Ulja i maziva!

Interesuje me koje ulje da sipam u motor na kombajnu New holland tx34 ima ford motor od 175ks sa turbom. Ja sam mislio da sipam 20 50 Manabolovo jer to već svakako kupujem za rusa pa da koristim isto ulje ali bolje da pitam nego da pogrešim.
 
Stari dobri NH sa Ford motorom.
Motori u dobrom stanju imaju 15W-40 preporuku, originalnu (verovatno) API CE što znači da bi API CF-4, CG-4 bila idealna.
Obzirom na rad pri višim temperaturama i starosti motora (ipak nije kao nov) nećete pogrešiti ni sa 20W-50 naročito ako motor troškari ulje. Može još i 20W-40 ili 15W-50.
Uz kombinovanje sa drugom mašinom možete kupiti i veće pakovanje pa da vam dođe i jeftinije, dobra ideja. Mada samo za kombajn treba cca. 15 litara pa je 20lit. optimalno (ostaje i za dolivanje).
 
@stalker
Ovih dana sam radio zamenu ulja u traktoru MF 6270 u motoru i menjac-diferencijal-hidraulika. Odlucio sam se za COMMA mineral oil . U mptor sam sipao SUPER DIZEL 15W-40 ACEA A3/B4 E7 : API SL CF CI-4. U menjac i hidrauliku sam sipao MULTILUBE 1OW-3O ACEA E3-LEVEL : API CG -4 GL-4 . Dali sam napravio dobar izbor ili sam mogao i nesto kvalitetnije da sipam? Dali ovo multilube ulje moze da se sipa i u prednju vucu. Dali ulje koje sam ispustio iz menjaca moze da posluzi za dolivanje u hidrauliku u MTZ i menjac od IMT-a posto neznam sta je bilo nasuto ????
 
Stari dobri NH sa Ford motorom.
Motori u dobrom stanju imaju 15W-40 preporuku, originalnu (verovatno) API CE što znači da bi API CF-4, CG-4 bila idealna.
Obzirom na rad pri višim temperaturama i starosti motora (ipak nije kao nov) nećete pogrešiti ni sa 20W-50 naročito ako motor troškari ulje. Može još i 20W-40 ili 15W-50.
Uz kombinovanje sa drugom mašinom možete kupiti i veće pakovanje pa da vam dođe i jeftinije, dobra ideja. Mada samo za kombajn treba cca. 15 litara pa je 20lit. optimalno (ostaje i za dolivanje).

To znači da probam ovaj Manabol Argon Fleet 15w-40 jer to ulje preporučuju u Mahindru 595 turbo i to svakako moram uzimati.
 
@stalker
Ovih dana sam radio zamenu ulja u traktoru MF 6270 u motoru i menjac-diferencijal-hidraulika. Odlucio sam se za COMMA mineral oil . U mptor sam sipao SUPER DIZEL 15W-40 ACEA A3/B4 E7 : API SL CF CI-4. U menjac i hidrauliku sam sipao MULTILUBE 1OW-3O ACEA E3-LEVEL : API CG -4 GL-4 . Dali sam napravio dobar izbor ili sam mogao i nesto kvalitetnije da sipam? Dali ovo multilube ulje moze da se sipa i u prednju vucu. Dali ulje koje sam ispustio iz menjaca moze da posluzi za dolivanje u hidrauliku u MTZ i menjac od IMT-a posto neznam sta je bilo nasuto ????

Nemojte se mnogo pitati da li je moglo bolje ... uvek može bolje, ali ovo što ste uradili je već više nego dobro.
Mogli ste možda nekog drugog proizvođača a što se tiče Comma ulja to je najbolje što ste mogli a i apsolutno je O.K.
U prednju vuču treba da ide 85W-140 hipoidno ulje (brend po želji, API GL-5). Kada je samo zadnji pogon u osovinu i diferencijal (prednji) ide 80W-90 hipoidno ulje.
Korišćeno ulje ne bih savetovao za dalju upotrebu (nije baš da je apsolutno nemoguće ali razmislite sami (još jednom) kako vam to zvuči? To što je mašina manje zahtevna i/ili (samo) starija ne znači da je za staro ulje, već za jeftinije).
U principu bi sezonu odradilo (naročito u IMT ako je 10W-30) ALI pošto ne znate šta je bilo nasuto (a ja još manje) - to nikako nije za preporuku (ni za spominjanje)!!

