Uljana Repica 2015-2016

Ici ce ona i preko 2m visine,ako bude dobra cena kao i prosle godine napunices se ::novac::.

Nek se napunim.......pa da nagodinu posejem malo vise.......
Ponovicu pitanje koje sam postavio pre nekog vremena,pitanje nevazi za Dragana 18..........
Kojim sejacicama sejete uljanu repicu?......blizi se sajam pa se razmisljam u tom pravcu a nebi bas davao neke silne pare za sejacicu tipa amazone i slicno ako to moze da poseje neka jeftinija.......
 
A sto bi dao za jednu amazonku d9-30 ili rabe oko 15.000e,to je masina koja radi 5-6 dana u godini i onda lezi ponovo godinu dana,ako neka jeftinija masina moze da izbaci od 2.3 do 3 kg repice po hektaru zasto neuzeti nesto povoljnije nego se rasipati da bi neko pricao po selu "eno ga prosao sa amazonkom",nebolujem od toga nimalo
 
Kada budes otisao na sajam i uvideo koje su razlike u kvalitetu materijala i svega ostalog , pa onda i kvaliteta i dubine setve onda mozemo nastaviti diskusiju.

4sjtip.jpg


2e58htg.jpg
 
Slazem se da je sejalica izuzetn bitna, ali klati bika za kilu mesa nema svrhe. Moja stara kverneland sa rotacionim setvenim aparatom seje grame, a ne kile, ali ima jednu manu. Da bi posejala kvalitetno trazi kvalitetno spremljeno dok novije to ucine u dosta losije spremljeno zemljiste. Oonaj ko planira da seje vece kolicine treba da ima sejalicu, ali za probu je bolje iznajmiti.
 
Jel cuo neko nesto o ceni?Koja ce biti u zetvi?Ja gledao madjarsku berzu tamo je za maj mesec oko 370e/t.
 
I ja mislim da ce biti manje nego prosle godine.Prosle godine u mom kraju je bilo posejano sve ukupno oko 100ha,ove godine ima barem oko 500-600ha.
 
Ja sam sa mojom repicom zadovoljan,mislim da bi joj vec trebalo malo sunca,gledao sam naliva kao luda ali sad joj vec manjka sunce....
 
Svemu treba sunca. Repice izgledaju bolje nego prosle godine, a da li ce i roditi vise to ce se videti.
 
Nazad
Vrh