Ulja i maziva!

I vi ste i dalje ubedjeni da su sva ta silna ulja stranih zvucnih marki orginal,alo razbudite se ovo je Srbija.
I kod mene u selu je covek radio Castrol ulje,ala je covek razbijao od posla,sve u full-u,ma orginal nema da se dvoumi kupac ali,ima uvek ali,radio covek radnju navatase ga....:osmeh:
 
Ja sam prosle godine prvi put koristio Bizon ulje.posle 120 radnih casova koliko je traktor napravio od promene ulja ,kada izvadim merac i pogledam nivo to ulje se jos zuti,tako da sam bas zadovoljan,a i pritisak je dosta dobar
 
Slazem se i ja da je Srbija zemlja prevaranata, negde moras kupiti ulje, po meni neka bude to zvanicno glavni uvoznik tog ulja koje se planira sipati.
 
Mobil ulja naj sigurnije u Platneru kupovati, bolju cenu dobijes nego u ducanima i dostava na kucnu adresu ne kosta nista, pa vi sad vidite dal vam se isplati da kupujete kojekude.
sva ulja je naj sigurnije kupovati u metrou,jer cinjenica je da je jako tesko uci u kucu poput metroa da bi bilo sta prodao preko njih.drugar koji je tamo od samog otvaranja mi je rekao da u slucaju bilo koje reklamacije potrosac bude namiren u jako brzom vremenskom roku,za bilo koju vrstu robe...a oni se posle kod njih namiruju vrlo lako jer da bih usao u metro moras da imas neku vrstu depozita ili menice na jako veliku cifru.kupujem tamo mobil a od tomica bizon....
 
Mozda je najbolje da pitate gde kupuje ulje ovaj iz Leskovac.
Nisam siguran jel' se zeza il misli ozbiljno,ako se zeza nek mu je oprosteno a ako je ozbiljan onda mu ne bih dao da vozi ni trotinet,

- - - - - - - - - -

Mozda je najbolje da pitate gde kupuje ulje ovaj iz Leskovac.
Nisam siguran jel' se zeza il misli ozbiljno,ako se zeza nek mu je oprosteno a ako je ozbiljan onda mu ne bih dao da vozi ni trotinet,i ne znam sta znaci ''hvalilo'' kao da ne pricamo istim jezikom,
 
Metrou je dobavljac Platner jer je glavni diler u REGIONU.

Poštovani Dragane, slažem se da je najbolje kupovati od Plattner-a. To sam i na blogu i raznim forumima (misli i ovde) više puta naglasio.
Plattner je AUTORIZOVANI distributer (i jedini u zemlji). Metro je dobar izvor originalnih ulja, jer kupuju samo od autorizovanih distributera (uvoznika) ili dovlaže iz inostranstva.
Platner je veliki i značajan "diler" ... pa i u Regionu ... zavisno od toga šta se podrazumeva (bivša SFRJ, Balkan ...).
Većih distibutera ima u Rumuniji i verovatno u Mađarskoj. U Mađarskoj je ExxonMobil Business Support Center Hungary Ltd - Budapest (Centar za podršku poslovanja Exxon Mobil koorporacije sa više od 1000 zaposlenih).
Nije reklama nego se može proveriti i na sajtu ExxonMobil-a.
Plattner ima status: Elite Club Bronze 2010 ("Bronzanog" distributera, što je respektivan status).
Dakle Rumunija ima 4 distrobutera ("dilera"), dva bez Elitne klasifikacije, jedan Silver i jedan Gold.
Uglavnom, sve se slažem, ali sam vas dopunio, ako se ne ljutite.

- - - - - - - - - -

Imenjace to je najpametnije.

Jeste najpametnije, ali ne zna šta propušta :haha:

- - - - - - - - - -

Uzgred, zavidim Panonstibu na čeličnim živcima ... nije za banovanje (treba se malko i nasmejati) ali treba označiti šta je ozbiljno a šta ne. Ono je pravi kalambur, kakofonija, od svega pomalo, tu i tamo nešto potrefljeno ali zaista ne treba uzimati zdravo za gotovo (ozbiljno) jer je onda opasno.
 