- - - - - - - - - -

To znači da probam ovaj Manabol Argon Fleet 15w-40 jer to ulje preporučuju u Mahindru 595 turbo i to svakako moram uzimati.

Da, baš tako. Mabanol Argon Fleet 15W-40 je solidno ulje za mešovite parkove namenjeno prvenstveno za Euro III motore.
Kako ima Global DHD-1 odobrenje jako je pogodno za veliki broj različitih mašina i različite motore (iz devedesetih pre svega).
 
@stalker prvo da se zahvalim jer uvek ljubazno i detaljno odgovorite na pp,
treba da zamenim ulje u motoru na zetoru 6045,koje mi predlazete?
 
Ne volim baš da se opredeljujem po pitanju proizvođača (pa zato dajem više varijanti).
Za vaš Zetor su optimum API CF-4 ulja, 15W-40 pa u tom smislu (asocijativnom) neka bude Optima Super MG.
Inače možete koristiti i CG-4 i/ili CH-4 koja su nešto skuplja ali su tehnološki optimum (prethodno uzimajući i cenu u obzir), što naravno nije obavezno. Recimo FAM Truck SHPD ili neko slično (Mobil Delvac Super 1400).
Ulje menjajte na 200rh, maksimalno 250 ali zavisno od uslova eksploatacije i na 150.
Pozdrav!
 
Hej novi sam clan ovdje pa bi htio pozdraviti i pretstaviti se ja sam davor iz okolice zagreba imam zetora 5211 prvi smo vlasnici traktor je 87god. Od prvog dana u njega sipamo ina super 5 oko 9litara mjenjam ga jednom godisnje na nekih 150-180radnih sati operem filtere ulja i oikad ali nikad nisam imal problema sa motorom ni s tlakom ulja niti ga ne izbacuje na iberlauf i ne trosi ga uopce. Ulje je15w40. Kod nas kosta 10l 210kn ili 30eura. Ja godisnje dosta orem sa plugom imt 756 visoki klirens,vuce tanjurace leskovacke 24 diska i radi u sumi 50m godisnje i nikad mi se nije pregrijal niti potrosil kap ulja.
 
pozdrav svima...Kazite mi ,moze li da se sipa ulje za hidrauliku 46 ili 68 u menjac na 539 .Da napomenem da trebam svo ulje da sipam,oko 30 L ?
 
Hej novi sam clan ovdje pa bi htio pozdraviti i pretstaviti se ja sam davor iz okolice zagreba imam zetora 5211 prvi smo vlasnici traktor je 87god. Od prvog dana u njega sipamo ina super 5 oko 9litara mjenjam ga jednom godisnje na nekih 150-180radnih sati operem filtere ulja i oikad ali nikad nisam imal problema sa motorom ni s tlakom ulja niti ga ne izbacuje na iberlauf i ne trosi ga uopce. Ulje je15w40. Kod nas kosta 10l 210kn ili 30eura. Ja godisnje dosta orem sa plugom imt 756 visoki klirens,vuce tanjurace leskovacke 24 diska i radi u sumi 50m godisnje i nikad mi se nije pregrijal niti potrosil kap ulja.

INA Super 5 je ACEA E2 i API CG-4/CF/SL te je sigurno vrlo dobro motorno ulje.
Puna specifikacija je na:
http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Super_5.pdf
"Ni kap" je malo figurativno. Svaki motor troši ulje (manje ili više). Uglavnom to označava jako nisku potrošnju ulja.
Ne menjajte što je dobro (i paše vašem motoru).
Pozdrav!

- - - - - - - - - -

pozdrav svima...Kazite mi ,moze li da se sipa ulje za hidrauliku 46 ili 68 u menjac na 539 .Da napomenem da trebam svo ulje da sipam,oko 30 L ?

