Ulja i maziva!

Promenjeno ulje u traktoru. Nabavio Lukoil Avantgarde extra 15w 40, po ceni od 8300 din/18 lit, iliti negde oko 460 din/litri. Pre ovoga sam koristio Mannol 20w50, i mogu reci da nisam zadovoljan. Do 100-120 sati sve je u redu, a posle pocne da ga trosi. Do 160og sata sam dolio oko 2 litre, sto mi se nikada nije desavalo. Inace, pre ovog ulja sam koristio Modrica HD S sae 30.

Sad cu videti sta se desilo s motorom, da li je do ulja bilo, ili motor vec pokazuje prve znake istrosenosti!
 
U svakom slučaju proverite motor (naročito zaptivke). Ovo je uopšte savet kada se naglo poveća potrošnja ulja.
Ipak, ne mora da bude posebno loše. I ne mora da bude (uvek) do ulja. Čak u većini slučajeva ne bude.
Ne znam o kojoj se mašini radi, ali je činjenica da ste sa ulja nižeg kvaliteta (naglo) prešli na više aditivirano ulje, sa efikasnijim detergentima (i većom koncentracijom istih). Nije čvrsto pravilo (iako je teorijski zasnovano) ALI u praksi se često dešava da se pri ovakvom prelazu posle izvesnog broja sati rada motora (dok deterg. počnu da deluju) poveća potrošnja motornog ulja.
Možda ste posle tih 160 sati (iskreno pre sipanja dao bih vam preporuku da to uradite i ranije, na npr. 125rh) trebali zameniti ulje.
Kako kažu (praktično stav industrije): "potrošnja ulja se obično ustali nakon 2-3 izmene ulja".
VAŽI SAMO ZA MOTORE U DOBROM STANJU (novije mašine ili unutar fabričkih tolerancija).
Kod starijih mašina može biti svašta ali osim potrošnje istrošenost motora je vidljiva i po padu pritiska ulja uz manju kompresiju (ako ništa drugo).
Dakle prvo mehaničar mora reći svoje. Ništa nije isključeno. Ipak, može biti i nešto benigno (neka zaptivka ili prethodno naveden efekat ispiranja nakupljenih taloga od mineralnih ulja nižeg kvaliteta).
Više ne mogu da garantujem ni za sebe a kamoli neku multinacionalnu kompaniju ... ipak, Avantgard seriju je Lukoil razvio u saradnji sa Lubrizol-om (ne samo kupovinom aditiva). Samim tim ne bi trebalo da bude loše, naprotiv.
 
Pitao sam vec kakvo je po vama ulje OMV TRUCK 15W40,ja sam zadovoljan. Ovo sam poceo kupovati na predlog poznanika jer je koristio comma,i naleteo na kopiju i presao na OMV. E,sad kad pogledam cene koje vi placate ovo ulje ispada skuplje od svakog poznatijeg. Litar izadje nesto preko 500din,i posto su ukinuli proizvodnju 15w40,sad proizvode 15w50,pa sam sad kupio Eni 15w40,koje je kupio jedan clan i koji je pohvalio ulje. Mada mi nekako izgleda sumnjivo iako je kupljeno u radnji koja je dobro snabdevena,sad,videcu kad ga budem ulio i traktor upreg'o.

OMV ulje se ipak prodaje na pumpama i nema kopija,dok ostalih ima,i to je bilo presudno prilikom kupovine,ali ajde i da se promeni,pa cu videti dal je bolje,ili slicno...samo da nije neka losa kopija!
 
Već sam rekao nešto slično (ali nije loše ponoviti), ako bih MORAO da sažmem u par rečenica: kako kupovati ulje? Bilo bi:
1) Pogledajte tražene specifikacije. Izmite iste ili jedan stepen veće (gde je moguće, ali da nije "ekološki" standard, dakle bolje isti ako niste sigurni).
2) Viskoznost, po preporuci proizvođača, ako je dato više njih, prilagodite klimatskim uslovima (kod vas) i uslovima korišćenja. U slučaju nedoumice posavetujte se sa nekim ko se u to dobro razume. Umesto monogradnih dobro je koristiti multigradna, za nijansu veća viskoznost (istih specifikacija) neće škoditi (može povećati potrošnju goriva 0,5-1% što je u praksi zanemarljivo).
3) KUPITE ORIGINALNO ULJE RENOMIRANOG PROIZVOĐAČA (pa je manje bitno kog, prema sopstvenim afinitetima).
4) Kupite makar originalno ulje ...
5) Ne kupujte ni najjeftinije ni najskuplje (osim ako nemate poseban razlog za ovo drugo).
Kraj.