Imam jedno pitanje za @Stalker...
Zasto u Srbiji nema kvalitetnih ulja kao u EU?
Cak i kod ovlascenih distributera isto ulje je neuporedivo losije nego ono doneto iz EU.
Imam fobiju od raznih Selova, BP-a, Kastrola... po ceni od 590 din/litri... Identicna ulja u EU su 15-20 eu po litri...
 
Pravo pitanje ... ali ostaće bez punog odgovora.
Jednostavno "politika kuće (firme)". Opšte je poznato da se roba za široku potrošnju (pa verovatno i maziva) prave u dva ili tri kvaliteta na nivou Evope. Zvanično se radi o (zvuči sarkastično, ironija je manje od toga, možda je Vlada (odozgo) bio i ironičan ali ovo je baš sarkazam):
"Prilagođavanju (stvarnim) potrebama korisnika u pojedinim regionima (Evrope, Sveta)" (otprilike, mada većina proizvođača ćuti o tome).
Kada bi se to ozbiljno istaživalo došli bi do toga (verovatno) da je razlika u višim serijama manja (logično koriste novija vozila) a kod ulja za starije motore veća. Iskreno, deo toga je često i vidljiv (nešto niži standardi ili odobrenja ili nedostatak istih) ali je verovatno sve u nivou standarda (po ko zna koji put da ponovim, nije isto ispuniti i premašiti ih).
Zvanično je ono što piše na etiketi ispunjeno i smatram da i jeste.
Dobar deo razlike je u višim troškovima maloprodaje (na "trulom" zapadu) ili porezima ali to ne može da objansni dva ili tri puta veće cene (nikako). Doduše uzmite u obzir da je na Zapadu velika razlika gde se kupuje a cene za servise su slične ovim našima u maloprodaji ili neznatno veće.

Dakle, razlika u kvalitetu (verovatno) postoji ALI nije "neuporediva" već je "uporediva".
Kolika je zaista razlika možemo ipak samo nagađati.

P.S.
Ne može se to dokazati samo na jednom vozilu ili sa par zamena ulja. Mora se ispoštovati procedura da bi se statistički uzorak smatrao značajnim.
Ispitivanje se mora raditi u kontrolisanim uslovima ... sve to košta izuzetno mnogo (a morate raditi za više proizvođača, zašto bi "raskrinkavali" ako ima šta da se "raskrinkava" samo jednog). Bez šestocifrene sume u evrima (više od 100 hiljada €) ne vredi ni razmišljati o tako nečemu.

P.P.S.
Nije tajna da se ulja prave na raznim lokacijama ali zvanično te ne treba da utiče bitno na kvalitet. Za velike kompanije nije problem (čak) ni da to sprovedu (i razlike budu simbolične). Čak ih i ne košta mnogo.
Zato ne treba baš biti ni isključiv. Malo je i do naših (starih) vozila, mašina ... Niti je "đavo" toliko crn a ni ogledalo uvek krivo za izgled.
Ponavljam: razlike su moguće ali ne verujem da su velike. Često se dešava da se povlače neprodati stokovi sa Zapada, ali onda su to ista ulja, malo odstojala (i možda zastarela, pojavila se nova verzija, poboljšana) i to je sve. Mislim da je u većini slučajeva baš tako.
 
Moze li se negde nabaviti comma ulje 20 w 50, treba mi 5-10 lit?
U vrscu imaju samo kanister od 25 lit, nesto preko 11000din, nema manje.
 
Treba mi savet od člana Stalker a i od ostalih kolega. Planiram uskoro da kupujem ulje, već četiri godine koristim Bizon 20w50 i zadovoljan sam sa njim, ali ipak se trenutno dvoumim između ‚‚Bizon 20w50‚‚ i ‚‚Texsako td 20w50‚‚. Juče sam zvao predstavnike ovih ulja i cena im je maltene ista Bizon je 380din a Texsako 375din , cena je po litri na bačvu (bure). Koje je po vama kvalitetnije ulje .
 
