Ulja i maziva!

Ovo postaje neozbiljno, stvarnooo :haha::haha::haha: Ova tema je do sad bila dobra, sta se ovo dogodi? :sta:
Ima tema za takve stvari http://poljoinfo.com/showthread.php...ike-video-i-ostalo-5/page120&highlight=zabava
horse.gif
 
neznam dal su 500e zavas male pare,nisam ja za nobelovu nego vi neznate i nesmete takvo ulje da stsvite u motor.npr pođeš na put motor izbaci ulje na min.ostane ,sipao si 15w40,kastrol,na prvu benz.pumpu nema kastrol al ima galax20w40,šta neće dosipate će pustite da zariba motor,mislim malo ,,ala se ovde pišu gluposti,,
brate uz duzno postovanje sta ti bre pricas,cas ovo cas ono....
pricas price za malu decu,bolje izbrisi post da ti se narod ne smeje odavno nisam video da je nesto ovako neko napisao....
 
ma ja znam dasam nepismen i to nije strašno,nego paore ti beše pisao neke elaborate i davao magistraturu doktorat a verujem da ideš na redovne simpoziume iz stručno-profesionalno usavršavanje.ja nedajem savete ,nego iznosim šta moze i šta mislim da moze i zaštasam siguran da moze.tintoreti izvinjavamse.moderator moze da izbriše moje postove.

- - - - - - - - - -

lljudi ja godinama tako vozim kola nikad na motor nije hvalilo ništa,a vi mozete da se smejete do sutra nezameram,prvi put kad naj...te pa kad vas špricaju mehaničari znaćete o čemu pričam
 
zato što ti riknula turbina,ili iber lauf ili semerinzi procureli ili negde nešto zapušilo pa probilo,i zbog takvih mi imamo šlep turu le-su 80.ooodin pa sad vidi.

Voleo bih da mi objasnite kako moše da rikne iber lauf? I da li Vi znate šta je iber lauf?
Voleo bih da mi objasnite kako može da rikne turbina pa toliko ulja da izgubi? To se ne dešava odjednom pa da ne znam šta mi je činiti.
Šta može da se zapuši pa da probije. Samering može da curi i pojačava intenzitet curenja.Valjda ću dotle primetiti pa ću ga zameniti.

Da li Vi uopšte znate za šta služi ulje, šta su to deterdžentna svojstva ulja šta su to aditivi šta su impruveri šta su smolaste materije šta je to TBN ....... i da li to može da se procedi i dalje koristi kao novo ulje?Da li ulje mineralno i sintetičko može da se meša osim u Vašoj izvedbi? Stvarno se neotkriveni talenat i zato bih Vas ja sa ovim teorijama predložio za Nobelovu nagradu jer ovako nešto još nisam čuo ni video, ali očigledno da za sve postoji vreme. :osmeh:

Ovaj način cedjenja ulja ćete koristiti posle III svetskog rata ako preživite jer ga sigurno neće biti po povoljnim cenama u prodavnicama pa ovo znanje i iskusto sačuvajte za ta vremena, a dotle kupujte kvalitetno ulje u prodavnicama.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da mi objasnite kako moše da rikne iber lauf? I da li Vi znate šta je iber lauf?
Voleo bih da mi objasnite kako može da rikne turbina pa toliko ulja da izgubi? To se ne dešava odjednom pa da ne znam šta mi je činiti.
Šta može da se zapuši pa da probije. Samering može da curi i pojačava intenzitet curenja.Valjda ću dotle primetiti pa ću ga zameniti.