Skoro da može.
Ipak, nemojte jer hidraulična ulja ne sadrže sve potrebne aditive (imaju one protiv habanja, obično na bazi cinka ali ne i prave EP).
Sa druge strane menjačka ulja (ulja za menjače mogu biti dobra i za hidrauliku).
Ali ni to nije toliko bitno, najbolje je da koristite UTTO (univerzalna menjačko-hidraulična).
UTTO 80W odgovara ISO 68 viskoznosti, pa će se tako ponašati u hidrauličnom sistemu a u menjaču kao 80W (približno SAE 20 motornom ili 10W-30/15W-30).
Pozdrav!

P.S.
Pre bi mogli koristiti motorno ulje SAE 30 (ili 20W-40 a najbolje 10W-30 ili 15W-30 no poslednja dva nije lako naći) nego hidraulično. Možete recimo dolivati (par litara) ali ne i za kompletnu zamenu. Ponavljam, UTTO i kraj.
 
@ichbinmilan

Ne mogu Vam odgovoriti (da li ste samo popunili kvotu za primljene poruke, kako kaže mašina ili ne nije bitno).
Pošaljite mi pitanje na mejl (motornaulja@gmail.com) jer "izgiboh" (odgovor 10 minuta a već pola sata bezuspešno pokušavam da pošaljem poruku) pa da ljudski komuniciramo (neograničeno mesta, eto šta je beskonačnost u praksi - google).
Pozdrav!
 
Stiglo mi danas ulje, proso sam jeftinije nego sa mabanolom.
puna cena 510din lit. sa popustom od 36% izalo me ulje 6528din za 20l
nije mi jasno zasto je sity express uzeo samo 100 kinti :sta:

attachment.php


pitam @stalkera, dali moze ovo ulje u mtz-a 1221.2 da izgura 250rh u normalnim uslovima rada?
 
... dali neko ima iskustva sa SWD Rheinoilom 15w-40... Uopšteno gledano prvi put čujem za tu firmu... preporuka ili ne ?!
 
Onda definitivno MX. Pošto koristite D2 gorivo, ne bih više razmatrao "polu-sintetička" (HC) ulja sa ACEA E9, jer je pomenuti Mobil bolji za te namene (veći TBN).
U svakom slučaju API CI-4 i ACEA E7 je baš ono što vam treba. Slobodno menjajte ulje na 250rh.
Najbolje je kupiti kod Plattner-a ako (uopšte) imaju malo prodaju. Ne mora čak biti ni najjeftinije ali je najsigurnije. Firma dugi niz godina zastupa Mobil tako da je to najbolja garancija originalnosti. Osim toga verovatno imaju i ulja koja nisu dugo stojala u magacinu, mada motorna ulja imaju rok upotrebe 5 godina (ali što manje to bolje).

Sad sam se podsetio da ste mi vec dali odgovor na pitanje :ppozdrav:
 
Bilo mi je poznato (pitanje), hvala što ste našli odgovor.
Da ga još jednom potvrdim: Sa ovim uljem slobodno "cepajte" 250rh.

- - - - - - - - - -

... dali neko ima iskustva sa SWD Rheinoilom 15w-40... Uopšteno gledano prvi put čujem za tu firmu... preporuka ili ne ?!

Firma nije čak ni tako nova (ima više od pola veka). Bavi se više proizvodnjom aditiva pa je logično da su tu i maziva. Dakle firma je (dobrim) delom zapravo hemijska industrija.
To bi trebalo da su solidna maziva ALI zaista nemam niti iskustva (makar iz druge ruke) niti znam o njima više od toga da su proizvođači (Yes/No).
Možda je cena i dobra ali ne verujem da se distribucija može stabilizovati na duži rok pa je pitanje ima li smisla pored tolikih domaćih i svetskih imena uvoditi još jedno na malo tržište Srbije (mala bara sa puno krokodila).
Kako god, iako sam protiv uvoza BAŠ SVAKOG malog ili srednjeg nemačkog proizvođača (a nije sve do njihove pedantnosti niti su svi takvi, a i nisu što su bili, odavno) ne mogu protiv ove konkretne firme ništa da kažem negativno.
Recimo, umerena preporuka.
 
Ne znam da li sam pisao da koristim (u svim masinama sem u Claasu) Bison Hyperflow 20W-50 i prilicno sam zadovoljan. Pre njega sam koristio OMW Truck M 20W-50 koje je isto dobro ulje ali nije toliko dobro kao Bison.
 
Nazad
Vrh