Da li neko recilkira ulje u blizoj okolini? Sta radite sa svojim preradjenim uljem? Nakupilo mi se do stotinak litara
 
Namažeš kotobanju ako je drvena pa podmazivanje lanaca,daske na plugu,korito hedera...mnogo namena ima.
 
Treba mi savet od člana Stalker a i od ostalih kolega. Planiram uskoro da kupujem ulje, već četiri godine koristim Bizon 20w50 i zadovoljan sam sa njim, ali ipak se trenutno dvoumim između ‚‚Bizon 20w50‚‚ i ‚‚Texsako td 20w50‚‚. Juče sam zvao predstavnike ovih ulja i cena im je maltene ista Bizon je 380din a Texsako 375din , cena je po litri na bačvu (bure). Koje je po vama kvalitetnije ulje .
bizon i to jako puno kvalitetnije jer koristi bazu mogula koja je najkvalitetnija podloga...
 
Treba mi savet od člana Stalker a i od ostalih kolega. Planiram uskoro da kupujem ulje, već četiri godine koristim Bizon 20w50 i zadovoljan sam sa njim, ali ipak se trenutno dvoumim između ‚‚Bizon 20w50‚‚ i ‚‚Texsako td 20w50‚‚. Juče sam zvao predstavnike ovih ulja i cena im je maltene ista Bizon je 380din a Texsako 375din , cena je po litri na bačvu (bure). Koje je po vama kvalitetnije ulje .

Razlika nije velika. Naročito u 20W-50 viskoznoj gradaciji. Slične standarde ispunjavaju ali je mala prednost na strani Texaco-a (ACEA E7:04 u odnosu na ACEA E3). I uopšte mala razlika je verovatnije na strani Texaco Ursa-e.
Kod 15W-40 nemam nikakvih dilema Texaco je (jednostavno) za klasu bolje ulje (od Bizon Hyperflow).
Da je Bizon bolji "jer koristi bazu mogula koja je najkvalitetnija podloga", ne bih se složio.
Mogul bazna ulja jesu kvalitetna (od relativno skoro za pojmove industrije, znači proteklu deceniju) ali je Chevron (Texaco) ta (HC) ulja IZMISLIO.
Za II baznu grupu (neka od Mogul su I i I+) Chevron skoro da nema konkurenciju na svetskom nivou (osim što ih je ExxonMobil prevazišao sa II+ ali je opet to skuplje). Doduše za 20W-50 čak HC ulja i nisu u upotrebi (ili tek kao deo). ITD.
Kako god, Chevron(Texaco) mineralna može nabaviti povoljnije (i probiravati) a HC tehnologiju ima vodeću (Chevron-Lumnis).
Doduše dodatno prerađena HC ulja (III bazna grupa) je druga stvar (gde nisu vodeći) ali je to nebitno za ovu diskusiju (15W-40 i 20W-50).
Exol jeste solidan proizvođač ali je daleko od Chevrona. Nemam podatke o Bizol (što može biti dobro) ali za Texaco imam i mogu reći da su se u eksploatacionim (teškim) uslovima (doduše 10W-40 i 15W-40 Ursa ulja) pokazala kao vrhunska.

Kako je razlika u kvalitetu (za 20W-50 mala) cena bi odlučila a pošto je praktično ista, onda (za mene) nema dileme.

P.S.
Individualna iskustva mogu biti različita a navedeno je nešto što važi za većinu slučajeva (ne 100%).
Nije reklama za T niti mi to treba (baš suprotno) ali eto mišljenja. Naravno da ni dinar od T nisam dobio (niti je izvesno). Čak sam (možda) koji dinar i izgubio ali nisu oni (direktno) za to krivi, pa zašto bih se (pa) ljutio. Čisto da se zna, baš ne navijam (posebno) za njih. Ali kad je nešto kako jeste, onda se ne libim tako nešto reći.

(I na kraju, šta li mi je ovo trebalo ... pitam se, pitam)
 
Nazad
Vrh