Uljana Repica 2015-2016

ja cu sutra odratiti konzulom i falconom...
 
Danas isao da obidjem i gamad se prca pun gas,gde god zavirim oni se tamburaju,negde sam primetio i jajasca,danas oprskao pa cemo pratiti i kad procveta.....
1zqgdup.jpg


- - - - - - - - - -

ja cu sutra odratiti konzulom i falconom...

jel falkon ide i u repici?
 
Juce oprskan sjajnik. Ima ga ko sitnih svetaca. Ocekujem da ce za 15 dana doci nova generacija.
 
Ako se ovako toplo nastavi ma sanse za drugu generaciju.
Neverovatno koliko fastak brz deleju, sad ih vidis sad ih ne vidis.
 
Oprskana repica danas, juce nije bilo toliko koliko je bilo danas... u roku 24 h bar 3-4 sjajnika po cvetu vise.Speglana sa Sucip 25 ec akt materija cipermetrin, imao sam ga kuci ,a zastitar mi je rekao da moze sa 0.6 l /ha. Repica izlgleda prilicno lepo.
 
jel sejao neko uljanu repicu na ledinu ? kako bi to bilo uzeo sam jednu parcelu nije par godina radjena ,pa razmisljam da uzorem ovih dana da se opravi do setve
 
U cetvrtak uvece odradjeno praskanje protiv sjajnika sa insekticidima perfektion i fastakom. Danas obilazene njive,primeceni novi naleti ali za sada samo po jedan na par buketa pupoljka sutra ili prekosutra morace da se ponovi.inace pocinje cvetanje.
 
Ima i kod mene Repicinog Sjajnika u malom broju ,ostavit ću još koji dan pa ćemo da vidimo. Inače i kod nas počinje cvetati.
 
Kod mene nije jos cvetanje bas krenulo, ali samo sto nije.
Vise strucnih zastitara mi je reklo da ne pamte ovako veliku populaciju.
 
Ja danas po treci put prskam od sjajnika,ima ih ko sitnih svetaca........a i rutave bube ima na cvetu,jedva sam oprskao kolika je narasla,jel to normalno da ovoliko nadjika?a umalo mi danas nije u kabinu uleteo pozamasan srndac,ja opusteno prskam a on odjednom iskoci ko metak,skoro pa da sam se i usr....o
1zvr6ld.jpg
 
Kod mene naprotiv ove godine lepse izgleda nego prosle. Bolji sklop, ujednacenija, naprosto lepsa na oko. Sta ce biti do kraja to je ovog momenta tesko prognozirati.
 
Nazad
Vrh