da zavrsimo parcelu,pa sad videcemo kakav ce biti prinos.
 
Ima jos jedna stvar je napisao(la):
Da, ostaci pesticida primenjeni u usevu kukuruza mogu napraviti probleme. Konkretno ja radim sa Callistom odnosno sa a.m. mezotrion. Za sad se u ispitivanjima vide fitotoksicni efekti.

- - - - - - - - - -

Koje ste hibride kukuruza sejali i sta ste koristili od herbicida u kukuruzu?
 
Drugari, da li mogu za ulajnu repicu posle psenice da spremam samo tanjiracom?
Primer dva prohoda tanjiracom? Ili moram ubaciti i gruber ili plug? Mogu da posejem poljostroj sejalicom sa jednim diskom ili Nordesten lift o matic, sa ulagacima? Sta mislite?
I ako moze neko da mi kaze kakva je njiva posle repice? Da li se moze lako pripremiti za psenicu?
 
Hvala na informacijama. Postala mi je dosta zanimljiva uljana repica, sledece godine je sigurno sejem. Ali cu videti da li plug ili gruber, posto moj gruber moze raditi do 25cm, mada je i ti malo teze.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Moja je danas dobila prvu prehranu u vidu uree. Za sad deluje vrlo odlicno, osim sto ima po koje samoniklo zito. Praticu jos malo pa ako bude bilo potrebe prskacu sa nekim herbicidom protiv uskolisnih. Kazem za sad deluje odlicno i ima odlican sklop, mozda malo gusci nego sto bi bilo idealno, ali nista sto bi bilo problematicno. Ako se ovakvo vreme zadrzi i u narednom periodu duzem od deset dana repica ce sigurno krenuti ozbiljnije, a samim tim i insekti. To treba ispratiti i obavezno prskati nekim insekticidom da se ne bi desilo ubusivanje pipe u stablo.
 
Ja sam se odlucio da za prvi put dobije ureu, a drugi put kad krene ozbiljnije vegetacija saan.
 
Nazad
Vrh