P.S.
Pumpe samog proizvođača su posebno sigurna mesta za kupovinu. Očigledno je zašto.
Nije samo OMV ima i drugih.
Uvek je bolje platiti i 20% više ("2xPDV") ako niste sigurni u originalnost ulja!
 
Standarde pogledam i uporedjujem,mada dzaba sto je to sve navedno ako je kopija. Zbog toga mi je i bilo sigurnije kupovati na pumpi,makar bilo i skuplje,a razlog prelaska na ovo ulje sam naveo u postu iznad,a kvalitet cemo videti...
 
U traktor sam do nedavno sipao OMW 15w40 koje sam nabavljao od jednog našeg člana, odlično ulje!! medjutim kanta je od 20 litara pa zafali 2-3 litre za dva menjanja, pošto ne želim da ga mešam sa ostalim proizvodjačima nakon toga sam dva menjanja sipao Comma 15W40 CF-4/CL-4 ali zbog straha od kopija sam prešao na Bison Hyperflow 15W40 CH-4/SL i verovatno ću da ostanem na njemu do daljnjeg .
 
Zdravo svima, imam 2 ursusa, 355 i 360, sipam modricu super MG 15w-40, kontao sam preci na modricu HD S-3 20-50 ili maxima long life 20-50
Ipak su to starijije konstrukcije motora, mozda bi im vise odgovaralo ovo viskoznije (gusce) ulje. Jos da naponem, da je ovaj long life bas namijenjen za starije motore, i motore koji su presli puno kilometra.
Koji je vas savjet ?
 
Poslednja izmena:
Ništa ne fali ni MG 15W-40 ali jeste pitanje za medalju zbog poznate "kvake 22" jer posle prvih simptoma (veća potrošlja ulja ili manji pad pritiska ulja, na leru naročito, posle težeg rada, naročitije) je "lako junak biti" pa dati takav savet.
Ipak, ako mašina ima preko 5000rh ne može se ovim pogrešiti. Jedino voditi računa da je to za do -10°C (ili da se čuva u garaži gde nije niže od toga, ako se koristi zimi) što je opet bolje od monogradnih ulja (SAE 30 ili 40).
Grubo rečeno SAE 20W-50 je "zamena" za SAE 40 (sa boljim osobinama kod niskih i visokih temperatura, slično kao što je 15W-40 za SAE 30).
HD S-3 ne postoji u 20W-50 već samo 15W-40 i kao monogradne varijante (30, 40). Može da posluži ali je ipak slabijeg kvaliteta (od MG).
Zato mi se čini Long Life kao bolji izbor. To ulje i jeste za starije motore sa povećanom (ili još ne) potrošnjom ulja.
Dakle od marta do novembra bi to bio dobar izbor a za celu godinu je 15W-40 bolje (ili za zimske uslove).
I svakako nije dobro rešenje za novije mašine (čak iako ispunjava zahteve), baš zbog viskoznosti.
 
Ja sam i Bizon i Mabanol zamenio upravo Modričom Maxima MG 15-40w.Pokazalo mi se daleko bolje od prethodna dva koji su bili servisno nasuti.Sada u sve traktore sipam upravo taj modričin proizvod.
 
Ništa ne fali ni MG 15W-40 ali jeste pitanje za medalju zbog poznate "kvake 22" jer posle prvih simptoma (veća potrošlja ulja ili manji pad pritiska ulja, na leru naročito, posle težeg rada, naročitije) je "lako junak biti" pa dati takav savet.
Ipak, ako mašina ima preko 5000rh ne može se ovim pogrešiti. Jedino voditi računa da je to za do -10°C (ili da se čuva u garaži gde nije niže od toga, ako se koristi zimi) što je opet bolje od monogradnih ulja (SAE 30 ili 40).
Grubo rečeno SAE 20W-50 je "zamena" za SAE 40 (sa boljim osobinama kod niskih i visokih temperatura, slično kao što je 15W-40 za SAE 30).
HD S-3 ne postoji u 20W-50 već samo 15W-40 i kao monogradne varijante (30, 40). Može da posluži ali je ipak slabijeg kvaliteta (od MG).
Zato mi se čini Long Life kao bolji izbor. To ulje i jeste za starije motore sa povećanom (ili još ne) potrošnjom ulja.
Dakle od marta do novembra bi to bio dobar izbor a za celu godinu je 15W-40 bolje (ili za zimske uslove).
I svakako nije dobro rešenje za novije mašine (čak iako ispunjava zahteve), baš zbog viskoznosti.

