Ulja i maziva!

Uzmi Agip (Eni) iz Jusel-a kvalitet super, cena super sta ces vise, renomirani brend.. cena za 20 lit nekih 6300 din, pricam o ulju 15w-40 S3 ili 15w-40 S7 6500 din (visoki sandard)
 
Danas kupljena bacva Mobil Delvac Super 1400E:osmeh:. Zemlja porekla je Italija. Nudili su mi Delvac MX, ali kako imam starije motore, odlucio sam se za Super 1400E. Ulje smo kupili kod ovlascenog uvoznika Plattner-a sa kojim saradjuje vise ljudi iz ovog kraja. Cena za 1l je 385din(prodaja za fizicka lica), ali kako smo dobili popust jer smo kupovali preko firme, kostalo nas je 290din sa PDVom. Jos da kupim pumpu da imam sa cim da ga tocim...
 
Poslednja izmena:
Dobro ste uradili. Cena je o.k. (za firme je na bure baš toliko, oko 2,5€ ... za veće količine i dugogodišnje kupce i nešto manje).
Pumpa ili da se podigne na postolje (da stoji horizontalno) kada i obična slavina rešava problem.
 
Nisotec Univerzal 15w40 katastrofa dobili ga na nekoj akciji u Nis-u uz agrokarticu , posle 100 sati traktor ga svukao do pola, pre toga sipan Bison Hyperflow potrosi ga do pola na 250 sati na koliko ga i menjam. Izgleda da mnogo isparava! Dobice Bison opet i ne menjam ga. Inace osim tanjiranja i plitkog gruberisanja nije bilo velikih opterecenja, transport u zetvi, kosenje trave setva i to je to.
 
Dobro ste uradili. Cena je o.k. (za firme je na bure baš toliko, oko 2,5€ ... za veće količine i dugogodišnje kupce i nešto manje).
Pumpa ili da se podigne na postolje (da stoji horizontalno) kada i obična slavina rešava problem.
Nadam se:osmeh:. Dojadilo mi vise da kupujem ulja na manju kolicinu i sutiram kante po dvoristu:haha:. Em placam vise, em kad kupim Modricu(kanta 10l i 20l), ispod cepa nema folija, pa je lutrija da li sam dobio original ili fals.
Sto se tice pumpe, to je reseno. Rekao kum da ce nam dati. On nabavlja Ambra ulja u limenim kanisterima od 20 ili 25l, pa mu pumpa nije potrebna.
 
Stalker jel može u kratkim crtama karakteristike Agip Sigma E7 15w40 ulja,nudi mi se povoljno planiram da ga uzmem, na koliko je interval zamene,i izvinjavam se ako je bilo već reči o ovome.
 
Nisotec Univerzal 15w40 katastrofa dobili ga na nekoj akciji u Nis-u uz agrokarticu , posle 100 sati traktor ga svukao do pola, pre toga sipan Bison Hyperflow potrosi ga do pola na 250 sati na koliko ga i menjam. Izgleda da mnogo isparava! Dobice Bison opet i ne menjam ga. Inace osim tanjiranja i plitkog gruberisanja nije bilo velikih opterecenja, transport u zetvi, kosenje trave setva i to je to.
I meni na 82 trosi Nisovo 15-40.pre toga na lukoil nije imao toliku potrosnju.
 
Stalker jel može u kratkim crtama karakteristike Agip Sigma E7 15w40 ulja,nudi mi se povoljno planiram da ga uzmem, na koliko je interval zamene,i izvinjavam se ako je bilo već reči o ovome.

Mislim da je bilo ... ali nema veze. Odgovor je kratak.
Agip ulja su kvalitetna ulja. Po povoljnoj ceni su (naravno) odlična kupovina.
Ulje se menja pre svega po savetu proizvođača motora ... Agip Sigma kao ACEA E7 bi trebalo da se menja na 250 rh (što se samog ulja tiče).
Pozdrav!
 
Pozdrav znalci.Koje motorno ulje smijem koristiti za New Holland Td5 115 umjesto Ambra Mastergold HSP,koje je njegovo servisno ulje a meni je tesko dostupno.
Specifikacije su sledece

API CI-4/CH4

ACEA E7/E5 Hvala...
 
Poštovani,
Upravo ste sami sebi odgovorili: bilo koje ulje renomiranog proizvođača koje ispunjava navedene specifikacije.
Uzmite API CI-4 i ACEA E7 kao primarno (i minimalno). Najbolje da je ispunjeno što novije E7, po mogućstvu E7-12 ili makar E7-10.
Dobra mogućnost su i API CJ-4/ACEA E9 koja ispunjavaju prethodno uz još malo viši kvalitet (doduše i cenu).
Primer:
Shell Rimula R4 X 15W-40 je ono što Vama treba ... R4 L bi mogli da razmotrite kao još bolju varijantu.
(isto za bilo kog proizvođača)
 
Dosao na red remont menjaca i naravno zamena ulja:osmeh:. Sad se tu postavlja pitanje koje ulje staviti? Pre sam sipao sae 90 a sad vidim ulja sae 80w-90 i 85w-90. Ima li kakve razlike izmedju tih ulja?
Najradije bih kupio Mobil jer me izadje kao i Modrica jer dobijam i popust prilikom kupovine, a jos i neplacam PDV:osmeh:.
 
Ima li negde neka akcija motornog ulja ? Po citanju prethodnih poruka kupio bih 20-50(motor je blizu 30godina bez otvaranja) a nema ni manometar,nego samo lampica.

- - - - - - - - - -

Kakva su Lukoil ulja ?
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/s960x960/11807311_863915727009835_528753566401787468_o.jpg
 
Avantgarde 20W-50 je vrlo dobro ulje. Sasvim podesno (i) za starije mašine. Cena je umerena (sasvim dobra).

- - - - - - - - - -

Dosao na red remont menjaca i naravno zamena ulja:osmeh:. Sad se tu postavlja pitanje koje ulje staviti? Pre sam sipao sae 90 a sad vidim ulja sae 80w-90 i 85w-90. Ima li kakve razlike izmedju tih ulja?
Najradije bih kupio Mobil jer me izadje kao i Modrica jer dobijam i popust prilikom kupovine, a jos i neplacam PDV:osmeh:.

Razlike je (veoma) malo. 85W-90 možete slobodno koristiti. Ima nešto nižu tačku stinjavanja ... razliku skoro da nećete ni primetiti (možda zimi kada je 85W-90 bolje i može se koristiti i do -10). 80W-90 ulja su obično za nijansu ređa ali su bolji izbor za niske temperature (npr. -15 a upotrebljiva su i do -20). Koristite ulje istog nivoa kvaliteta kao i do sad (GL-4 ili GL-5) a viskoznost izaberite prema napisanom.
 
Slažem se, Modriča MG je vrlo dobro ulje. Cena bi mogla biti i manja ali je podnošljiva (i unutar "budžeta").

Uopšte, API CF-4 sam već navodio kao optimalni nivo kvaliteta za starije mašine (70-te, 80-te).
 
Nazad
Vrh