Da li Vi uopšte znate za šta služi ulje, šta su to deterdžentna svojstva ulja šta su to aditivi šta su impruveri šta su smolaste materije šta je to TBN ....... i da li to može da se procedi i dalje koristi kao novo ulje?Da li ulje mineralno i sintetičko može da se meša osim u Vašoj izvedbi? Stvarno se neotkriveni talenat i zato bih Vas ja sa ovim teorijama predložio za Nobelovu nagradu jer ovako nešto još nisam čuo ni video, ali očigledno da za sve postoji vreme. :osmeh:
nemam sta da dodam sve receno.....
 
panon gledaj ovako,kad sam spomenuo ,,ceđeno ulje,, mislio sam na novo ulje iz kantice bilo koje gradacije i bilo kog proizvođača,skupim 4l sipem u motor i obavezno menjam filter na 5000km a i ulje.iber lauf ti sluzi kao odušak motoru ako je zapušen obavezno izbija ulje na semerinzi a ne samo zbog starost i nekvalitet semeringa.kad rikne odjedamput turbina nema više voznja kolko sipeš tolko izbaci ulje.ulje ti sluzi da podmazuje motor i hladi,ako te još nešto interesuje slobodno pitaj objasnićuti:osmeh:
 
A to ste mislili.E pa ovako da li Vi znate koji su aditivi ubacivani u odredjena ulja, da li se oni mogu mešati, koje ulje i koje gradacije ćete dobiti na kraju tog vašeg mešanja....?Pitanja mnogo, a odgovora nema.
Još u praksi se nisam sreo sa zagušenim "iber laufom" ili oduškom motora bar kod urednih vlasnika motornih vozila jedino kod onih koji menjaju ulje svake tri godine ili samo dolivaju jer im motor troši ulje.Zato ulje na semerinzima radilice neće od ovoga da procuri.Terrmin rikne nije lepo koristiti u postovima na forumu ima i lepših termina za to.Ako to turbina uradi jednostavno se skine i vožnja nastavi bez nje stim da se zatvori dovod ulja sa manjim opterećenjem motora da se stigne do kuće ili prve servisne radionice.Osim navedenih stvari ulje služi i za druge stvari, ali Vama to ne vredi objašnjavati jer ste daleko od onog znanja koje bi trebalo da imate da bi davali savete na forumu.
 
Vlado iz Leskovca zar ne vidis da te ljudi "tovare" zbog ocitih gluposti koje pises.
Kod nas kazu "Il' je ludo, il' suvise mudro".
Koji si ti od ova dva ?
 
paore da si ziv i zdrav:ppozdrav:panon upravu si ti što kazeš za gradaciju ali radi .normalno nemozeš ti to ulje da sipeš nekome ko vozi a4 a8,a uredne mušterije to je priča posebna mora da izađe iz garazu zadovoljan i ako mu daješ bolji i jeftiniji savet.kazeš gradaćija pa neki auto netrpi određeno ulje stvara emuziju na zatvarač i poklopac ventila ono ljigavo belo,zbog toga neki mehaničar hoće da otvara motor ,sam sebi pravi poso,ja mu kazem promeni ulje i rešena stvar,a za turbinu to vazi za mehaničare a ne za mušterije,mušterija moze samo da ga gleda i da aminuje šta mu god kazeš i da ti plati kolko mu kazeš to vazi za nekog koje naleteo u put,znači lov u mutno,za stalne mušterije ovo nevazi mislim da se razumemo
 