Hvala na odgovoru
nisam napisao da 355 ima preko 8000 radni sati, bas je izradjen traktor, onako momacki. Nikad se nije stedio, dosta je radio u sumi, oranje, tanjiranje te teze poslove, potrosnja ulja nije strasna, primijeti se u tezim poslovima da malo troskari ulje. Zato sam mislio uzeti 20w-50.
Dok u 360 je MG 15w-40, nema nikakve potrosnje ulja, stvarno je kvalitetno ulje. Traktor je mladji 10 godina, i ima dosta manje radnih sati pa je kao sto rece "kvaka" u tome.
 
Drago mi je da sam pomogao.
Inače, da bi bio jasniji (kad imam više vremena, nego pre podne):
Super MG i Long life (za komercijalni program) su (praktično) istog nivoa kvaliteta uz ispunjenje:
API CF-4/SG, ACEA E2/A3/B4 i odobrenja MB 228.1, MAN 271 i Volvo VDS.
Razlika je najviše u viskoznosti (i nekim mali procentom dodatnih aditiva kod LL).
Kao što sam rekao HD S3 ispunjava niže standarde (API CD/SE i MB 227.1) ali HD S-3 stiže i do API CF-4/SG ali ima manu što je monogradno.
Naravno, za iole novije mašine (druga polovina devedesetih) bi Maxima Turbo (15W-40) bila bolji izbor (sa API CI-4).
I tako dalje (preko polu-sintetičkih (HC) i potpuno sintetičkih ulja za Euro 4 i Euro 5 motore).
To su sve kvalitetna ulja (u svojoj klasi) ... tu i tamo bi mogla biti jeftinija ali cena ionako (i kod drugih proizvođača) mnogo zavisi i gde se, kako i koliko kupuje.
 
Ja nisam naučnik(stručnjak) ali imam oči.Kada se ulje na 150 sati mešovitog rada jako razbije,pocrni i kad je vruće pada pritisak to za mene nije ulje.To je slučaj i sa Bizonom na 200rs ,a Mabanol to pokazuje već na 150rs.Kod Bizona je to drastični pad pritiska kad je vruć i imam utisak da sve preko 200rs je reskir ga koristiti.
Probao sam sa Modričom Maxima MG 15-40w u YTO 904.Posle celih 200sati nema dosipanja ni malo niti pada pritisak u odnosu kad je bilo sveže nasuto.Mnogo lepše se lepi na prste u odnosu na Bizon koji je prethodno sipan u istoj gradaciji 15-40W.
Pošto mi se u toj probi Modriča jako svidela sada ide i u IMT-ove i u MTZ.
Inače ulja menjam na 250rs,a traktori mi tokom tih 250rs ne traže dosipanje.
 
Viskoznost (unutarnje trenje) je osobina tekućina i plinova da pružaju otpor međusobnom kretanju njihovih slojeva.

Jače viskozna tvar djeluje ljepljivo i teško se preljeva. Ulje ima veću viskoznost od vode ali ima manju gustoću i pliva na vodi. Grijanjem ulje znatno gubi na viskoznosti dok se viskoznost vode smanjuje manje pri zagrijavanju. Viskoznost tvari opisuje koeficjent viskoznosti i mjeri se u paskal-sekundama (Pa · s


Procitano na vikipediji
 
Poslednja izmena:
Ja sam jos od oca cuo, kad mijenja ulje u traktoru, a naravno obrtomijer ne radi, kad digne mjerac, stavi kap ulja na prst, i vidi kakva mu je ljepljivost....
Mozda to jest smijesno, al tako samo radili godinama, da ne pricam o tome kava je finansijaka situacija ovdje kod nas u RS (BIH) i kava nam je ispravnost mehanizacije koja je stara u prosjeku 25-30 god.
Postujem svako strucno miseljenje, i bas sam trazio savjet prethodnih par postova, od osoba koje su strucnije od mene, i jos se jednom zahvaljujem svima koji su mi pomogli.
Mislim da ne treba nikog ismijavati sa nekavim samoukim metodama, jer muka covjeka natjera bukvalno na sve zivo, da se snalazi kako zna i umije.
 
Nazad
Vrh