Uljana Repica 2015-2016

Pre tri dana odradjen drugi tretman nadam se da ih vise nece biti jer jedva prelazim preko nje koliko je visoka,naravno sa imt 542, a odradjen je regulator rasta.Ova je dobila ful tretmane pesticidima i prehranu jedino nema NPK.Videcemo koliki je prinos bez NPK vestaka.

29yo594.jpg
 
Do kad sjajnik moze da pravi stetu repici,to jest do kad treba repicu obilaziti,i kakvu stetu moze da napravi rutava buba?
 
Po mom nekom skromnom iskustvu sjajnik pravi stetu samo dok ne procveta. Kad procveta, to jest zazuti se njiva, sjajnik je zavrsio. Rutava buba mislim da ne moze da napravi ekonomski opipljivu stetu.
Usput jos jednom da pohvalim Nurelle D, to je cudo nad cudima sta uradi populacijama insekata.
 
ja sam koristio savanur,nije bilo nurela,tri put sam morao,prvi put fastak jer sam ga ima od prosle godine i dva puta savanur,imam malo s krajeva rutave bube pa zato pitam kakvu stetu moze da napravi i dal reagovati posto mi je repica trenutno 170cm pa mi se vise neulazi
 
Jedan lik je sejao kod nas u ataru, čini mi se da je đubrenje bilo skromno, repica izgleda dosta retka i mršava, al ajd to. Nego nije oprskao ničim (nisam video nikakve prohode), rutava buba urniše biljke, znači urniše. Koliko je lepo izgledala na početku vegetacije, toliko sad tužno izgleda. Nisam hteo da slikam njive, nisu moje i ne volim to da radim, ali kad je već uzeo da je radi mogao je bar insekticidom da je obezbedi.
Inače laik sam i ovo što znam o repici, mahom znam od vas koji pišete u temi. Ali sudeći po ovim prizorima, mislim da ta rutava buba može da napravi štetu.
E sad jedno pitanje, da li se repica prska insekticidom i u cvetanju? Pretpostavljam da NE, zbog pčela?
 
Ako mora i u punom cvetanju, ali se onda obaveste pcelari da ne pustaju pcele. Kod nas su bila dva prskanja u 4 dana i to sa ukupno 0,25 l/ha fastaka i 1 l/ha Nurella D, a prosle godine samo jedno prskanje fastakom sa 0,15 l/ha. Nema pravila kod insekata.
 
ja sam koristio savanur,nije bilo nurela,tri put sam morao,prvi put fastak jer sam ga ima od prosle godine i dva puta savanur,imam malo s krajeva rutave bube pa zato pitam kakvu stetu moze da napravi i dal reagovati posto mi je repica trenutno 170cm pa mi se vise neulazi

Opkruzi po rubovima za insekticidom, obicno ih ima najvise kada je najtopliji deo dana , ali tada imas i pcele, pa pazi da insekticid ne ubija pcele . Za ubuduce, po rubovima parcele preduplaj setvu!da se sto duze zadrzava po obodima.
 
Bogami i kod mene je grdna ima oko 150cm,za sad je odlicna polako naliva zrna...Bili iz KWS slikali za kalendar,kazu da nema greske,sad samo da se ocuva do vrsidbe.
 
Kod mene je oko 175cm.......nemam iskustva pa neznam kolika treba da bude al cini mi se da je prevelika,neznam jel to normalno za artogu lg ili sam ja malko pretero sa anom
 
f277fab70b2d4a133cb5c3515b83ac30.jpg

e6fdbca4fa8b01383494383b3b233d5e.jpg

b3df6c53683bc0134eb6897edbdfe418.jpg

Kod nas je visoka oko 170-180cm,ali mislim da ce preci preko 2m.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Kod mene je oko 175cm.......nemam iskustva pa neznam kolika treba da bude al cini mi se da je prevelika,neznam jel to normalno za artogu lg ili sam ja malko pretero sa anom

Ici ce ona i preko 2m visine,ako bude dobra cena kao i prosle godine napunices se ::novac::.
 
Nazad
Vrh