paore da si ziv i zdrav:ppozdrav:panon upravu si ti što kazeš za gradaciju ali radi .normalno nemozeš ti to ulje da sipeš nekome ko vozi a4 a8,a uredne mušterije to je priča posebna mora da izađe iz garazu zadovoljan i ako mu daješ bolji i jeftiniji savet.kazeš gradaćija pa neki auto netrpi određeno ulje stvara emuziju na zatvarač i poklopac ventila ono ljigavo belo,zbog toga neki mehaničar hoće da otvara motor ,sam sebi pravi poso,ja mu kazem promeni ulje i rešena stvar,a za turbinu to vazi za mehaničare a ne za mušterije,mušterija moze samo da ga gleda i da aminuje šta mu god kazeš i da ti plati kolko mu kazeš to vazi za nekog koje naleteo u put,znači lov u mutno,za stalne mušterije ovo nevazi mislim da se razumemo
vlado jedno pitanje za vas,vidim da se razumete u motorna ulja a samim tim i veliki ste poznavalac i motora sa unutrasnjim sagorevanjem...
moj problem je sledeci...
vozim ladu specijal iz 1978.presla 19000km.kupio sam tu ladu od jedne babe.ona je isla sa njom samo na pijacu i nedeljom na pecanje.znaci nikada je nije stiskala i terala u crveno...
no da skratim pricu.
juce kada sam isao sa ladom na njivu da dovucem zmajevku sa kukuruzima primetim da mi se pali lampica od ulja a na satu od pritiska ulja jedva da se vidi pomak na skali koja je numerisana od 1-5.
sta sada da radim dal da sipam sae 90 u motor ili da naspem hidrol....
hvala na odgovoru..
 
Citam ove postove vladale.rs i sad tek vidim koliko malo znam o motorima,tako da ja skidam diplomu sa zida, izdatu davne 1972god u struci :Automehanicar!!!:sta:
 
pecinci ja nigde nisam spomenuo hidrol i sae 90,što se mene tiče stavimu ako hoćeš trafo ulje što koristi ed.kristal pošto si star majstor osećam da haraš sa priče znaš li ti da kad uzubim fiću pa kad ga naštelujem pa mu podesim platine sa zilet ,a on samo prede svi se okeću da ga vide,il udariš čiraka po glavu što mu ispao ključ iz ruke i kazeš mu zamisli da je auto iznad bunar.ja lično nisam nikakav mehaničar ali uvek naučim nešto novo sa drugi auto i drugi kvar i nikad ga nemogu naučim jer uvek izlaze novi modeli i novi problemi
 
Nego, da se manemo mi lozenja, da ja pitam vas, dali se moze naruciti ulje od Brace Tomic? Hoce li da posalju pouzecem posto mi se bas ne ide do N.Sada za 10-20l ulja
salju aksom..

- - - - - - - - - -

pecinci ja nigde nisam spomenuo hidrol i sae 90,što se mene tiče stavimu ako hoćeš trafo ulje što koristi ed.kristal pošto si star majstor osećam da haraš sa priče znaš li ti da kad uzubim fiću pa kad ga naštelujem pa mu podesim platine sa zilet ,a on samo prede svi se okeću da ga vide,il udariš čiraka po glavu što mu ispao ključ iz ruke i kazeš mu zamisli da je auto iznad bunar.ja lično nisam nikakav mehaničar ali uvek naučim nešto novo sa drugi auto i drugi kvar i nikad ga nemogu naučim jer uvek izlaze novi modeli i novi problemi
hvala na odgovoru..
 
Da vas informisem o slucaju,krenuo ja danas do prodavnice u Zrenjanin(necu ime da navedem,mozda bi trebalo posto su veliki distributeri ulja)i isao pravo do sefa malo smo u cetri oka popricali.Kad sam mu pokazao poklopac odma je covek znao o cemu je rec,nije se uopste raspravljao nego je poceo pricu kao"bilo sta da vam ne odgovara sto ste ovde kupili vi mozete zamenuti,jos se niko nije zalio na kvalitet ulja"kazee on.Ja mu kazem ne zalim se ja na kvalitet nego ja nisam ovo platio kupio sam Mobil,posto ni nemaju u ponudi Nestro ulja,al se vesto izvlacio kao da je doslo do obicne zamene a ne falsikovanje bureta(koje inace kosta 87000d).Ako za nedelju dana ne isporuce ulje idem da ih prijavim inspekciji pa sta bude :sjasi:
 
Mobil ulja naj sigurnije u Platneru kupovati, bolju cenu dobijes nego u ducanima i dostava na kucnu adresu ne kosta nista, pa vi sad vidite dal vam se isplati da kupujete kojekude.
 
Nazad
Vrh