Ulja i maziva!

Montoya ako ti kažem,moram te ubiti. :osmeh: Slobo nije ta cena.Povoljnije je.
 
yulb.jpg
[/IMG]Pozdrav,dali neko prepoznaje ovu oznaku,to je poklopac cepa na buretu.Naime to bi trebalo da je Mobil ulje,ima nalepnice ali mi je bilo sumljivo odmah kad su doneli,osecala se nitro lak. Pa kad sam poklopac ocistio od sveze farbe,vidite sliku :sta:
 
Kakva prevara!!!
I da dodam (iz potpisa): "(E moja) Srbijo, zemljo jajara!"

Utešno je što ("bar") nije opasno po motor ako je stvarno Nestro (Modriča). Naravno, ne može se posle ovoga ništa verovati, ko zna da li je i Modriča uopšte i šta je (ni policija ne bi znala, što bi rekla narodna poslovica).
Neki "trgovci" sipaju obično bazno ulje, ili neko "šlj" ulje pa je opasno i za motor.
Uglavnom, prevara je očigledna.
Ovo je (osim vraćanja novca) i za inspekciju (da ne bi i drugi stradali) u najmanju ruku.
Zbog ovoga i "utisci" nisu uvek relevantni (može biti i drugo ulje u ambalaži ili istog proizvođača ali iz druge zemlje sa lošijim kvalitetom i prelepljenom nalepnicom).
Uzgred, na Lenoru (omekšivač za veš) je već više meseci nalepnica prelepljena (isto P&G). Čak je i to prevara i zakonom nedozvoljeno jer je ili istekao rok ili je roba bila neispravna ili ko zna šta.
Na žalost, nemamo ni kontrolu hrane na potrebnom nivou (ono žalosno trovanje dece) a kamoli goriva ili (još manje) maziva.
ŽALOSNO! KATASTROFA!
 
to ulje što je mirisalo na lak,to je rafinisano ulje,od motor ispušteno pa prerađeno u novo ulje,nebi trebalo da hvali ništa motoru ali..takvo ulje se uvozilo iz grčku delta ulje i traktorima nije ništa hvalilo,kad su bile sankcije
 
Ako sam dobro razumeo miris je od farbe (nitro) a ne od samog ulja.
No, nije ni bitno, suština je razlika u ceni a ne (toliko) kvalitetu!
Neko ovde zarađuje varanjem!! (Osim toga, ovo šteti i Modriči i Mobil-u i kupcu, makar više plaća, jedini profiter je "trgovac" (varalica)).
 
ne nije trgovac lopuza,prerađeno ulje košta 10din lit.rafinerija ga otkupi i preradi,a da ga narod ne kupuje trgovac nebi ga ni naručio.ja u moja kola koristim a radeo sam ful generalku posle 10g ceđeno ulje svakakve gradacije i svakakvo ulje sae 30 15w40 20w50 mineralno sintetičko i nikad ulje motorno nekupujem samo filter

- - - - - - - - - -

još nešto sad je mobil ulje nula a i elf po meni je odlično dinara ulje rusko odličan viskozitet i drzi pritisak na traktor,al ga nešto neviđam po rafovi
 
To najviše zavisi od auta koji voziš, t.j. koliko košta generalna ... ako je skuplja od 20 evra, ne isplati se ova tvoja tehnika ...
 
Poslednja izmena:
neznam dal su 500e zavas male pare,nisam ja za nobelovu nego vi neznate i nesmete takvo ulje da stsvite u motor.npr pođeš na put motor izbaci ulje na min.ostane ,sipao si 15w40,kastrol,na prvu benz.pumpu nema kastrol al ima galax20w40,šta neće dosipate će pustite da zariba motor,mislim malo ,,ala se ovde pišu gluposti,,
 
ne nije trgovac lopuza,prerađeno ulje košta 10din lit.rafinerija ga otkupi i preradi,a da ga narod ne kupuje trgovac nebi ga ni naručio.ja u moja kola koristim a radeo sam ful generalku posle 10g ceđeno ulje svakakve gradacije i svakakvo ulje sae 30 15w40 20w50 mineralno sintetičko i nikad ulje motorno nekupujem samo filter

- - - - - - - - - -

još nešto sad je mobil ulje nula a i elf po meni je odlično dinara ulje rusko odličan viskozitet i drzi pritisak na traktor,al ga nešto neviđam po rafovi
Mesas sintetiku i polusintetiku, u istom automobilu,koji si ti genijeee:bravo:
 
Vlade.rs, covece ti si totalno nepismen. Savladaj prvo gramatiku pa onda pocni da delis "strucne" savete na forumu.
 
neznam dal su 500e zavas male pare,nisam ja za nobelovu nego vi neznate i nesmete takvo ulje da stsvite u motor.npr pođeš na put motor izbaci ulje na min.ostane ,sipao si 15w40,kastrol,na prvu benz.pumpu nema kastrol al ima galax20w40,šta neće dosipate će pustite da zariba motor,mislim malo ,,ala se ovde pišu gluposti,,
A zasto bi motor kad podjem na put izbacio ulje?
 
zato što ti riknula turbina,ili iber lauf ili semerinzi procureli ili negde nešto zapušilo pa probilo,i zbog takvih mi imamo šlep turu le-su 80.ooodin pa sad vidi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh