Uljana Repica 2015-2016

Valjam ako vidim da će zasušiti,ali ako najavljuju kišu ne valjam.
 
Ja valjam kembridz valjkjom bas iz razloga ako dodje do nekog pljuska da spleja zemlju kao sa glatkim valjkom, a i ako ne padne da koliko toliko ostvari bolji kontakt sa semenom jer je razlika ogromna kad se prevuce kembridz.
 
Posejana repica, kolicina semena 2,4 kg/ha hibrid LG Artoga. Tezina setvene jedinice 6,86 kg 1,5 miliona biljaka.

Priprema: Gruber 2x dubina 25cm , setvospremac 2x ; Finis -kembridz HE-VA
2a57bo.jpg

kcm5ts.jpg

123w0tg.jpg

vqobbk.jpg
 
Danas dobio seme Singentini hibridi Aviator i Petrol.Nikad nisam sejao te hibride sad ce biti prvi put da sam kupio neko drugo seme a ne triangl od KWs/a.
 
Ja sam jurio Petrol al nisam nasao,kaze mi drugar da su dobri njihovi hibridi i da se dobro pokazao na nasem terenu.
 
Jel hibrid ili sorta kad kazes 3kg?
Hibridi dolaze po 1.5 milion zrna i cilj je posejati 500hilj zrna ma koja to kilaza bila zbog dobrog grananja.
 
Jel hibrid ili sorta kad kazes 3kg?
Hibridi dolaze po 1.5 milion zrna i cilj je posejati 500hilj zrna ma koja to kilaza bila zbog dobrog grananja.

I mene su savetovali da sejem obavezno 3kg al danas mi rekose strucna lica iz LG da je to ostalo ljudima u krvi od prije jer se nekad sejalo u kg kad su bile sorte,danas nije bitno koliko je teska vreca semena hibrida vec je bitno isejati 500 hiljada biljaka po h,kao i kukuruz,seje se broj biljaka po h ili na odredjenu gustinu a ne kilogramski,ja cu sa vrecom isejati 3h i to je to,umalo jutros da krenemo al kisa je bila brza........
 
Posejao repicu danas,Pioneer W15 2,3kg/h,jos samo da se sutra izvalja:


Sto takvu malu kolicinu po ha?Ja ne idem manje od 3kg.

- - - - - - - - - -



Ja sam cuo da ovi Syngentini hibridi za repicu nisu bas za pohvalu.

Pa nije malo,posto je vreca od 1.000.000 zrna teska 4.63kg,ja pola posejao sto izadje 500,000 po h sto je pet u glavu...

Za nas teren su Syngenta ok,sto sam i napisao,ne znaci da su na svakom terenu dobre.
 
Kada je krajnji rok za setvu repice?I zna li neko moze li se silirati repica?Hvala unapred:ppozdrav:
Po mom misljenju zadnji voz je 20. Septembar za ovu godinu , mada promoteri pricaju da je do kraja septembra... Znaju i oni svasta reci....
DA repic se moze uspesno silirati za svezu zelenu ishranu ali onda treba uzeti u obzir dnevnu potrosnju ili npr. Nedeljnu i sejati deonice u razmacima od 7 dana!!

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Pitam iz razloga sto planiram senazu ove godine,a nisam do sad radio,a rekose mi da moze da se silira i uljana repica,zato sam pitao,treba mi nesto sto se najbrze skida s njive,a da moze da se silira za ishranu bikova kako bih ugrabio da posejem ili soju ili kukuruz fao 300 nakon siliranja:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh