Ulja i maziva!

dali neko ima informacije koje ulje ide u menac volan kocnice sve je isto kod international hrvester 574?
 
Pozdrav svima
Pre jedno mesec dana zamenio sam ulje u imt542.Posle zamene ulja desava mi se da pali lampicu za ulje na ler gasu kada obavlja teze poslove konkretno kosenje sa rotacionom kosacicom.Pre toga nisam imao problema sa pritiskom ulja.Ulje je Optima Modrica SAE30 nove crne kante.Pa se pitam da li je do motora ili do ulja?Mislim da optimina ulja nisu losa pa sam zato i izabrao to ulje.
Stavio sam manometar umesto ampule za ulje i zasada ima odlican pritisak ulja s obzirom na 4000sati, kada je ladan 2bara na ler gasu, 3.5bara na 1500obrtaja odnosno kada je vruc oko 1,5bar na leru, 3 bara na 1500 obrta.
 
Kakvi su po kvalitetu Hengst filteri, da li je neko dolazio u susret s njima? Kako ste zadovoljni njima i kako su se pokazali u radu?

Jedni od najboljih, cesto su u prvoj ugradnji u Mercedes benz-u.Kupovao sam filter za gorivo za Mercedes kombi, originalni, bio je Hengst sa Mercedesovim znakom i brojem, Made in Brasil.
 
Ne znam dal je neko pisao,ali kakvo je OMV ulje? Koje ima da se kupi na njihovim pumpama. Tacnije OMV 15w40 Truck power,tako nesto...[/QUOTE
Kupio sam jednom burence za probu(oko55L),nista narocito po mom misljenju,kao i svako mineralno ulje.

Otprilike.
Moglo bi se reći i drugačije: solidno ulje, prosek svoje klase.

- - - - - - - - - -

Stavio sam manometar umesto ampule za ulje i zasada ima odlican pritisak ulja s obzirom na 4000sati, kada je ladan 2bara na ler gasu, 3.5bara na 1500obrtaja odnosno kada je vruc oko 1,5bar na leru, 3 bara na 1500 obrta.

Precizniji merni instrument i drugačiji rezultati.
Ništa strašno, dešava se i u svetu (vrhunske) nauke.
 
Prepisi oznake sa kutija , za druge proizvodjace filtera, u slucaju da ne mozes da nadjes hengst..........
 
ima li gde da se nadje multijuz 20-50 holandsko,cujem da je restrejd prekinuo nabavku ili izgubio pravo na distribuciju,ulje je kvalitetno i steta je da ga nema na trzistu,kakvo je ađip italijansko ulje,da li je neko koristio?
 
Da li moze ovo ulje da se sipa u imt 539 Mobil super 1000x1 dizel 15w-40,ACEA A3/B3, MB229:1 VW501 01 /505 00, API CF,multigrade motor oil,hvala unapred.
 
A da li za IMT traktor moze i Mobil delvac MX 15w-40 ili je bolje Mobil Delvac Super 1400 15W-40

Može i MOBIL DELVAC MX 15W-40 ali je verovatno skuplje.

Ja već par godina koristim Modričino Maxima Turbo 15w-40 u Rakovici 65 staroj 26 godina (još nije rađena generalka) i mogu Vam reći da manje troši ulja nego kad sipam SAE-30 S-3 ulje.
 
Može i MOBIL DELVAC MX 15W-40 ali je verovatno skuplje.

Ja već par godina koristim Modričino Maxima Turbo 15w-40 u Rakovici 65 staroj 26 godina (još nije rađena generalka) i mogu Vam reći da manje troši ulja nego kad sipam SAE-30 S-3 ulje.

Delvac MX 15W-40 je bolje ulje ali u starijim mašinama se verovatno manje isplati, već je Super 1400 dovoljno (iznad potrebnog).

Turbo je jako dobro ulje. Od starih mašina do Euro 3 motora.
Logično je da je potrošnja manja nego sa SAE 30 S-3 uljem (manja isparljivost, veća radna viskoznost ...)

- - - - - - - - - -

Valvoline premium Blue je vrlo dobro ulje. Iako teorijski može i u starije mašine, to ne bih preporučio. Em se ne isplati em nije baš toliko "kompatibilno".
Tek je za Euro 3 i novije motore idealno. Tako da ste dobro postupili. API CJ-4, CI-4 Plus ... ulje ne mora biti bolje (i obično nije) od API CG-4 ili CF-4, za starije mašine. API CI-4 je realno maksimum ... mada ostaje da se dobra CG-4/CF-4 ulja obično više isplate.
 
Nazad
Vrh