Uljana Repica 2015-2016

evo kako danas izgleda,j..e je kisa samo tako.Da ima pcela bilo bi neplanirano vise prinosa.

33nwxlf.jpg
 
KOlege,kakve su vam repice?Meni nisu bas nesto pogotovo u nasem selu,ovako kad se gleda izgledaju extra,ali kad malo bolje pogledas stabiljku ima sta da se vidi
 
Poslednja izmena:
ja moju danas obisao,s obzirom na prvi put ja sam zadovoljan,videcemo u zetvi rezultate,s kraja je zeru niza a kad se udje unutra korak dva ima je i oko 2 metra,ja sam 1.80cm visok............
2ic4e47.jpg

2rzq7pf.jpg
 
Jel imao neko problem sa poleganjem repice?Kod nas duvao neki jak vetar ili je oluja bila pa tamo gde mi je bila najbolja repica polegla,a gde je losija nista.Nije poleglo skroz do dole ali joj fali jos 20-30cm.
 
Zadruga sa kojom saradjujem oni rade sve sa Viktorijoom,kaze mi pre neki dan direktor da ce opet bitidobra cena prica se nesto oko42din
 
Poslednja izmena:
Po koja nista strasno,moze se na prste nabrojati,sad nepravi stetu,zato su zakon Clearfeald hibridi oprskas i kraj,sve stambura mraz ali nju nece.
 
Ima samo sto je probila trava na pocetku nisam dublje ulazio u parcelu treba ispratiti u zetvi mada fali tamo sklopa,ali zaklopila je redove,isao sam pre 5 dana u Madjarsku kod jednog proizvodjaca seje na 45cm kaze prvo su poceli da seju na svaki red,pa svaki drugi pa svaki treci i sad su presli da seju sa pneumackim masinam na 45 cm ima hibrid dkc extorm pocelo je grananje 10 cm od zemlje dok kod nas isti hibrid se grana na nekih 60cm od zemljista,ocekuju prinos preko 5t po ha,ali i ulozio je jako puno 3 puta je prskao regulatorom rasta i imao ukupno 10 tremana sto folijarno djubrivima sto insekticidi.
 
Meni je ovo sa pneumatskom interesantno ploce za sitna semena i prvo na 70cm,a onda se pomeriti na polovinu 35cm sejati pa me zato interesovalo ovo kod tvog komsije jeli uspelo.Moglo bi se probati jedno kj na jesen.
 
Jeli ovo ona sto je Igordulic slikao sejana na 70cm?Ako je ta,a cini mi se po onim salasima da jeste lepo izgleda ali eto neka kombajn kaze zadnji sud!
 
Nazad
Vrh