Uljana Repica 2015-2016

Isao sam 2 lit na prskalicu od 600lit i sa time sam presao 3 hektara, a cena je oko 7000din litar,neznam jos nisam platio.
 
Danas sam proverio,caramba kosta 4400 dinara.........
sto se tice fastaka,jel on deluje samo trenutno sto se nadje na parceli insekata ili je aktivan i narednih par dana i ima delovanje i preko lista?
 
slike.php
[/URL][/IMG]ja sam prosetao kroz repicu i nisam primetio nista u smislu bolesti ili insekata
slike.php
[/URL][/IMG] I video sam da pocinje da izbacuje gore pupoljak (msm na cvet)... :ppozdrav:
 
Prva mi je godina pa svasta pitam.....ako se sad uradi fastakom posle koliko vremena se sme opet prskati istim,posto sam procitao da dvaput se sme u godini na istoj parceli......
 
Ja sam dobio preporuku da jos ne radim insekticidom jer trenutno nema aktivnosti pipe koja pravi stetu. Trenutno je aktivan samo sjajnik, ali on ovog momenta ne moze da napravi nikakvu stetu i nema ekonomskog efekta tretirati povrsine insekticidima. Receno mi je da sacekam da se jos malo podigne temperatura.
 
Poslednja izmena:
Danas sam se cuo sa zastitarkom i rekla mi je da jos nije vreme za prskane jer jos nista ne moze da joj naskodi ozbiljnije...
 
Danas sam bio u obilasku repice u Vrscu i ovde kod mene u selo, I primetio sam da repica koja ide u visini sad ima jedno 3-5 sijajnika po biljci.
 
Ja sam dobio preporuku da jos ne radim insekticidom jer trenutno nema aktivnosti pipe koja pravi stetu. Trenutno je aktivan samo sjajnik, ali on ovog momenta ne moze da napravi nikakvu stetu i nema ekonomskog efekta tretirati povrsine insekticidima. Receno mi je da sacekam da se jos malo podigne temperatura.
A kod mene bilo vise pipe od sjajnika.Pipa moze opasno da osteti usev ali kada se izlegu crvi u stablu,a za sada samo se hrani i ne polaze jos jaja.Zato usmrtis "mama" pipu pa dece nece ni biti.
 
Trenutno stanje repice,jos malo pa pocinje puno cvetanje,ima da je po koja cvetala,sjajnik je tu i mislim da cu sutra popodne izaci da prskam sa Nurele D 1lit/h+Wuxal Bor 1lit/h
10e0wtc.jpg

mbpzeo.jpg

Evo kako je Kinez(Ronin akt.mat Kletodim) resio uskolisne i samorast sa dozom od 1lit/h,znaci nemora skupi preparati i moze Kletodim
iyopc4.jpg
 
Kao kod mene na slikama,jajara je tu i ceka da otvori cvet,sto ce biti do vikenda,al nazalost to nece docekati:haha:
 
Nazad
Vrh